Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Українці готові й надалі боротися за свою незалежність – Президент

24 серпня 2016 року - 12:15

Українці готові й надалі боротися за свою незалежність – Президент

Україна посилює свою обороноздатність, тож український народ готовий продовжувати боротьбу за свою незалежність та відновлення територіальної цілісності, заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на Параді Незалежності з нагоди 25-річчя Незалежності України.

«Що продемонструє цей парад? Суспільство побачить свою нову армію, за два роки створену майже з нуля. Суспільство переконається, що Збройні Сили рік за роком міцніють, а безпека держави – посилюється. Влада цим парадом звітує, куди йдуть гроші», - сказав Глава держави.

«І нарешті, наш парад – це сигнал і ворогу: українці серйозно готові й надалі боротися за свою незалежність. І тому агресору краще згадати мудру пораду російського поета Володимира Маяковського: «Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль», - додав Президент.

На переконання Петра Порошенка, така демонстрація міці оновленої армії дозволить «солдатам і офіцерам ще раз не лише відчути свою відповідальність перед суспільством, але також його повагу і шану до своїх захисників».

Президент повідомив, що за 2014-2016 роки на захист територіальної цілісності Батьківщини стали майже 300 тисяч відважних воїнів, серед яких добровольці, мобілізовані, а нині – контрактники.

Глава держави підкреслив, що саме завдяки збільшенню контактної складової в українському війську вдалося уникнути оголошення чергової хвилі мобілізації. «Цього року моїм пріоритетом стало формування професійної, контрактної армії. В середньому щомісяця до лав Збройних Сил вливається до шести тисяч військовослужбовців-контрактників. Всього з січня до війська прийшло вже більше 46 тисяч, а до кінця року ми очікуємо ще більше 20 тисяч. Переважна більшість з них укладають довготривалі угоди. Станом на сьогоднішній день 75% української армії є контрактною», - констатував Петро Порошенко.

За його словами також триває формування військового резерву, який зараз складає понад 80 тисяч чоловіків та жінок – «добре підготовлених воїнів із великим військовим досвідом».

Крім того, налагоджено планове постачання у війська новітніх, модернізованих та відремонтованих зразків озброєння та військової техніки, зазначив Президент. «Так, наші бажання і потреби не завжди збігаються з нашими можливостями. Між тим, що треба, і тим, що здатні собі дозволити – відстань ще досить велика. Нам знадобляться ще роки й десятки мільярдів гривень, щоб спати спокійно. Але реальний прогрес у зміцненні обороноздатності держави ви бачите просто зараз», - зазначив він.

Глава держави ще раз наголосив, що відновлення війська та обороноздатності всієї країни стало можливим саме завдяки підтримці суспільства. «Наша армія – дійсно народна. Це ви, шановні українці, платники податків купили чи відновили для армії танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, ці зенітно-ракетні комплекси і реактивні системи залпового вогню. Це волонтери першими прийшли на допомогу армії», - сказав Петро Порошенко.

Нині Україна вже здатна себе захистити, але вона й надалі потребує міжнародної підтримки, зауважив Президент. Він також зазначив, що саме Збройні Сили дають можливість вести боротьбу на іншому – дипломатичному фронті.

ф

Участь Президента у заходах з нагоди 25-ї річниці Незалежності України

24 серпня 2016 року - 11:50