Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент в Одесі відкрив Стамбульський парк

26 травня 2017 року - 14:11

Президент в Одесі відкрив Стамбульський парк

В рамках робочого візиту до Одеської області Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті нового парку в Одесі – Стамбульського парку. Подія приурочена до 20 річчя побратимських відносин Одеси і Стамбула.

Глава держави наголосив на важливості відкриття Стамбульського парку і зазначив, що це лише початок більш масштабної українсько-турецької взаємодії. «Ми маємо дуже серйозний потенціал для нашого двостороннього співробітництва. Йдеться про величезні можливості у плані двосторонньої торгівлі, інвестицій, потенціал для розвитку у гуманітарній сфері, галузях освіти та культури», - зазначив Президент. За його словами, сьогодні одним із головних пріоритетів наших двосторонніх відносин залишається укладення Угоди про вільну торгівлю.

Петро Порошенко окремо відзначив міжрегіональне співробітництво, контакти на рівні міст та областей, як-то Одеси та Стамбула. «Переконаний, що і сьогодні Одеса та Стамбул, два  міста, які є воротами у світ для цілих регіонів, для своїх країн, можуть багато запропонувати одне одному», - додав він.

Глава держави висловив переконання, що активна ділова присутність Туреччини в Одесі, започаткування прямого поромного сполучення між портом Хайдарпаша у Стамбулі та Одесою є дуже важливим.

«Хочу висловити щирі слова глибокої вдячності представникам Туреччини, які доклали зусилля для створення Стамбульського парку, який, безумовно, стане яскравою прикрасою української Південної Пальміри», - сказав Петро Порошенко.

Президент також зазначив, що йому приємно бачити як своє друге народження отримала одеська перлина – знамениті Потьомкінські сходи. «Це візитна картка не тільки Одеси, а й Півдня України, вона відома туристам всієї Європи і всього світу», - сказав він.

Глава держави зауважив, що попередня реконструкція сходів проводилась у 1933 році. Однак, тепер, завдяки децентралізації, яку було проголошено ключовим елементом передвиборчої програми Президента, сьогодні місцеві бюджети зросли в два, три, чотири рази за три роки, незважаючи на військові дії, які веде Україна. А бюджети розвитку збільшились в сім разів, зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні громада має не лише бажання, а й можливість вирішувати всі проблеми, які стоять перед громадою», - зазначив Президент, додавши, що дякуючи цій політиці почали будуватись школи, дитячі садки, встановлюється освітлення вулиць, в тому числі проведено реконструкцію Потьомкінських сходів.

В свою чергу, мер Стамбула Кадір Топбаш, який взяв участь у церемонії відкриття парку, передав вітання від Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. «Наші країни мають чудове майбутнє», - зазначив мер Стамбула.

Президент оглянув новий парк та реконструйовані Потьомкінські сходи.

Стамбульський парк став спільним проектом міських голів Одеси і Стамбула. Він розташований на схилах Приморського бульвару, між будівлею мерії та Потьомкінськими сходами, і займає площу 2,7 га. Роботи по облаштуванню парку тривали з березня 2016 року. Зокрема, створені майданчики для відпочинку, дитячий та спортивний майданчики, висаджені клумби та квіткові композиції, які повторюватимуть турецькі національні орнаменти, проведено освітлення із застосуванням енергоефективних світильників.

Потьомкінські сходи були побудовані 1837—1841 роках. Останній капітальний ремонт проводився у 1933 році. У 2015 році спеціалісти встановили, що подальша експлуатація Потьомкінських сходів є небезпечною і потрібна негайна реставрація, в рамках якої будуть зміцнені як конструкції, так і матеріал сходів. При цьому важливо було не втратити їх автентичність. Вартість реставраційних робіт склала 22,7 млн грн.