Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові

29 липня 2015 року - 15:07

Президент взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому з нагоди 150-ліття від дня народження Владики. Глава держави разом із дружиною Мариною долучився до великої кількості вірян, які зібралися на площі Святого Юра у Львові.

У своїй промові Президент подякував Папі Римському Франциску за те, що у 150-ту річницю народження Андрея Шептицького Ватикан зробив важливий крок у процесі беатифікації митрополита і визнав його геройські чесноти.

«Хід історії не змінити. Імперії рано чи пізно розвалюються, а сила людського духу, сила правди та сила віри житимуть вічно. У час терору проти Церкви і народу Владика Андрей дав приклад безстрашного і непохитного наслідування Христу. Своїм життям він довів, що ідоли завжди падають, а Віра, Надія, Любов залишаються з нами. І Господь Бог теж залишається з нами, назавжди», – сказав Глава держави

Президент наголосив, що відкриттям монументу українці відновлюють історичну справедливість. «Такі люди дорогі для нації і складають її золотий запас», – підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що за часів митрополита Україна була розділеною між сусідами і де-юре ще не постала. Однак, Андрей Шептицький пророкував, що завдяки молитвам Україна стане могутньою державою, в якій буде панувати мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода.

«Впевнений, що ми подолаємо випробування, які постали перед боголюбивим Українським народом», – зазначив Петро Порошенко.

Президент привітав присутніх із Днем Хрещення Руси-України та згадав Великого рівноапостольного князя Володимира, який рівно 1000 років тому скінчив своє земне життя. «Ця дата свідчить про глибокі і міцні корені української європейської цивілізації», – підкреслив Глава держави.

«Князь Володимир стояв на зорі християнства на наших землях, а митрополит Андрей, наш сучасник, в повноті жив цим християнством», – зазначив Президент.

Глава держави також відвідав Архикатедральний собор Святого Юра та крипту – приміщення під вівтарем, де у 1944 році поховано митрополита Андрея Шептицького і де також перепоховано останки галицького князя Ярослава Осмомисла та Патріарха Йосифа Сліпого.

Довідка.

Андрей Шептицький (1865-1944) – видатний релігійний діяч ХХ століття. Більш ніж 50 років був головою (митрополитом) Української греко-католицької церкви в Україні. Його резиденція знаходилася у Львові.

Архітектори пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому – І.Кузьмак та М.Федик, скульптори – М.Посікіра та Л.Юрчук. Загальна висота композиції складає близько 5,8 м. Авторським колективом прийнято для реалізації творчо-осмислений в монументальній пластиці прижиттєвий скульптурний образ митрополита висотою 3,6 м, виконаний скульптором А.Коверком у 1931 році.

нПов’язані новини

Хід історії не змінити. Імперії рано чи пізно розвалюються, а сила людського духу, сила правди та сила віри житимуть вічно. В час терору проти Церкви і народу Владика Андрей дав приклад безстрашного і непохитного наслідування Христу. Своїм життям він довів, що ідоли завжди падають, а Віра, Надія, Любов залишаються з нами. І Господь Бог теж залишається з нами, назавжди.

Президент Петро Порошенко у Львові взяв участь в урочистих заходах з нагоди 150-річчя із дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Глава держави звернувся до громади, яка зібралася вшанувати пам’ять митрополита Андрея у Львівському оперному театрі, із словами великої шани до постаті митрополита та подяки до Церкви, яка допомагає у складні для України часи утримувати єдність у суспільстві.

Під час робочої поїздки до Львівської області у виступі перед громадою Львова Глава держави наголосив на важливості спільних дій щодо унеможливлення підкупу виборців. «Я впевнений, що зараз треба негайно підготувати доповнення до виборчого закону, які перекриватимуть будь-які лазівки для принизливого обміну голосів на гречку, чи іншу їжу, чи гроші. Це один з найважчих злочинів, і ми маємо нарешті продемонструвати, що злочинці, в тому числі і за ці злочини, будуть притягнуті до відповідальності і опиняться у в’язниці», – сказав Петро Порошенко.