Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Віримо, що наша наступна зустріч відбудеться у Ялті — Президент

14 вересня 2018 року - 12:57

Віримо, що наша наступна зустріч відбудеться у Ялті — Президент

Під час виступу на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) Президент Петро Порошенко висловив переконання, що форум повернеться у початкове місце проведення — місто Ялту в українському Криму.

«Дякую за те, що ми продовжуємо традицію, яку ми встановили на минулій ялтинській конференції — ми віримо, що наша зустріч наступного року відбудеться в Ялті. Не колись, а наступного року. Ми маємо бути оптимістами», — сказав Глава держави.

Петро Порошенко нагадав, що темою першої зустрічі Ялти 15 років тому була: «Нові кордони Європейського Союзу». «Тоді, 2004 року, Європейський Союз щойно збільшився на десять членів, ... вісім з яких – це країни колишнього радянського блоку. І на той момент вже відбулося і розширення НАТО, до якого приєдналися народи Балтії, народи Центральної Європи», — сказав Президент.

«Ми, українці, тим вікном можливостей не скористалися, на жаль. Натомість отримали тривожний дзвінок з Тузли. Отримали, але не почули. Не почули з усіма негативними наслідками. І один з них — це те, що ялтинський форум, ялтинську конференцію ми проводимо не в Ялті, а в Києві… Але твердо віримо — наступного року в Ялті. З впевненістю і надією, що на Південний берег Криму ми з вами обов’язково повернемося», — ще раз наголосив Глава держави.

Президент подякував організаторам щорічної зустрічі та учасникам YES за стратегічне бачення майбутнього, яке сьогодні обговорюватиметься, і зазначив, що у своєму виступі також хотів би зосередитися на питаннях стратегії. «Стратегії, якій би були підпорядковані усі наші кроки протягом останніх чотирьох років, і яка точно зорієнтована на майбутнє. Майбутнє, яким ми хочемо створити це майбутнє — майбутню кращу Україну і передати тому новому поколінню», — підкреслив він.

«Ми з вами зібралися в такій компанії для того, щоб обговорити стратегічні цілі, які стоять перед Україною як частиною спільноти демократичних держав світу в умовах російської агресії проти нашої держави, в умовах гібридної атаки не тільки на Україну – гібридна атака здійснюється на Євросоюз, гібридна атака здійснюється на Сполучені Штати», — додав Глава держави.

Він зазначив, що в умовах сплеску правого та лівого популізму, в умовах тих змін і трансформацій, які відбуваються з Євросоюзом та НАТО, Україна слідкує за цими процесами.

«Коли із зацікавленням, а коли із занепокоєнням спостерігаємо за цими процесами. Але я хотів би окремо наголосити: і у мене як Президента, і у моєї команди, і в України немає жодного сумніву у здатності ЄС та Північноатлантичного альянсу долати внутрішні кризи і виходити з них сильнішими. У мене не було в цьому сумніву в 2016 році, коли всі говорили, що в наслідок виборів єдність ЄС буде зруйновано, в мене не було сумнівів в 2017 році, коли всі говорили про небезпеку приходу популістів до влади в ЄС. Хотів би твердо наголосити: в мене немає жодного сумніву і зараз», — резюмував Петро Порошенко.

ф

Участь Президента у 15-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES)

14 вересня 2018 року - 11:32