Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Розпочався Всеукраїнський установчий семінар-нарада «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки»

28 листопада 2017 року - 21:41

Розпочався Всеукраїнський установчий семінар-нарада «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки»

28 листопада розпочався Всеукраїнський установчий семінар-нарада «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» організований Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою, спільно з Фундацією Lumos (Велика Британія) та Національним офісом реформи деінституціалізації, створеним за підтримки канадського проекту EDGE.

Фундація Lumos запросила своїх представників з чотирьох європейських  країн, а також допомогла організувати захід за участі представників усіх регіонів України: заступників голів ОДА, керівників обласних департаментів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту та служб у справах дітей, які будуть реалізовувати реформу у своїх регіонах. Протягом трьох днів експерти Lumos ділитимуться своїм досвідом з учасниками семінару. Також у заході візьмуть участь представники міжнародних організацій UNICEF, Hope and Homes for Children Ukraine, Партнерство кожній дитині, СОС Дитячі містечка, Альянсу «Україна без сиріт», МЦРЛ Україна, «Одна надія», які своєю діяльністю допомагають імплементувати стратегію з деінституціалізації в Україні.

До обговорення також долучилися випускники інтернатів, представники Національної Дитячої Ради, які знають зсередини про проблеми дітей в інтернаті.

Одна з учасниць семінару-наради, випускниця інтернату Ліна Дешвар розповіла, що 19 років виховувалась в інтернатному закладі. «Для того, аби 17-річному вихованцю вийти у магазин, який знаходиться через дорогу, потрібно було написати заяву, підписати її у чергового вихователя та лікаря. А вже потім, тільки за руку з вихователем, можеш вийти в сусідній магазин», - зазначила вона.

«А в 19 років нас випихають з закладу і ми не знаємо елементарного – як переходити дорогу і як розраховуватися в магазині. Тоді відчуваєш, що життя закінчилось. Я дуже не хотіла, щоб іншим дітям довелося пережити те, що пережила я. Тепер я представник Національної Дитячої Ради. Я хочу і буду змінювати інституційну систему заради українських дітей», - сказала Ліна Дешвар.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба підкреслив важливість створення умов для виховання дітей у сім’ї. «Усі діти, незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку, соціального становища, повинні мати можливість жити з батьками. Для цього потрібно вчасно реагувати на дитячу біду та надавати сім’ям з дітьми таку підтримку, аби батьки не віддавали дітей на утримання та виховання в інтернатні заклади», - підкреслив він.

Микола Кулеба зазначив: «Щоб цього досягти, необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції «державної опіки» над дітьми в інтернатах на підтримку сімей з дітьми за рахунок розвитку послуг та забезпечення їхньої доступності незалежно від місця проживання та стану самої дитини».

Уповноважений також подякував в.о. Міністра охорони здоров'я Уляні Супрун, заступнику Міністра соціальної політики Олександрі Чуркіній та заступнику Міністра освіти і науки Павлу Хобзею за участь у семінарі, підтримку реформи та готовність до її впровадження, а також Фундації Lumos за допомогу у організації заходу та участі в обговорені цього питання усіх відповідальних за впровадження реформи.