Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Відкриття виробничо-перевантажувального комплексу американської компанії є прикладом твердої віри інвестора в гарне економічне майбутнє України - Президент у Миколаєві

15 червня 2016 року - 13:31

Відкриття виробничо-перевантажувального комплексу американської компанії є прикладом твердої віри інвестора в гарне економічне майбутнє України - Президент у Миколаєві

Президент України Петро Порошенко у рамках робочої поїздки до Миколаївської області взяв участь в урочистому відкритті виробничо-перевантажувального комплексу американської компанії «Бунге» у Миколаївському морському порту.

Звертаючись до присутніх на відкритті, Глава держави підкреслив необхідність збільшення надходження інвестицій в Україну, котрі зараз "потрібні як повітря". На переконання Петра Порошенка, сільське господарство та інфраструктура є одними із перспективних галузей, які потребують «вкладання та розвитку».

Об'єм інвестиці у 280 млн доларів є одним із найбільших в аграрному секторі і найбільшим вкладенням концерну "Бунге" в Європі.

"Відкриття цього комплексу є прикладом твердої віри інвестора в гарне економічне майбутнє України. Це не просто слова - це голосування за Україну грошима: грошима американського інвестора, який створює нові робочі місця, грошима, які збільшують податкові надходження до державного і місцевих бюджетів, грошима, які збільшують закупівельну ціну в українського фермера, валютну виручку України і укріплюють курс національної валюти, і є найкращою рекламою інвестиційних можливостей та інвестиційної привабливості країни", - сказав Петро Порошенко.

Лише за підсумками минулого року компанія сплатила до державного бюджету більше 200 мільйонів гривень податків, забезпечила роботою півтори тисячі осіб. Завдяки роботі нового олійно-екстракційного заводу «Бунге Україна» перевантажувальні потужності збільшаться на 1 мільйон тон олії та шроту щорічно, створено 170 нових робочих місць у сучасних, безпечних умовах з середнім рівнем оплати праці вдвічі вище, ніж в цілому по області.

"Проекти подібного рівня свідчать про довіру міжнародного бізнесу до України, про визнання зусиль української влади, Уряду з розбудови нового інвестиційного клімату, створення привабливих умов для ведення бізнесу, результативність реформ, які ми проводимо", - наголосив Глава держави.

У цьому контексті важливою перемогою Петро Порошенко також назвав підтримку реформи Конституції у частині судочинства і ухвалення Закону про судоустрій та статус суддів, який забезпечує перезавантаження судової гілки влади. "Все це не залишається непоміченим нашими партнерами, які голосують за Україну грошима, вкладають і інвестують в економіку України", - підкреслив він.

Однак, за словами Президента, незважаючи на позитивні тренди в економіці та в інвестиційному кліматі в Україні, інвестори досі змушені зустрічатися з перешкодами, наприклад, надзвичайно високими портовими зборами, що роблять українські порти менш конкурентноздатними у порівнянні з іншими портами басейну Чорного моря. Ще одним проблемним питанням залишається забезпечення доступу до причалів як до об’єктів стратегічної інфраструктури, а також створення умов для передачі їх у користування інвестору. «Впевнений у тому, що найближчим часом ми спільно з Урядом вирішимо і ці проблеми», - запевнив Глава держави.

Президент запевнив інвесторів, що робитиме усе можливе для забезпечення політичної та економічної стабільності в Україні.

Петро Порошенко також наголосив на важливості американо-українського партнерства, нагадавши, що нещодавно було підписано кредитну угоду з Урядом США на суму один мільярд  доларів.

«Найкращі світові рейтингові агентства змінили прогноз України щодо курсової політики з негативного на стабільний, даючи чітке зелене світло інвесторам. Не бійтеся України: у цих важких умовах Україна здатна забезпечити стабільність банківської системи, стабільність курсу гривні, стабільність економічного розвитку. Я думаю, що це є теж дуже гарна оцінка тих реформ, які ми з вами проводимо», - підкреслив Президент.

Глава держави висловив вдячність компанії "Бунге Україна" за спрямування понад мільйона гривень у благодійні організації місцевого та національного рівня, що опікуються воїнами АТО та інвалідами. "Це і є хрестоматійний приклад соціально відповідального бізнесу", - зауважив він.

Президент також ознайомився з виробничими та перевантажними потужностями комплексу та поспілкувався з трудовим колективом Миколаївського морського порту.

в
Відео
ф

Робоча поїздка до Миколаївської області

15 червня 2016 року - 15:18