Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

23
березня

Брифінг за участі дружини Президента та Уповноваженого з прав дитини

23 березня о 9:45 відбудеться брифінг у рамках тренінгу-семінару для представників центральної та регіональної влади, за участі міжнародних НГО, «Забезпечення найкращих інтересів дитини в умовах реформи системи інституційного догляду та виховання дітей». У брифінгу візьмуть участь дружина Президента України, Голова Всеукраїнської благодійної організації "Благодійний Фонд Порошенка" Марина Порошенко, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Голова Lumos’ Foundation у Європі Ірина Маланчук.

Місце проведення: Президент готель (вул. Госпітальна, 12, Київ, Україна), зал «Предслава»

Акредитація проводиться за телефоном 093 069 88 70 (Софія Федченко) або email - sofia.fedchenko@ukr.net до 21:00 22 березня.

О 10:00 відбудеться відкриття семінару-тренінгу.

10:20 – 12:00 – Перша сесія. «Презентація сучасного стану забезпечення інтересів дитини в умовах реформи системи інституційного догляду та виховання дітей в Україні представниками міністерств»

12:20 – 13:30 – Друга сесія. «Процеси деінституалізації та створення послуг на рівні громад, трансфери ресурсів, розвиток інклюзивної освіти. Досвід Lumos – Республіка Молдова, Чехія і Болгарія»

На семінарі-тренінгу будуть присутні міжнародні експерти:

Веріка Думбравеану – Заступник Міністра захисту праці, соціуму та сім'ї (Молдова)

Валентин Круду – Голова генерального департаменту освіти, екс-заступник Міністра освіти (Молдова)

Світлана Бортоі – Голова департаменту фінансування освіти, культури та науки, Міністерство фінансів (Молдова)

Сарка Влкова – Голова Асоціації соціальних робітників (Чеська Республіка)

Асія Холанська – Екс-радник Президента з питань соціальної політики, молоді та спорту (Болгарія)

Довідково

В Україні одна з найбільших у Європі кількість дітей (до кількості дитячого населення), які знаходяться у різних інституційних закладах – 1,5% (близько 106 000 дітей у 774 закладах). Перебування в інституціях має вкрай негативний вплив на дітей у багатьох аспектах, включаючи їх здоров'я, психологічний і емоційний стан, їх почуття власної гідності, а також в численні рази знижує їх потенціал стати повноцінними дорослими людьми та активними членами суспільства.

В умовах децентралізації в Україні вкрай важливо розвивати послуги на рівні громад, для того, аби зберегти сім’ї, попередити потрапляння дітей в інституції і забезпечити їх можливістю рости і розвиватися в сімейному оточенні. Розвиток послуг базується на найкращих міжнародних стандартах та політиках у цій галузі, з розумінням того, що жодна дитина не повинна потрапляти в інтернат з причин бідності, обмежених можливостей або походження з етнічної меншини.

Ми визнаємо важливість міжнародного співробітництва у галузі захисту дітей, та потрібність укріплення взаємовідносин у співпраці. Саме тому Уповноважений Президента України з прав дитини розпочав співпрацю з міжнародною благодійною організацією Lumos’ Foundation. Ми прагнемо зробити життя дітей в Україні кращим та якіснішим, аби кожна дитина жила у сім’ї, безпеці та благополуччі.