Президент Украины

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ №1162/2007

О награждении государственными наградами Украины

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у трудовій діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акта проголошення незалежності України постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ТОВАЖНЯНСЬКОГО Леоніда Леонідовича – ректора Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ЛІПКАНА Анатолія Васильовича – генерального директора акціонерного товариства «Уманьферммаш», Черкаська область

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

КОВАЛЬЧУКА Володимира Федоровича – голову правління сільськогосподарського кооперативу «Промінь» Красилівського району, Хмельницька область
КОЛЕСНІКОВА Бориса Вікторовича – народного депутата України
ЧАЙКУ Володимира Кириловича – генерального директора Донецького регіонального центру охорони материнства та дитинства

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БАЛУТУ Ігоря Мироновича – начальника головного управління Харківської обласної державної адміністрації
БОЙКА Володимира Ярославовича – бригадира прохідників дільниці №7 акціонерного товариства «Вугільна компанія «Шахта «Красноармійська-Західна №1», Донецька область
ЕДЛІНГЕРА Рудольфа – президента Австрійсько-українського товариства, громадянина Республіки Австрія
ЗАДОРІНА Юрія Миколайовича – голову правління акціонерного товариства «Верстатонормаль», м. Одеса
ЗДОРОВОГО Анатолія Кузьмича – члена організації ветеранів, м. Харків
КУТАНУ Людмилу Робертівну – директора акціонерного товариства «Кондитерська фабрика «А.В.К.» м. Луганськ»
МАЗУРА Миколу Івановича – художника-монументаліста, м.Хмельницький
МАТВІЄНКА Анатолія Сергійовича – народного депутата України
МАЦЮКА Анатолія Романовича – керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України у 1990 – 2006 роках
НИКИФОРУКА Романа Івановича – члена громадської організації «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих», м. Київ
ПИЛИПЕНКА Івана Ісаковича – ректора Державної академії статистики, обліку та аудиту Державного комітету статистики України
РАДОВЦЯ Арнольда Анатолійовича – народного депутата України
СЕТТАРОВА Раєта Рефатовича – міністра праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим
СІНЕЛЬНИКОВА Бориса Дмитровича – токаря-розточувальника цеху акціонерного товариства «НГМЗ-БУР», Донецька область
СЛАБОВСЬКОГО Володимира Леонардовича – президента Всеукраїнської асоціації пекарів, м. Київ
СОЛДАТЕНКА Миколу Олексійовича – заступника Міністра праці та соціальної політики України
ТРАКСЛЕРА Петра Петровича – голову Рахівської міськрайонної організації «Всеукраїнське товариство політв’язнів і репресованих», Закарпатська область
ФЕДОТОВА Юрія Дмитровича – голову наглядової ради акціонерного товариства «Південрефтрансфлот», м. Севастополь
ЧЕРНОКУЛЬСЬКОГО Бориса Івановича – артиста Севастопольського академічного руського драматичного театру імені А. В. Луначарського
ШАРАПОВА Олександра Дмитровича – декана, завідувача кафедри Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
ШКРІБУ Володимира Івановича – депутата Закарпатської обласної ради

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

КОШМЯКОВА Владислава В’ячеславовича – майора міліції, м. Київ

Нагородити орденом княгині Ольги I ступеня

БОЙКО Олену Олександрівну – директора державного підприємства «Спеціалізоване видавництво «Либідь», м. Київ
КОРДЮМ Єлизавету Львівну – завідувача відділу Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України, м. Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ДОВГАНЬ Людмилу Михайлівну – солістку-вокалістку Одеської обласної філармонії

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БАБІЧ Надію Денисівну – професора кафедри Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
БАРДІЯН Галину Миколаївну – вчительку загальноосвітньої школи I-III ступенів №17 Кіровоградської міської ради
ВАКУЛЕНКО Євдокію Пилипівну – завідувача відділення комунального закладу «Київська обласна клінічна лікарня»
ГОЙДУ Ніну Григорівну – проректора Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, м. Київ
ДЖАНКАРАШВІЛІ Лесю Олександрівну – завідувача відділення Волинської обласної клінічної лікарні
ЗУБРИЦЬКУ Марію Олексіївну – проректора Львівського національного університету імені Івана Франка
КРИЧУН Єлизавету Петрівну – начальника управління державної податкової адміністрації у Донецькій області
ЛЕГАСОВУ Любов Володимирівну – заступника генерального директора Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років», м. Київ
ЛИТВИН Віру Пантеліївну – лікаря відділення Чернігівської центральної районної лікарні
МІГАЧЕВУ Галину Іванівну – начальника Головного управління статистики у Чернігівській області
ФОРОСТЯНУЮ Валентину Михайлівну – голову Севастопольської міської організації Всеукраїнського жіночого народно-демократичного об’єднання «Дія»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БОГУСЛАВСЬКУ Наталію Василівну – статистика відділу статистики в місті Сімферополі Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим
КОВБАСЕНКА Володимира Івановича – заступника керівника управління – завідувача відділу Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ЛЕГЕЦЬКУ Лідію Олександрівну – доцента кафедри Чернігівського державного технологічного університету
ПОЛОНСЬКОГО Сергія Миколайовича – тесляра-бетоняра дочірнього будівельно-монтажного підприємства «Хімбуд-2», м. Суми
САХНА Олександра Віталійовича – майстра Стеблівської гідроелектростанції Зовнішньоекономічної асоціації «Новосвіт», Черкаська область
ТКАЧЕНКО Тетяну Олександрівну – директора Кіровоградського обласного художнього музею
ФІСАНА Андрія Івановича – завідувача відділу Управління Державного управління справами
ЧЕРКАШИНА Олексія Абрамовича – головного агронома приватного сільськогосподарського підприємства «Південне», Херсонська область
ШАПОВАЛОВУ Інгу Олексіївну – директора автотранспортного підприємства товариства «Алан-Техно», м. Миколаїв

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ДЕРІКУ Андрію Олеговичу – артистові-вокалісту Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії
КАДЮКУ Ігорю Богдановичу – артистові симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії
ЛИТВИНЕНКО Ніні Георгіївні – концертмейстерові Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, м. Київ
ШАКУ Олегу Васильовичу – співакові, композиторові, аранжувальникові, м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

ВІКТОРІВСЬКОМУ Олегу Олексійовичу – голові правління акціонерного товариства «Трест Київспецбуд»
ГУРКУ Володимиру Григоровичу – директорові Любомльського товариства «Будівельник», Волинська область
КРАВЧЕНКУ Анатолію Васильовичу – директорові будівельної фірми «Альфа-сервіс», м. Київ
ПЕТЮРУ Володимиру Васильовичу – директорові інституту «Київагропроект»
РЕЗНІКОВІЙ Любові Іванівні – директорові підприємства «Моноліт», м. Одеса
РУСИНУ Семену Васильовичу – директорові акціонерного товариства «Прикарпатбуд», м. Івано-Франківськ
ШВЕЦЮ Юрію Павловичу – голові правління акціонерного товариства «Сумбуд»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ІСАКУ Івану Семеновичу – учителеві Виноградівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №8, Закарпатська область
ПІСТУНУ Петру Федоровичу – учителеві Тернопільського педагогічного ліцею

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ГОДОВСЬКОМУ Володимиру Михайловичу – завідувачеві кафедри хореографії Рівненського державного гуманітарного університету
МАРЧЕНКУ Валентину Віталійовичу – першому заступникові генерального директора Національної кінематики України, м. Київ
ПОНОМАРЕНКО Лідії Олександрівні – режисерові-постановнику Черкаської обласної філармонії
РУДЕНКО Валентині Степанівні – Радникові Президента України
СТЕПАНЧЕНКО Галині Василівні – заступникові голови правління Київської організації Національної спілки композиторів України, мистецтвознавцю
ЧЕНУ Бао-хуа – члену Кримської організації Національної спілки композиторів України, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БАГМЕТУ Михайлу Олександровичу – проректорові Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили
КОВАЛЬОВІЙ Ользі Миколаївні – завідувачеві кафедри Харківського державного медичного університету
КУЗНЕЦОВІЙ Світлані Михайлівні – завідувачеві відділу Інституту геронтології Академії медичних наук України, м. Київ
ТКАЧУК Ірині Григорівні – завідувачеві кафедри Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БЄЛІКУ Олександру Васильовичу – начальникові Управління Національного банку України у Волинській області
ДАЩЕНКУ Олегу Володимировичу – директорові Центрального сховища Національного банку України
КАЧАЛІ Тамарі Миколаївні – проректорові, завідувачу кафедри Черкаського державного технологічного університету
ЛЕСИК Лесі Степанівні – начальникові Управління Міністерства вугільної промисловості України
РАДЧЕНКУ Миколі Олексійовичу – віце-президентові, директору акціонерного товариства «Чернігівський завод радіоприладів»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ГАЙДУКУ Сергію Микитовичу – редакторові акціонерного товариства «Телерадіокомпанія «Дитинець», м. Чернігів
МАНДЗЮКУ Василю Михайловичу – головному редакторові Головної редакції новин творчо-виробничого об’єднання радіопрограм «Голос Києва» державної організації «Київська державна регіональна телерадіокомпанія»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АНОХІНІЙ Галині Анатоліївні – професорові кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, м. Київ
БІЛЮ Богдану Назаровичу – завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні №9
ГАВВІ Олені Андріївні – заступникові головного лікаря комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І. І. Мечникова»
ГАПУНІК Валентині Миколаївні – головному лікареві міської лікарні № 20 міста Донецька
ГОНЦІ Анатолію Олександровичу – головному лікареві комунальної установи «Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер»
КОВАЛЕНКУ Миколі Георгійовичу – головному лікареві Первомайського міського пологового будинку, Луганська область
КОСТИЛЄВУ Михайлу Володимировичу – завідувачеві відділу Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова АМН України, м. Київ
КОТУЛЕВИЧ Неллі Янівні – завідувачеві відділення Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології
КРИВОРУКУ Мирославу Івановичу – завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні № 18
ЛОЗОВОМУ Анатолію Олексійовичу – лікареві-кардіохірургу відділення Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова АМН України, м. Київ
МИКИЧАК Ірині Володимирівні – начальникові відділу головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації
НІКУЛЬНІКОВУ Павлу Івановичу – завідувачеві відділу Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова АМН України, м. Київ
РЕЗНІКОВУ Олександру Вікторовичу – завідувачеві відділення Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова АМН України, м. Київ
СЕМЕНОВІЙ Ларисі Іванівні – головному лікареві другої міської дитячої клінічної лікарні міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
СОЛОПУ Віктору Григоровичу – заступникові головного лікаря центральної районної лікарні Ізмаїльського району Одеської області
ТРОХИМОВИЧУ Віталію Аркадійовичу – завідувачеві відділення Старокостянтинівської центральної районної лікарні, Хмельницька область
ФЕДОРЕНКУ Сергію Мирославовичу – завідувачеві відділення комунальної інфекційної клінічної лікарні міста Львова
ФЕСЕНКУ Василю Дмитровичу – головному лікареві міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки, м. Полтава

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

КОМАРУ Петру Миколайовичу – директорові дочірнього підприємства «Комунальне спеціалізоване лісопідприємство «Маневичіліс» комунального підприємства Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Волиньоблагроліс»
КОСТЮЧЕНКУ Петру Петровичу – директорові дочірнього агролісогосподарського підприємства «Шосткінський агролісгосп», Сумська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

ГРИНЮ Григорію Петровичу – майстрові килимарства та художньої вишивки, смт Опішня, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ПОЛЯНСЬКОМУ Віктору В’ячеславовичу – керівникові управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ШИЛУ Івану Федоровичу – директорові комерційному акціонерного товариства «Старокраматорський машинобудівний завод», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

МАРКОВУ Володимиру Іларіоновичу – старшому майстрові акціонерного товариства «Запорожкокс», м. Запоріжжя
МИРГОРОДСЬКОМУ Андрію Володимировичу – електрозварникові акціонерного товариства «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БАРАНУ Василю Дмитровичу – начальникові відділу культури і туризму Монастириської районної державної адміністрації, Тернопільська область
БОЙКО Світлані Семенівні – завідувачеві Центру інформаційних ресурсів загальноосвітньої школи-гімназії I-III ступенів № 2 міста Севастополя
БОРИС Марії Миколаївні – керівникові народного аматорського вокального жіночого ансамблю «Перлина» народного дому міста Тисмениця, Івано-Франківська область
ГАЛЕНКУ Ігорю Леонідовичу – головному режисерові Культурно-просвітницького центру «Палац студентів» Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, м. Харків
ДОЦИНУ Івану Васильовичу – директорові приватного підприємства «Водограй», Київська область
ДЯКОВСЬКІЙ Надії Миколаївні – директорові Сумської обласної філармонії
ЗАВАДСЬКОМУ Віктору Станіславовичу – заступникові голови Національної хореографічної спілки України, м. Київ
ІОНОВУ Володимиру Іллічу – головному спеціалістові сектору Управління гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
ЛОМАЗІ Юрію Васильовичу – директорові дитячої школи мистецтв села Ільниця, Закарпатська область
СІЗІНЦОВІЙ Ларисі Анатоліївні – начальникові управління культури і туризму Запорізької обласної державної адміністрації
СОЛОДУХІНІЙ Марії Миколаївні – директорові бібліотеки Одеської національної юридичної академії
СПЕЦІ Ларисі Анатоліївні – головному консультантові Головної служби гуманітарної політики та з питань збереження національного культурного надбання Секретаріату Президента України
СТЕГНЕЮ Володимиру Васильовичу – викладачеві Ужгородського державного музичного училища імені Д. Задора, Закарпатська область
РИВКІНУ Семену Ізрайлевичу – керівникові «Народного художнього колективу» естрадно-духового оркестру Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості
ЩЕРБІНІ Анатолію Іларіоновичу – диригентові духового оркестру державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ІВАНЧЕНКУ Олександру Григоровичу – заступникові директора професійного гірничого ліцею міста Комсомольська, Полтавська область
КОВАЧ Марії Йосипівні – проректорові Закарпатського державного університету
МАРМУЛЬ Ларисі Олександрівні – завідувачеві кафедри Херсонського державного аграрного університету
МОРОЗУ Івану Васильовичу – завідувачеві кафедри Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, м. Київ
ОБИХОДУ Анатолію Івановичу – проректорові Державного агроекологічного університету, м. Житомир
ПОПКО Людмилі Петрівні – професорові кафедри Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м. Київ
ЦЕХМІСТЕРУ Ярославу Володимировичу – проректорові Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, м. Київ
ЯРОШЕНКУ Станіславу Павловичу – проректорові Української академії банківської справи Національного банку України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

НЕГРИЧ Вірі Михайлівні – головній медичній сестрі Коломийської центральної районної лікарні, Івано-Франківська область
СТИЧИШИНУ Михайлу Йосиповичу – начальникові управління охорони здоров’я Рівненського міського виконкому

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БОНДАР Людмилі Вікторівні – директорові з економіки та фінансів акціонерного товариства «Український графіт», м. Запоріжжя
ЗОЛОТАРЬОВУ Олексію Борисовичу – генеральному директорові товариства «Київський годинниковий завод»
ГЛУЩЕНКО Діані Іванівні – генеральному директорові товариства «Вінницький завод пакувальних виробів «Вінтар»
КУНЦЮ Володимиру Васильовичу – директорові державного підприємства «Залозецький спиртовий завод», Тернопільська область
МИНЕНКУ Петру Івановичу – начальникові Макарівської філії по експлуатації газового господарства акціонерного товариства «Київоблгаз», Київська область
ПЕЧЕРУ Володимиру Михайловичу – президентові акціонерного товариства «Львівська пивоварня»
ПРОЦЕНКУ Володимиру Миколайовичу – фрезерувальникові Банкнотно-монетного двору Національного банку України
САВЧЕНКУ Петру Івановичу – головному спеціалістові Управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
СМІЛЯНЦЮ Леоніду Петровичу – заступникові голови правління акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів», Рівненська область
СУХОРАБІ Василю Петровичу – начальникові головного управління Житомирської обласної державної адміністрації
ЧЕРЕДНИКУ Костянтину Валентиновичу – генеральному директорові громадського об’єднання «Асоціація підтримки вітчизняного товаровиробника», м. Кіровоград
ШВЕДУ Василю Олексійовичу – голові профкому акціонерного товариства «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ДІДКІВСЬКОМУ Миколі Романовичу – голові приватного сільськогосподарського підприємства «Новаки» Коростенського району, Житомирська область
КІМУ Віталію Володимировичу – заступникові директора Департаменту Міністерства аграрної політики України
МИКИТЮКУ Івану Григоровичу – директорові товариства «Сільськогосподарське підприємство «Мед Поділля», Вінницька область
ПОЛТАВЦЮ Івану Івановичу – голові правління акціонерного товариства «Хорол-елеватор», Полтавська область
СИЗОНЕНКУ Миколі Васильовичу – заступникові директора приватного підприємства «Влад» Кіровоградського району, Кіровоградська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БОБРІВЦЮ Володимиру Леонідовичу – голові правління акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз»
КОЛЕСНИКУ Володимиру Андрійовичу – керівникові Секретаріату Державного управління справами

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ГНИБІДЕНКУ Івану Федоровичу – керівникові управління Департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
ХОМЕНКО Олені Василівні – головному консультантові відділу Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ОЛІЙНИК Тетяні Віталіївні – капітанові теплохода «Иван Сергиенко» філії акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот», м. Херсон
ХОСІ Ігорю Івановичу – референтові сектору Управління промислової політики Секретаріату Кабінету Міністрів України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ГЕРМАНЮКУ Юліану Степановичу – старшому тренерові-викладачу Обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», м. Чернівці
ДУДНИКУ Олександру Кириловичу – завідувачеві кафедри фізичного виховання Білоцерківського державного аграрного університету
СОРОЧИКУ Юрію Юрійовичу – президентові федерації міні-футболу Львівщини
СТАВРІНОВУ Миколі Георгійовичу – старшому викладачеві Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

АЛФЬОРОВУ Сергію Миколайовичу – начальникові Запорізького юридичного інституту
БАНЧУКУ Миколі Васильовичу – директорові Департаменту Міністерства охорони здоров’я України
КИСЛИЦІ Олександру Івановичу – голові Центральної Ради Всеукраїнської профспілки працівників органів державної податкової служби України, м. Київ
КУЗЕНКУ Михайлу Васильовичу – начальникові управління державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ДОВГАНЮ Михайлу Васильовичу – художникові, Вінницька область.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

28 листопада 2007 року