Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент України відкрив пам’ятник Григорію Сковороді у Любляні

8 листопада 2016 року - 16:25

Президент України відкрив пам’ятник Григорію Сковороді у Любляні

В ході офіційного візиту до Республіки Словенія Глава Української держави разом з Президентом Словенії взяли участь у відкритті пам’ятника Григорію Сковороді в одному з центральних парків столиці Словенії – Любляні.

«Наша дружба повинна мати певні символи. Мені дуже подобається ідея мерії Любляни створити Алею митців. Яка ж може бути Алея митців, якщо тут не представлено Україну? А ким найкраще може бути представлено Україну? Тарас Шевченко і Григорій Савич Сковорода», - сказав Петро Порошенко під час церемонії відкриття пам’ятника. Президент зазначив, що Григорій Сковорода як мандруючий філософ «ніс дух європейськості українців». 

За словами Глави Української держави, в ці дні відкрито ще один пам’ятник – у Москві біля непохованого Володимира Леніна встановлено пам’ятник першоапостольному київському князю Володимиру. «Це є ще одна демонстрація гібридної спроби привласнення історії», - переконаний Президент.

Разом з тим, Петро Порошенко наголосив, що під час відкриття пам’ятника Григорію Сковороді у Любляні, можна побачити кардинальну відмінність: «Тут у нас є щирість, дружба і символ взаємовідносин між Україною і Словенією».

Президент подякував скульптору та всім, хто долучився до спорудження цього пам’ятника. Він висловив впевненість, що це буде дуже символічним місцем – символом дружби між нашими народами.

Президент також поспілкувався з українцями, які мешкають у Словенії.

ф

Офіційний візит Президента до Республіки Словенія

8 листопада 2016 року - 09:32