Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Росія протистоїть всьому світу, блокуючи свободу судноплавства в українських територіальних водах – Президент в інтерв’ю Fox News

8 грудня 2018 року - 11:46

Росія протистоїть всьому світу, блокуючи свободу судноплавства в українських територіальних водах – Президент в інтерв’ю Fox News

 «Я хочу донести абсолютно чітку інформацію. Українські торговельні судна, українські воєнно-морські сили діють відповідно до норм міжнародного права», - підкреслив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю американському телеканалу Fox News.

Президент наголосив, що Україна діє в рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства, а також двосторонньої українсько-російської угоди, де визначено спеціальний статус Керченської протоки та Азовського моря. «І це українські і російські води – як Керченська протока, так і Азовське море», - зауважив він.

Президент зазначив, що українські військові судна в рамках міжнародних угод не повинні були робити запит, або просити будь-якої іншої форми погодження від РФ. 

Він також наголосив, що всі російські компанії, що працюють в Керченській протоці, знаходяться у санкційних списках США та Євросоюзу і співпраця з ними не є законною. «В цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах», - підкреслив він.

За словами Президента, в цій ситуації необхідно мати сценарій  як відновити свободу судноплавства, як зупинити незаконну окупацію Керченської протоки та Азовського моря.

Президент нагадав, що Україна має два порти на Азовському морі у Маріуполі та Бердянську, через які проходить 40% нашого експорту продукції металургійної промисловості. Він зазначив, що блокада, окупація Азовського моря має значні економічні наслідки. «Ми не можемо це сприйняти – ні ми, ні Європейський Союз», - сказав Петро Порошенко, додавши, що це стосується і Сполучених Штатів. Він зазначив, що прохід через Керченську протоку заблокований і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС.

«В цій ситуації російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні.