Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Вітання Президента України з Днем учителя

5 жовтня 2014 року - 10:00

Дорогі вчителі!

Щиро вітаю вас з професійним святом - Днем працівника освіти!

Ваша праця є надзвичайно важливою для країни. Ваші руки плекають майбутнє, закладаючи підвалини розвитку на багато років вперед.

Професія вчителя недооцінена сьогодні. Це неприпустимо, навіть в ситуації, коли ми змушені витрачати всі вільні кошти на захист України.

Війна не може бути виправданням затримці реформ. А реформи стануть незворотними тільки завдяки високому рівню освіти нації.

У вересні запрацювала нова редакція Закону «Про вищу освіту», який має суттєві новації, зокрема, з точки зору демократизації системи освіти. Розширені можливості громадського контролю за управлінням ВНЗ; законодавчо врегульовано зовнішнє незалежне оцінювання; університети отримали право самостійно розпоряджатись власними надходженнями.

Але це лише початок позитивних змін. «Стратегія реформ – 2020» передбачає залучення спеціалістів та громадськості для подальшого удосконалення країни і системи освіти.

Ми повинні збудувати європейську систему освіти, яка буде гарантувати не лише отримання знань, але й формування особистості, здатної творчо мислити і самостійно робити висновки.

Справжні знання зроблять неможливими війни, що розраховані лише на неосвічених та темних людей.

Водночас, самовідданість та самопожертва, які рухають нашими людьми в бажанні захистити рідну країну і наш демократичний лад, – це результат патріотичного виховання. Це відгук безсмертних рядків Івана Котляревського: «Любов к Отчизні де героїть, там сила вража не устоїть – там грудь сильніша од гармат!»

Внесок і відповідальна місія вчителів були і будуть для нас надзвичайно важливими. Дякую вам від усього серця за вашу працю, дорогі вчителі!

Вашими знаннями та серцями сьогодні створюється нова Україна!

Слава Україні!