Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Виступ Президента України на пленарному засіданні Верховної Ради

19 червня 2014 року - 20:30

Шановні народні депутати, дорогі друзі! Маю високу честь бути присутнім в стінах Верховної Ради України, щоб розпочати робочий процес конструктивної взаємодії Глави держави з Верховною Радою України.

Мені дуже хотілося, щоб ми з вами зберегли ту атмосферу, яка панувала в цій залі два тижні тому під час інаугурації. Весь світ був вражений тими напрямками, перспективами співпраці, які ми тоді продемонстрували.

На дострокових виборах Президента майже 55 відсотків громадян України підтримали мою програму. Під час кампанії я неодноразово про це говорив і вже вдруге з цієї трибуни наголошую на своїй відданості парламентсько-президентській республіці.

Жодної узурпації влади сьогодні країні не потрібно. Чинна редакція Основного Закону нашої країни наділяє мене як Президента абсолютно достатнім обсягом повноважень, в тому числі і кадрових, необхідних для вирішення обіцянок, даних українському народу.

Сьогодні я прийшов до вас з першими кадровими пропозиціями, реалізація яких належить до нашої спільної компетенції. Менш за все хотів би починати з будь-яких обговорень попередників цих кандидатів. Це справжні державні мужі, які до сьогодні очолювали Генеральну прокуратуру, МЗС, Національний банк. Прийшли на свої посади в умовах, близьких до катастрофічних. І щоб втримати країну, вони всі робили все, що могли, кожен на своїх посадах.

Чогось вони з об'єктивних причин не змогли зробити. Але, щоб реалізувати свої зобов'язання перед мільйонами і мільйонами виборців, волею яких на мене покладено відповідальність за країну, хотів би, спираючись на народну довіру і можливості, дані мені Конституцією, сформувати команду патріотів, професіоналів, однодумців. Нині ми з вами лише розпочинаємо цей процес.

І сьогодні я вперше і, запевняю вас, далеко не в останнє прийшов до вас з кадровими пропозиціями. Щодо інших рішень, вони обов'язково будуть. Іде напружений процес пошуку кандидатур, здатних виконувати неординарні завдання в екстраважких умовах, які зараз склалися в Україні.

В той же час і Верховна Рада проходить сьогодні тест на здатність до нашої співпраці, на здатність рахуватися з щойно продемонстрованою волею виборців, на здатність всієї політичної еліти України до консолідації. Я впевнений в тому, що ми можемо це продемонструвати заради миру і порятунку України. Я сподіваюся, що сьогодні разом ми створимо позитивний прецедент вирішення кадрових проблем, який стане міцною основою для подальшої співпраці Президента, Верховної Ради і Уряду нашої держави.

Відтак виношу на ваш розгляд кандидатуру Віталія Яреми. Прошу дати згоду на його призначення на посаду Генерального прокурора України. Скажу відверто, я розглядав різні кандидатури. Був суддя, був адвокат, прийняв рішення зупинитися на правоохоронці. Бо відсутність зараз в цих умовах запису в трудовій книжці "працівник прокуратури" є скоріше перевагою, ніж недоліком. Реформувати цю систему, а не стати її жертвою, здатна лише людина з поза меж цієї системи, не вихована нею і нічим їй не зобов'язана. В той же час Віталій Ярема – досвідчений захисник прав людей, який пройшов через чистилище Майдану, через горнило координації правоохоронних органів під час останніх подій в Україні.

Якщо ви, шановні народні депутати, надаєте згоду на призначення мною пана Яреми на посаду Генерального прокурора, то сьогоднішній день, я впевнений, стане чорним днем для всієї української злочинності, як організованої, так і не дуже, для всіх тих, хто не в ладах із законом і з совістю.

Також хотів окремо підкреслити, що роль Генеральної прокуратури в боротьбі з корупцією є визначальною. Ми брали на себе зобов'язання перед усім народом негайно подолати корупцію в країні. І боротьба з корупцією для людей також важливе і пріоритетне питання, так само, як і боротьба за мир. Народ розуміє, що без боротьби з корупцією будь-який рух країни вперед буде заблоковано, розумію це і я.

І в якості напутнього та символічного побажання Віталію Григоровичу моя улюблена цитата автора "Сінгапурського дива" Лі Куан Ю. "Як почати боротьбу з корупцією. Почніть з того, що посадіть трьох своїх друзів. Ви точно знаєте за що, вони знають за що і народ вам повірить".

І останнє. Вкрай важливо не зволікати з ухваленням нового Закону про прокуратуру. Я готовий взяти участь в обговоренні і прийняти новий європейський Закон про прокуратуру, яким ми спільно зробимо з Генеральної прокуратури справжній європейський орган. Я щиро вас прошу про підтримку. Дякую.

Шановний пане Голово, шановні народні депутати, дорогі колеги! Від усього серця хотів вам подякувати за таку блискучу, плідний початок нашої спільної роботи. Найближчим часом я хотів би запропонувати, щоб відбулися мої зустрічі з фракціями. І щоб тісна взаємодія і тісна координація дій між Президентом України і Верховною Радою України було тим прикладом, якого нам конче не вистачало останні роки.

Особливо хотів би подякувати за ефективну роботу Кубіва Степана Івановича. Який в найважчий момент взяв на себе відповідальність. Я гарантую, що місце Степана Івановича зараз буде надзвичайно важливим у політичному процесі.

Хотів подякувати Махніцькому Олегу Ігоровичу. І оцінкою його роботи є моє призначення Олега Ігоровича Радником Президента України.

Окремо хотів подякувати Дещицю Андрія Богдановича. Можу сказати, що мною запропоновано йому очолити одну із закордонних дипломатичних установ України і він цю пропозицію прийняв. Прохання, не наполягати на країні! Це визначимося ми з Дещицею. Дякую.

Друзі, дякую за плідну співпрацю! До зустрічі. Спасибі!