Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Росія заплатить високу ціну за свою агресію – Президент України в інтерв’ю Бі-Бі-Сі

9 жовтня 2015 року - 18:19

Росія заплатить високу ціну за свою агресію – Президент України в інтерв’ю Бі-Бі-Сі

Президент України дав інтерв’ю британській телерадіокомпанії «БіБіСі», в якому поділився своїми думками щодо російської агресії в Сирії, результатами Паризької зустрічі «Нормандської четвірки» та охарактеризував поточну ситуацію на Донбасі.

Відповідаючи на питання журналіста Бі-Бі-Сі стосовно свого бачення яку ціль переслідує Путін в сирійському конфлікті, Президент України зазначив: «Це абсолютно зрозуміло. Він хоче досягнути глобальної дестабілізації так само, як рівно 18 місяців тому, коли російські солдати з’явилися в Криму та розпочали "розкачувати" ситуацію і анексували Крим в стилі аншлюсу 1938 року, так само, як рівно 15 місяців тому, коли російські військові з’явилися на Донбасі...І зараз вони з’явилися в Сирії. Ціль – та ж сама. Втрачаючи економічну змагальність, внутрішню підтримку та внутрішню стабільність, Росія намагається дестабілізувати глобальну безпеку та порядок», - сказав Петро Порошенко.


Глава держави нагадав, що від самого початку російської агресії, Україною були представлені незаперечні докази присутності в Україні російських регулярних військ, які діяли разом з терористами, яких підтримувала Росія постачанням важкої військової техніки, танків, ПЗРК, систем реактивного залпового вогню тощо.

«Після російської агресії в Криму і на Донбасі була повністю зруйнована післявоєнна система безпеки в світі, яка заснована на Статуті Організації Об’єднаних націй і ефективному функціонуванні Ради безпеки ООН»,- сказав Президент України.

Петро Порошенко також охарактеризував ситуацію в Сирії як «повну дестабілізацію» внаслідок втручання російських військових.

«Я вважаю, що Росія отримає зовсім інший результат. Так само, як ми продемонстрували дієвість нашої координації з Європою, Сполученими Штатами і всіма трансатлантичними партнерами і зупинили російську агресію, і ефективним механізмом санкцій "попросили" Росію заплатити за абсолютно безвідповідальну, агресивну поведінку щодо України», - зазначив Президент.

Повний текст інтерв'ю