Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент: Україна закликає ООН захистити права людини в Криму  

21 вересня 2016 року - 20:24

Президент: Україна закликає ООН захистити права людини в Криму  

Президент Петро Порошенко закликав Організацію Об’єднаних Націй та держави-члени ООН захистити права людини в окупованому Росією Криму та підтримати ініційовану Україною резолюцію з цього питання.

Під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН Президент повідомив, що «окупаційна влада не обмежується веденням бойових дій на Донбасі, але й продовжує свою репресивну політику в Криму».

«Колись квітучий вільний півострів перетворився на «сіру зону», де люди фактично позбавлені всіх видів захисту. Судова та пенітенціарна системи перетворилися у Криму у справжній інструмент репресій», - наголосив Петро Порошенко.  При цьому він зазначив, що вже не раз було в історії так, що більшість жертв таких репресій – кримські татари і українці.

Президент навів приклад порушення прав людини та утисків кримських татар з боку окупаційної влади, а саме – заборону російською окупаційною владою діяльності Меджлісу – органу самоврядування кримськотатарського народу та безпідставне тримання протягом 20 днів у психіатричній лікарні заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

«Ганебна практика каральної психіатрії, що протягом багатьох років використовувалась радянською репресивною машиною, зараз береться на озброєння Росією», - наголосив Петро Порошенко.

Україна вимагає забезпечення безперешкодного доступу міжнародних правозахисних організацій як до Криму, так і до Донбасу, а також неухильного виконання рішення Виконавчої Ради ЮНЕСКО щодо запровадження моніторингу ситуації в АРК на інституційному рівні.

«Жителі півострова мають бути захищені від дискримінації та утисків. Геноцид кримськотатарського народу, що вже пережив трагедію депортації 70 років тому, не має повторитися», - наголосив Президент.

Глава держави високого оцінив внесок Верховного комісара ООН з прав людини та Ради ООН з прав людини у вирішенні поточних проблем з правами людини в Україні, у тому числі – в окупованому Криму.

Президент повідомив, що Україна планує привернути увагу Генеральної Асамблеї ООН до цієї проблеми, представивши  відповідну резолюцію щодо ситуації з правами людини на окупованій території Автономної Республіки Крим та у Севастополі.

«Ця резолюція має стати об’єктивною оцінкою всієї спільнотою ООН ситуації з правами людини на окупованих територіях. Люди на цих територіях мають право на захист. Їхні діти мають право на захист. І це наша відповідальність як Організації Об’єднаних Націй захистити їх. Я звертаюсь до всіх держав-членів ООН підтримати українську ініціативу», - сказав Петро Порошенко.