Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Репресії окупаційної влади Криму проти кримськотатарського та українського населення не можуть залишитися поза увагою Ради Європи – зустріч Президента України та Президента ПАРЄ

13 травня 2016 року - 19:25

Репресії окупаційної влади Криму проти кримськотатарського та українського населення не можуть залишитися поза увагою Ради Європи – зустріч Президента України та Президента ПАРЄ

Президент Петро Порошенко зустрівся з Головою Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунтом, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

Президент привернув увагу Голови ПАРЄ до продовження російської агресії проти України, що обумовлює необхідність подальшого політичного тиску та посилення відповідних санкцій проти РФ, у тому числі в рамках Ради Європи.

«Ми не спостерігаємо жодного прогресу з боку Росії в реалізації вимог Парламентської асамблеї Ради Європи, що вочевидь залишається головною передумовою відновлення прав російської делегації в ПАРЄ, призупинених у відповідь на серйозні порушення Росією своїх зобов’язань в рамках Ради Європи», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави закликав Голову Парламентської асамблеї РЄ і надалі дотримуватися у цьому питанні твердої та непохитної позиції.

Петро Порошенко окремо приділив увагу питанню необхідності повернення на Батьківщину у якомога стислі терміни незаконно утримуваних і засуджених в Російській Федерації громадян України, передусім Надії Савченко. Він висловив сподівання, що невдовзі в Україну повернуться також Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв. Глава держави подякував Голові ПАРЄ за підтримку і послідовну позицію Асамблеї у зазначеному питанні.

«Ми закликаємо ПАРЄ використовувати всі можливі інструменти для вирішення питання про звільнення українських політичних в'язнів, які перебувають в РФ. У зв'язку з цим, Ваша підтримка і послідовна позиція, шановний пане Голово, дуже важливі», - наголосив Президент.

«ПАРЄ і я особисто уважно слідкуємо за ситуацією навколо нашої колеги Надії Савченко, і я дуже сподіваюсь, що дуже скоро буду мати можливість привітати її», - сказав Педро Аграмунт.

Співрозмовники засудили прийняте російською окупаційною владою рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу. Глава держави наголосив, що нова хвиля безпрецедентних репресій окупаційної влади Криму, спрямованих проти кримськотатарського та українського населення півострову, не може залишитися поза увагою Ради Європи.

Сторони обговорили стан та перспективи проведення в Україні важливих внутрішньополітичних, економічних та соціальних реформ. Голова ПАРЄ привітав призначення нового Генерального прокурора України та висловив всебічну підтримку політиці реформ керівництва України, включно з антикорупційними заходами, ефективною децентралізацією та судовою реформою на основі відповідних конституційних змін.

Педро Аграмунт підтвердив готовність Ради Європи й надалі допомагати Україні у розбудові потужної демократичної держави та проведенні необхідних внутрішніх перетворень.