Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Радбез ООН потребує негайного реформування – Президент на засіданні щодо ситуації в Сирії

21 вересня 2016 року - 18:36

Радбез ООН потребує негайного реформування – Президент на засіданні щодо ситуації в Сирії

Президент Петро Порошенко на засіданні високого рівня Ради Безпеки ООН по Сирії зазначив, що Організація Об'єднаних Націй, зокрема її основний орган – Рада Безпеки, продемонструвала свою неефективність у розв’язанні конфлікту в Сирії, що підриває місію усієї Організації та кидає виклик самому її існуванню.

Глава держави також підкреслив, що брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму дозволив РФ використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. Значна кількість російських військових сил та засобів перекидається в Сирію кораблями, що базуються в Криму.

«Існує абсолютно невідкладна й критична необхідність реформування Ради Безпеки, насамперед у плані застосування права вето. Жодне вето не повинно блокувати дії Ради, коли вона має реагувати на ситуації, пов’язані з масовими злочинами. Враховуючи, що протягом останніх десятиліть через зазначені злочини загинула величезна кількість людей, маємо нарешті розпочати процес усунення цієї перешкоди і забезпечити більшу ефективність Ради Безпеки ООН», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що  конфлікт у Сирії став трагедією для мільйонів людей: сотні тисяч людей було вбито, понад 13 мільйонів були змушені залишити свої домівки. Ситуація у Сирії призвела до серйозних негативних наслідків – неконтрольована міграція, зростання тероризму, експансія «Ісламської держави» та інших екстремістських груп. Існує ризик розпалювання повномасштабної міжконфесійної війни в регіоні. «Вважаємо, що сирійський уряд несе повну відповідальність за теперішній стан країни та за жахливі страждання сирійського народу», - підкреслив Глава держави.

Президент зазначив, що особливе занепокоєння викликала бездушна атака на гуманітарний конвой в Алеппо, яка була вчинена після одностороннього виходу сирійського уряду з режиму припинення вогню, що тривав тиждень. Він наголосив, що це є чітким доказом культури безкарності, яка пронизує сирійський конфлікт протягом вже половини десятиліття, і така ситуація є плямою на Раді Безпеки.

Президент зазначив, що підтримка режиму Асада з боку Росії відіграла значну роль у виникненні теперішнього катастрофічного становища та постійному відновленні насилля. «Як і в Україні, це було частиною цілеспрямованої політики Росії: розв’язати бойові дії, підняти ставки і тоді запропонувати свої послуги посередника у врегулюванні конфлікту, а тим часом захопити території і забезпечити собі таку позицію, що дозволяла би нав’язувати вигідне для неї рішення. Це дуже нагадує ситуацію в Україні, що, на жаль, залишається «полігоном» для випробування Росією таких підходів», - наголосив Петро Порошенко.

Україна також категорично засуджує використання хімічної та запалювальної зброї проти цивільного населення у Сирії, що є кричущим порушенням міжнародного права.

«Ми твердо наполягаємо на необхідності притягнення до відповідальності усіх причетних до цих жахливих злочинів, що не повинні мати місце у 21-ому столітті. Ми засуджуємо відмову у допуску гуманітарних організацій до тих, хто потребує допомоги – не кажучи вже про бомбардування гуманітарних конвоїв – та блокаду цивільного населення. Використання будь-якою зі сторін цих засобів ведення війни є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права і має припинитися негайно», - підкреслив Президент.

Глава Української держави наголосив на імперативності безумовного дотримання фундаментальних принципів та норм міжнародного права. Президент зазначив, що політичний процес у Сирії має бути спрямований на відновлення суверенітету та територіальної цілісності країни та створення інклюзивного перехідного урядового органу, що заслуговує на довіру та матиме широкі виконавчі повноваження. Після цього має бути прийнята нова конституція та проведені вибори.

«Ми переконані, що немає альтернативи дипломатичному вирішенню цього конфлікту, і закликаємо консолідувати міжнародні зусилля, аби покласти край цій трагедії. 16 років тому в Декларації наші попередники зобов’язалися посилити ефективність ООН у подоланні конфліктів. Ми не можемо дозволити собі зазнати невдачі на цей раз», - резюмував Президент України.