Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Світовий досвід допоможе змінити радянську систему інтернатного виховання – Марина Порошенко у центрі захисту дітей «Наші діти»

15 травня 2015 року - 16:56

15 травня, в Міжнародний день родини Дружина Президента Марина Порошенко відвідала центр захисту дітей «Наші діти», який є структурним осередком «Німецько-Польсько-Українського Товариства» в Україні. Центр «Наші діти» є унікальним пілотним прикладом успішного партнерства, зокрема, і у галузі енергоефективності.

Марина Порошенко ознайомилася з концепцією та новітніми методиками в галузі соціальної роботи та виховання дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Робота центру спрямована на адаптацію, реабілітацію, корекцію та розвиток дітей та, за необхідності, їх сімей. Перебуваючи в Центрі, діти знаходяться в умовах, максимально наближених до сімейних, під наглядом «соціальних батьків» (чоловіка і дружини). На запрошення однієї з родин Центру пані Марина завітала до їхнього помешкання на чаювання, де поспілкувалася з його мешканцями.

Під час розмови з фахівцями Центру було презентовано унікальний проект соціально-психологічної реабілітації дітей «Включення». Проект сприяє реінтеграції дітей у суспільство, використовуючи різні мистецькі напрямки (музика, танці, спів, театр, дизайн, спорт). Пані Марина відвідала мультифункціональний спортивний майданчик Центру, де взяла символічну участь у грі дітей у роликовий хокей, та репетицію вистави проекту «Включення» – «По другу сторону сонця».

Дружина Президента зазначила: «Ми побачили сьогодні чудові новітні методики виховання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Дуже потрібно вивчати такий досвід, аби змінювати застарілу і недієву радянську систему інтернатного виховання. Найголовніше, що основною метою діяльності центру є створення сімейних умов і активна робота по влаштуванню дітей у постійні сім’ї».

Також пані Марині оглянула впроваджені на базі Центру сучасні «зелені технології», а саме систему опалення та водопостачання, що є повністю автономною і заснованою на експлуатації відновлюваних джерел геотермальної енергії Землі.

«Потрібно більше запрошувати зацікавлених і відповідальних осіб. Показувати, розповідати і навчати впроваджувати подібні технології і проекти, тому що це не лише турбота про навколишнє середовище, а й велика економія, якої дуже потребують наші установи. Це чудовий приклад європейських стандартів, вже реалізованих в Україні», - наголосила Марина Порошенко.

Марину Порошенко супроводжували засновниця структурного осередку «Німецько-Польсько-Українського Товариства» пані Барбара-Марія Монгайм, голова правління Микола Княжицький та Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба. Дружина Президента подарувала для кінофотолабораторії центру професійне обладнання.