Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Відбувся перший Всеукраїнський Форум Національної дитячої ради «Почуй і підтримай дитину»

10 грудня 2018 року - 17:55

Відбувся перший Всеукраїнський Форум Національної дитячої ради «Почуй і підтримай дитину»

7-9 грудня пройшов перший Всеукраїнський форум «Почуй і підтримай дитину» Національної дитячої ради, що створена за ініціативи Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби. У форумі взяли участь діти та молодь, які є представниками шкільного самоврядування, та випускники інтернатних закладів з усієї України.

«Ми можемо думати, що знаємо потреби дітей. Але це не завжди так. І для того, щоб по-справжньому зрозуміти їхні проблеми, ми повинні запитати самих дітей і прислухатися до їхньої думки. Ми маємо дати дітям можливість впливати на рішення, які їх стосуються. Форум – місце, де діти можуть відкрито поспілкуватися з дорослими, обговорити свою участь у прийнятті рішень на національному рівні. Діти мають право бути почутими», - зазначив Уповноважений з прав дитини.

Під час форуму діти також мали можливість поспілкуватися з Міністром освіти і науки Лілією Гриневич. «Сьогодні молодь активна і ініціативна. Зараз ми працюємо над впровадженням реформи Нова українська школа, і мені цікаво почути ваші думки та пропозиції», - зауважила Міністр.

Серед питань, які цікавили учасників форуму, зокрема і фінансування шкіл, розвиток інклюзивної освіти. Юні учасники цікавились і тим, як вони особисто можуть впливати і допомагати у тому, щоб зробити школу доступною для всіх.

«Ви зібралися тут, щоб спланувати, яким чином ваш голос буде впливати на рішення на національному рівні. Україна – це європейська країна. В усіх європейських країнах діти беруть участь у вирішенні питань, які стосуються їх життя, щоб впливати на своє майбутнє. І Україна теж повинна слідувати цим хорошим традиціям. Сьогоднішнє покоління вже з дитинства готове активно брати участь у формуванні політики, і ми маємо надати йому цю можливість», - звернувся до дітей директор Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі Містечка» Андрій Чупріков.

Під час форуму також обговорювались актуальні проблеми, з якими стикаються діти в школі: булінг, секстинг, онлайн цькування, якого зазнають діти, проблеми неприйняття дітей з інвалідністю. Учасники заходу спілкувались з психологами та експертами. Зокрема, про правила спілкування з дітьми з інвалідністю, як підтримувати таких особливих дітей, не ображати їх недоречними чи необережними жартами розповідала громадська діячка і телеведуча Уляна Пчолкіна.

«Досвідчена молодь – це наша забезпечена старість. Мені дуже важливо, в чиї руки піде та справа, яку ми, дорослі, сьогодні робимо. Служіння, обов’язок і любов – це ті цінності, які мають рухати молоддю сьогодні», - зазначила народний депутат України Оксана Білозір.

Учасники також обговорювали проблеми виховання дітей в інтернатних закладах та навчання дітей з особливими потребами. Діти, які мали досвід перебування в інтернаті, говорили про важливість виховання в сім'ї та пояснювали, чому виховання в інтернаті не сприяє всебічному розвитку дитини. Діти з інвалідністю активно включалися в обговорення інклюзії, розповідали особисті історії.

Діти та молодь окреслили основні напрямки своєї роботи та за підсумками обговорення   презентували свої напрацювання Першому заступнику Міністра юстиції України Олені Сукмановій та Уповноваженому Президента України з прав дитини Миколі Кулебі.

«Ваші напрацювання – це дуже практичні речі, які можна вже впроваджувати. Коли ви повернетеся в свої області, до себе в школи – ви вже можете пропонувати їх вчителям та адміністрації»,- зазначила Олена Сукманова.

«Ви продуктивно попрацювали і тепер маєте багато задач. Тепер головне – втілити у життя всі напрацювання. А ми, дорослі, будемо вас підтримувати», - підсумував Микола Кулеба.

Особисті історії, досвідчені спікери, доступний та цікавий формат зробили форум корисним для дітей і допомогли спланувати подальшу роботу Національної дитячої ради. У заході взяли участь представники МБО «СОС Дитячі Містечка», Lumos (UK), соціального проекту «Інклюзивно привітні», Української академії лідерства, Пласту,  Асоціації адвокатів України.