Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент України прийняв вірчі грамоти у послів низки іноземних країн

14 червня 2016 року - 17:42

Президент України прийняв вірчі грамоти у послів низки іноземних країн

Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів низки іноземних країн: Республіки Корея - пана Лі Янг-Гу, Малайзії - пана Датука Аяуфа Бін Бачі, Республіки Казахстан - пана Самата Ісламовича Ордабаєва, Аргентинської Республіки - пана Альберта Хосе Алонса та Китайської Народної Республіки - пана Ду Вея.

Під час бесіди з Послом Республіки Корея паном Лі Янг-Гу Глава держави висловив вдячність за гуманітарну та фінансову допомогу корейської сторони нашій державі.

Було підтверджено зацікавленість у подальшому поглибленні двосторонніх контактів на усіх рівнях, зокрема у контексті відзначення у 2017 році 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. Співрозмовники приділили увагу питанням розвитку торговельно-економічної співпраці, взаємодії у залученні корейських компаній до участі в інфраструктурних проектах, а також перспективам поглиблення двостороннього військово-технічного співробітництва.

Під час бесіди з Послом Малайзії Президент України наголосив на важливості подальшої співпраці з метою притягнення до відповідальності винних у збитті літака малайзійських авіаліній МН17.

Обговорювалися також питання, пов’язані з підготовкою візиту Глави держави до цієї країни та розширенням договірно-правової бази двосторонніх відносин.

У ході розмови з новопризначеним Послом Республіки Казахстан в Україні Саматом Ордабаєвим було наголошено на важливості реалізації домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту Глави держави до Казахстану, що відбувся у 2015 році.

Йшлося також про посилення економічної складової двосторонніх взаємин, зокрема проведення чергового засідання спільної Міждержавної українсько- казахстанської Комісії з економічного співробітництва восени цього року.

Глава Української держави також запросив Президента Казахстану Нурсултата Назарбаєва здійснити візит в Україну.

Петро Порошенко та Посол Аргентинської Республіки Альберто-Хосе Алонсо обговорили шляхи відновлення активних політичних та ділових контактів між двома країнами на всіх рівнях.

Співрозмовники окреслили пріоритетні напрями двосторонньої співпраці, зокрема співробітництво у енергетичній, ракето-космічній та авіабудівній галузях, а також в агропромисловій сфері.

"Українська діаспора є однією з найбільших в Аргентині. Це перша діаспора в Латинській Америці, що так добре інтегрувалася в аргентинську спільноту і зараз відіграє важливу роль в економічному, політичному, соціальному та культурному сенсі", - зазначив Альберто-Хосе Алонсо.

Посол Аргентини в Україні також наголосив на тому, що Україна є одним з пріоритетів нового керівництва Аргентини: «З самого початку свого президентського терміну Президент Маурісіо Макрі розпочав перезавантаження міжнародних відносин Аргентини, і Україна є однією з пріоритетних країн для нас в цьому контексті».

Під час бесіди з новопризначеним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм Президент Петро Порошенко підкреслив, що українська сторона високо цінує послідовну позицію Китаю щодо поваги до територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України.

Глава держави відзначив необхідність продовження українсько-китайського діалогу на найвищому рівні та активізації економічного та інвестиційного співробітництва, зокрема у сферах сільського господарства, інфраструктури та енергетики. Окремо було відзначено необхідність проведення у поточному році чергового засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.