Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Україна пам’ятає кожного воїна, який віддав за неї життя – Президент у Сєвєродонецьку на відкритті пам’ятника генерал-майору Радієвському

22 липня 2015 року - 16:22

Україна пам’ятає кожного воїна, який віддав за неї життя – Президент у Сєвєродонецьку на відкритті пам’ятника генерал-майору Радієвському

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки на Луганщину взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському. Захід був присвячений річниці звільнення міст Сєверодонецька, Лисичанська та Рубіжного від окупаційної влади бойовиків і терористів.

Глава держави побажав мешканцям, аби війна ніколи не поверталася на поріг і не стукала у двері домівок українців. «Всі разом ми повинні сьогодні згадати тих, хто повернув мир у ваше життя, хто посунув пекло на десятки й десятки кілометрів східніше та південніше, хто брав участь у минулорічному героїчному визвольному поході Української армії, яка очистила від окупантів більшу частину Донбасу», – сказав Президент.

Бригада генерал-майора Олександра Радієвського разом з іншими частинами та підрозділами сил АТО 22-24 липня минулого року з боями звільнила від терористів цей край. Комбриг Олександр Радієвський загинув від рук бандитів, потрапивши у засідку між Лисичанськом та Сєверодонецьком. «Відкриваючи пам’ятник генералу Радієвському, хочу ще раз наголосити, що Україна пам’ятає кожного воїна, який віддав за неї найцінніше – своє життя», – підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що звільненням міста Сєвєродонецьк його мешканці завдячують героїзму та високій підготовці офіцерів, сержантів і солдатів 95-ї окремої аеромобільної та 25-ї окремої повітряно-десантної бригад високомобільних десантних військ, 24-ї та 51-ї окремих механізованих бригад; підрозділів спеціального призначення та частин Національної гвардії України.

«Ми всі пам’ятаємо, як 18 липня о 10 годині ранку українські передові підрозділи вийшли на трасу, що з’єднує Сєверодонецьк і Луганськ, і перерізали комунікації бандформувань. Розбиті й деморалізовані проросійські бойовики, поспіхом залишаючи місто, встигли підірвати міст між Сєвєродонецьком і Воєводівкою та покинули цілий арсенал боєприпасів, гармат і бронетехніки», – сказав Президент.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх військовослужбовців, загиблих під час оборони та визволення Донбасу, і мирних мешканців Луганщини та Донеччини, які загинули внаслідок російської агресії проти України. «Вони стали жертвами справжнього геноциду, який Кремль влаштував проти російськомовного населення Донбасу, – рівно як і проти україномовних», – наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що разом із міжнародними партнерами докладає максимум зусиль, щоб відновити територіальну цілісність держави політико-дипломатичним шляхом і повернути Україні мир.

«Я вірю в реалізацію мого мирного плану, у цей план вірить весь світ, тому що йому нема альтернативи. Нема альтернативи політико-дипломатичному врегулюванню», – наголосив Президент.

«Київ – це столиця миру. Столиця війни – це Москва. Але весь світ з нами. З нами правда. З нами – Бог. Це вони прийшли на нашу землю, і вони мають піти. А ми маємо повернути собі окуповану частину України. Донбас був, є і буде українським. Він буде вільно говорити українською і російською мовами», – заявив Петро Порошенко.

нПов’язані новини

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Луганської області представив активу області нового голову Луганської обласної державної адміністрації Георгія Туку. Президент поставив завдання перед новим керівником області: «Разом з народом і громадою продемонструвати – ми інші, ми вміємо боротися і перемагати». «Георгій, ти маєш повну підтримку Президента», – заявив Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко заявив про підписання у рамках Трьохсторонньої контактної групи Угоди, яка дозволить розпочати відведення озброєння та створити 30-ти кілометрову буферну зону вздовж лінії зіткнення.