Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Питання запитувачів (FAQ)

Як надіслати запит електронною поштою?

Використовуючи будь-яку поштову програму або поштовий сервіс, надішліть запит на адресу електронної пошти vidkrytist@apu.gov.ua.

Чи можу я надіслати запит, якщо у мене немає електронної пошти?

Надішліть запит поштою за адресою: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11, Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України (вказати на конверті «Публічна інформація»).

Чи можу я особисто принести запит?

Безпосередньо від Вас запит приймуть за адресою: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 10 В, у приміщенні Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України.

Графік роботи: понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, п'ятниця з 9.00 до 16.45, обідня перерва з 13:00 до 13:45.

Хто може мені допомогти правильно написати запит?

Працівники Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації допоможуть правильно оформити запит, нададуть консультацію щодо доступу до публічної інформації.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення форми запиту на інформацію, яку розміщено на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Ви можете проконсультуватися та оформити запит по телефону в Києві: (044) 255-77-16.

Чи можу я повідомити свій запит телефоном?

Зателефонуйте за номером (044) 255-77-16. Працівники Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації приймуть запит та, у разі необхідності, нададуть консультації з питань доступу до публічної інформації.

Я надіслав свої питання Президенту, а відповідь отримав від Головного департаменту. Чому?

Указом Президента України від 5 травня 2011 року № 548 (зі змінами і доповненнями, внесеними Указом Президента України від 17 листопада 2014 року № 883) «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України» Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України визначений спеціальним структурним підрозділом, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, відповідає за розгляд, опрацювання, облік, систематизацію, аналізування та надання відповідей на запити на інформацію, що надходять до Президента України, Адміністрації Президента України, а також надає консультації під час оформлення таких запитів.

Я надіслав запит, а мені відповіли, що це не запит?

Мова може йти про надсилання не запиту, а звернення або прохання про надання правової консультації тощо.

Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформації відповідає на всі листи, що надходять на його адресу, але надати може тільки ту інформацію та ті документи, розпорядником яких є Президент України та Адміністрація Президента України.

У чому різниця між запитом і зверненням?

Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Право на інформацію та право на звернення є окремими конституційними правами особи і мають різну юридичну природу. Порядок реалізації цих прав регулюється двома законами: «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян», а їх оформлення та процедури розгляду мають певні відмінності.

Організацію розгляду звернень громадян здійснює окремий структурний підрозділ Адміністрації Президента України – Приймальня Президента України.

Я не вдоволений відповіддю. Куди я можу поскаржитися?

Главі Адміністрації Президента України, або звернутися до суду.

Про що я можу запитати у Президента України?

Адміністрація Президента України є розпорядником такої інформації: указів, розпоряджень Президента України, розпоряджень Глави Адміністрації Президента України.

Крім того, Ви можете ознайомитися зі звітами про діяльність, виконання указів та розпоряджень Глави держави. Ви маєте право отримати доступ до будь-якої інформації, якщо вона не є конфіденційною, таємною або службовою.

У розділі «Облік публічної інформації» на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України розміщено реєстр документів, що містять публічну інформацію.