Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент закликав Генасамблею ООН запровадити офіційну фіксацію доказів агресії одних держав проти інших

21 вересня 2016 року - 20:10

Президент закликав Генасамблею ООН запровадити офіційну фіксацію доказів агресії одних держав проти інших

Президент Петро Порошенко закликав світове співтовариство уважно поставитися до проблеми та детально продумати механізми офіційної фіксації доказів агресії одних держав проти інших. Глава Української держави запропонував передбачити чітку відповідальність за такі дії, згідно з принципами Статуту ООН.

Президент наголосив, що починаючи з 2014 року, Україна з власного трагічного досвіду знає, що таке тероризм, експортований ззовні.

«Терористична складова неоголошеної «гібридної війни» Росії проти України є очевидною»,  - сказав Петро Порошенко під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Він зазначив, що  ця війна є «жахливою реальністю повсякденного життя на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України».

Президент повідомив, що за два з половиною роки цього конфлікту, Україна отримала значну кількість неспростовних доказів прямого залучення Росії, її структур і посадовців до фінансування, підтримки і координації діяльності терористичних угруповань, які вчинили численні злочини проти громадян нашої держави.

Петро Порошенко наголосив, що іноземні терористи, передусім з Росії, становлять значну частину приблизно 38-тисячного незаконного військового формування на Донбасі та навів цифри наявного на окупованій території України важкого озброєння. Він також повідомив, що в Україну через неконтрольовану частину українсько-російського кордону щодня продовжують надходити ешелонами зброя, боєприпаси та персонал з Росії. При цьому Президент зазначив, що російська сторона продовжує наголошувати з багатьох майданчиків, включаючи ООН, що «вона тут ні до чого, що росіян не має в Україні».

Президент наголосив, що у відповідь на пред’явлені Україною тисячі фотографій, відео, свідчень та інших доказів російської військової присутності на Донбасі, світ чує від Росії лише цинічне «их там нет».

«Росія говорила таке ж саме про Крим: «Их там нет». А потім був проведений фіктивний референдум під дулами російської зброї. А потім, через декілька днів, кричуща заява російського президента, що Крим був анексований «у відповідності до Статуту ООН». Чи говоримо ми про один і той же Статут?», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави назвав такі дії Росії зневагою до століттями напрацьованих принципів міжнародних відносин, їхніх писаних і неписаних правил і етики. «Це нівелювання дипломатії як такої», - сказав він.

Президент наголосив, що настав час для Організації Об’єднаних Націй виробити серйозні запобіжники проти зловживання окремими країнами-членами ООН довірою решти світового співтовариств. «Необхідно продумати механізми офіційної фіксації доказів агресії одних держав проти інших та передбачити чітку відповідність відповідно до принципів Статуту ООН», - сказав Петро Порошенко.

Глава Української держави також наголосив на необхідності провести реформування  Ради Безпеки ООН та обмежити право вето під час ухвалення рішень щодо попередження та врегулювання конфліктів та призупиняти право вето у випадках масових злодіянь, а також у випадку, коли держава-член Ради Безпеки ООН є стороною у спорі.

«Ніколи з кінця Холодної війни в такому масштабі, з таким зухвальством та в односторонньому порядку не попиралися міжнародні норми та принципи. Ніколи до цього часу не ставився під сумнів Статут ООН, документ на якому тримався наш світовий порядок. Ніколи до цього часу його головним порушником не виступала країна-член Ради Безпеки ООН. Країна, яка фактично стала одночасно ініціатором і активним учасником конфліктів та їх арбітром», - сказав Петро Порошенко.

Президент назвав два шляхи виходу з цієї ситуації. «Або ми визнаємо існування проблеми і докладаємо зусиль для її вирішення на основі спільних цінностей та принципів, або обманюємо себе ілюзією стабільності, заплющуємо очі на очевидні факти і ставимо майбутнє ООН – цієї безпрецедентної платформи для спільних дій – в залежність від одного гравця, який грубо порушує Статут ООН», - сказав він.

За словами Президента, в останньому випадку вже найближчим часом нас чекає жорстке розчарування. «Ми не можемо більше дозволити собі загнану у глухий кут Раду Безпеки при розгляді питань міжнародного миру та безпеки», - сказав Президент та запропонував обмежити право вето в Раді Безпеки ООН, назвавши це завдання пріоритетним.

«Обмеження права вето під час ухвалення рішень щодо попередження та врегулювання конфліктів має стати пріоритетним завданням у контексті реформування діяльності Ради Безпеки», - сказав Петро Порошенко. Він також додав, що «призупинення права вето у випадках масових злодіянь, а також тоді, коли держава-член Ради Безпеки ООН є стороною у спорі має стати залізобетонним правилом без жодних виключень».