Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент відвідав Державний архів Королівства Швеція, де зберігається латинський варіант Конституції Пилипа Орлика

14 листопада 2016 року - 16:03

Президент відвідав Державний архів Королівства Швеція, де зберігається латинський варіант Конституції Пилипа Орлика

Президент Петро Порошенко в рамках офіційного візиту до Королівства Швеція відвідав Державний архів цієї країни.

Глава держави оглянув латинський варіант Конституції Пилипа Орлика, що зберігається у шведському Держархіві та інші документи з історії українського козацтва. Документ від 1710 року складається з 13 аркушів.

«Це одна з перших Конституцій на європейському континенті, а також символ козацької держави та демократії. Вона є дуже важливою для українців», - сказав Петро Порошенко.

Держархів Швеції приділяє особливу увагу цьому історичному документу, який надійно зберігається в окремому сейфі, де забезпечено постійний режим вологи, температури та інші умови, необхідні для його збереження.

У шведських архівних і музейних установах також зберігаються реліквії, пов'язані з діяльністю Пилипа Орлика. Серед них – булава, що знаходиться в кунсткамері Лінчепинської бібліотеки, а також єдина відома оригінальна копія Конституції – у Державному архіві Швеції. У червні 2011 року в шведському місті Крістіанстад, де певний час жив Пилип Орлик, було урочисто відкрито пам'ятник визначному українському гетьману.

в
Відео
ф

Офіційний візит до Королівства Швеція

14 листопада 2016 року - 12:49