Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент вручив паспорт громадянина України журналістці Катерині Сергацковій

15 квітня 2015 року - 14:53

Президент вручив паспорт громадянина України журналістці Катерині Сергацковій, яка народилася в Росії і вже багато років живе в Україні. «Ласкаво просимо до України. Ласкаво просимо до Українського громадянства. Пишаюся, що є такі громадяни та громадянки», – сказав Президент.

Президент зазначив, що, згідно з законодавством, Глава держави приймає рішення про прийняття до громадянства України видатних осіб, які мають заслуги перед Державою. Петро Порошенко наголосив на тому, що для багатьох українців об’єктивні репортажі Катерини Сергацкової з Криму та Донбасу стали важливим джерелом інформації. «Ви це заслужили своєю мужньою позицією і в Криму, і коли їздили в Донецьк та боролися за правду. Ви маєте заслуги перед Україною, тому Україна Вас конче потребує», – підкреслив Петро Порошенко.

Особливо Президент відзначив важливість донесення об’єктивної інформації російською мовою. Глава держави нагадав про ініціативу створення російськомовного пан’європейського каналу. «Не для того, щоб агітувати, а щоб протистояти російській пропаганді», – додав Петро Порошенко.

Президент повідомив, що має намір ініціювати законодавчі зміни для спрощення процедури прийняття до громадянства та надання політичного притулку громадянам, які переслідуються на батьківщині, зокрема росіянам. У свою чергу Катерина Сергацкова зазначила, що важливо, щоб росіяни, які хочуть допомагати Україні, «мали можливість це робити на законному рівні – могли жити, розвиватися і розвивати Україну».

Глава держави попросив Катерину Сергацкову підписати книгу «Война на три буквы», співавтором якої вона є. «Буду тримати її у бібліотеці в кабінеті і давати читати тим, хто хоче відчути, що це є - окупація Криму, агресія в Донецьку», - сказав Президент.

27-річна Катерина Сергацкова народилась у Росії. З початку окупації Криму та агресії на Донбасі активно висвітлювала події в українських та деяких російських виданнях, в тому числі в «Українській правді», «Фокусі», українському Esquire та російському Snob.ru. Веде проект «Громадського телебачення» російською мовою під назвою «Громадское».