Президент Украины

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ №21/2007

О награждении государственными наградами Украины

За заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної, соціальної і правової України та з нагоди Дня Соборності України постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

КІНАХА Анатолія Кириловича – народного депутата України

ПЛЮЩА Івана Степановича – народного депутата України І – IV скликань

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ГРИГОРОВИЧ Лілію Степанівну – народного депутата України

ПОРОШЕНКА Олексія Івановича – генерального директора акціонерного товариства «Укрпромінвест», Вінницька область

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ВАСИЛЕНКА Володимира Андрійовича – радника департаменту секретаріату Міністерства закордонних справ України

ЗАЙЦЯ Івана Олександровича – народного депутата України І – IV скликань

ЛУКІВА Миколу Володимировича – головного редактора журналу «Дніпро», м. Київ

СЕРГІЄНКА Івана Васильовича – академіка-секретаря відділення НАН України, директора Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, доктора фізико-математичних наук, м. Київ

ЧЕБИКІНА Андрія Володимировича – ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БЕЗСМЕРТНОГО Романа Петровича – народного депутата України

БРОВУНА Марка Матвійовича – генерального директора – художнього керівника Донецького обласного академічного українського музично-драматичного театру

ВОЙТЕНКА Бориса Івановича – генерального директора акціонерного товариства «Запорожкокс»

ГОРОХОВА Євгена Васильовича – ректора Донбаської національної академії будівництва і архітектури

ЄВТЄЄВА Юрія Олексійовича – заступника начальника управління Секретаріату Кабінету Міністрів України

КОСТЕНКА Юрія Івановича – народного депутата України І – IV скликань

КОСТИЦЬКОГО Василя Васильовича – народного депутата України І – III скликань

КРУЦИКА Романа Миколайовича – голову Київської міської організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса

ПИЛИПЕНКА Олександра Сергійовича – голову правління – генерального директора акціонерного товариства «Завод залізобетонних конструкцій імені С. Ковальської», м. Київ

СВЯТОЦЬКОГО Олександра Дмитровича – головного редактора журналу «Право України», м. Київ

СОРОКУ Михайла Михайловича – головного редактора газети «Урядовий кур'єр», м. Київ

ХОСТІКОЄВА Анатолія Георгійовича – артиста Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м. Київ

ШКРОБОТА Володимира Васильовича – головного лікаря Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АВРАМЕНКА Юрія Володимировича – завідувача відділу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Київська область

БАСАРАБА Петра Михайловича – генерального директора товариства «Едельвейс-Лего», м. Мукачеве, Закарпатська область

БЕЛЕЯ Петра Івановича – члена Київської міської організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса

БЕНЮКА Богдана Михайловича – артиста Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м. Київ

БЕНЯ Зіновія Антоновича – члена Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих

ВАКУЛИШИНА Сергія Миколайовича – методиста Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва

ВЕРСТЮКА Владислава Федоровича – завідувача відділу Інституту історії України НАН України, м. Київ

ВІРАСТЮКА Василя Ярославовича – атлета Федерації найсильніших атлетів України і перетягування канату, м. Київ

ВОЛИНЦЯ Михайла Яковича – народного депутата України

ВОЛОДИМИРСЬКОГО Фотія Миколайовича – члена Івано-Франківського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів

В'ЯЗІВСЬКОГО Володимира Михайловича – народного депутата України

ГАЛАЯ Віктора Миколайовича – директора державного підприємства «Центральне конструкторське бюро машинобудування «Донець», м. Луганськ

ГОЛЯНИКА Валентина Платоновича – члена Асоціації дослідників голодоморів в Україні, Полтавська область

ДЕЯКА Юрія Михайловича – першого заступника голови Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих

ДОВГОВИЧА Левка – заступника голови Європейського конгресу українців, громадянина Словацької Республіки

ДУДКА Тараса Миколайовича – заступника голови культурного товариства українців в Москві «Славутич», громадянина Російської Федерації

ДУСАРА Олександра Івановича – заступника голови Вінницького обласного об'єднаного товариства колишніх політичних в'язнів, репресованих та їх дітей

ЄРЕМЕЄВА Валерія Миколайовича – генерального директора Океанологічного центру НАН України, м. Севастополь

ЗАБОЛОТНОГО Григорія Михайловича – голову Вінницької обласної ради

ЗАГУРСЬКОГО Володимира Івановича – директора Кримського українського музичного театру, м. Сімферополь

ЗРОБКА Дмитра Івановича – члена Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих

КАРПЕНКА Віталія Опанасовича – письменника, народного депутата України І скликання, м. Київ

КАТЕРИНЧУКА Миколу Дмитровича – народного депутата України

КРИВУЦУ Володимира Георгійовича – ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, м. Київ

КУРИЛА Віталія Семеновича – народного депутата України

МОРОЗОВСЬКОГО Руслана Юрійовича – члена ради Асоціації дослідників голодоморів в Україні, м. Київ

ПИРОГА Руслана Яковича – головного наукового співробітника Інституту історії України НАН України, м. Київ

ПОНОМАРЕНКА Анатолія Георгійовича – директора департаменту Міністерства закордонних справ України

РУДОГО Василя Михайловича – члена Асоціації дослідників голодоморів в Україні, Вінницька область

САНДУЛЯКА Леонтія Івановича – проректора Бориспільського інституту муніципального менеджменту, Київська область

СЕРГІЄНКА Олександра Федоровича – члена Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих, м. Київ

СЕРГІЙЧУКА Володимира Івановича – директора центру українознавства, м. Київ

ТЕРЛЕЦЬКОГО Олександра Олександровича – заступника голови Судової палати Верховного Суду України

ТОПОЛОВА Віктора Семеновича – народного депутата України

ХОМЕНКА Лева Григоровича – члена Київського товариства політв'язнів та жертв репресій

ЦАРУКА Ярослава Васильовича – члена редакційно-видавничої групи обласної редколегії «Реабілітовані історією», м. Луцьк, Волинська область

ШАПОВАЛА Анатолія Васильовича – головного інженера державного підприємства «Український науково-дослідний інститут вагонобудування», м. Кременчук, Полтавська область

ШАПОВАЛА Юрія Івановича – керівника центру Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ПАН України, м. Київ

ШИШАЦЬКОГО Андрія Володимировича – генерального директора акціонерного товариства «Харцизький трубний завод», Донецька область

ШИШОВА Івана Яковича – письменника, громадського діяча, громадянина Російської Федерації, м. Москва

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

САЛЬВУ Михайла Антоновича – начальника Управління Служби безпеки України у м. Севастополі, генерал-майора

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

БОЙКА Олега Миколайовича – голову Товариства новітніх політв'язнів України, м. Київ

ЗАЙЧЕНКА Руслана Петровича – члена правління Черкаської міської громадської організації «Клуб «Сяючий шлях»

КАМЕНЮКА Аксентія Михайловича – колишнього політв'язня, м. Тернопіль

КАРПЮКА Миколу Андроновича – члена правління Товариства новітніх політв'язнів України, м. Київ

КАСІНЧУКА Петра Юрійовича – колишнього політв'язня, м. Тернопіль

КВЕЦКА Дмитра Миколайовича – колишнього політв'язня, с. Слобода-Болехівська, Івано-Франківська область

КРАЙНИКА Миколу Михайловича – колишнього політв'язня, с. Солуків, Івано- Франківська область

МАЗУРА Ігоря Петровича – заступника голови Товариства новітніх політв'язнів України, м. Київ

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ЖУПІНУ Олену Григорівну – кореспондента акціонерного товариства «ТелеРадіоКомпанія «Алекс», м. Запоріжжя

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ДОКТОРОВУ Жанну Павлівну – Керівника Головної державно-правової служби Секретаріату Президента України

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БОРУШЕВСЬКУ Віру Григорівну – члена правління Черкаського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих

ВОРОБЙОВУ Ганну Захарівну – голову Запорізького фонду соціально-правового захисту сімей військовослужбовців, які загинули у мирний час

ГОНЯК Галину Якимівну – заступника голови комісії Одеської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих

ЖУЛИНСЬКУ Галину Степанівну – голову Київського міського осередку міжнародної організації «Жіноча громада»

КОХАНЕЦЬ Людмилу Степанівну – політичного оглядача газети «Голос України», м. Київ

МУЗИЧЕНКО Ярославу Степанівну – завідувача відділу газети «Україна молода», м. Київ

ПАНЬКОВУ Світлану Михайлівну – завідувача відділу «Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського», філії Музею історії міста Києва

СЕМЕНЮК Анну Богданівну – голову проводу міжрегіонального громадського об'єднання «Організація патріотів України», м. Львів

СОЛОМІЧЕВУ Ларису Анатоліївну – директора Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Миколаївська область

СУХОДОЛЬСЬКУ Наталію Костянтинівну – виконавчого директора Асоціації дослідників голодоморів в Україні, м. Київ

ЩУДЛО Катерину Юліанівну – члена Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ДАЦЬ Ірині Вільямівні – солістці опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, м. Київ

МОТКОВУ Максиму Михайловичу – солістові балету Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, м. Київ

ТОМАШЕНКО Зінаїді Яремівні – дикторові – ведучій програм Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

БОКОТЕЮ Андрію Андрійовичу – ректорові Львівської національної академії мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ПАЛАМАРЕНКУ Олексію Анатолійовичу – артистові Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

КАЛКІНІЙ Людмилі Іванівні – учительці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 міста Кіровограда

РЕДЧУК Галині Василівні – учительці державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні», Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ВАСИЛЕНКУ Юрію Миколайовичу – заступникові генерального директора Культурного центру України в Москві

ДАНИЛЬЧЕНКУ Андрію Вікторовичу – завідувачеві редакції Національної телекомпанії України, м. Київ

ДЕРЮГІНУ Віктору Івановичу – директорові творчого об'єднання документальних та художніх фільмів Національної телекомпанії України, м. Київ

ПАВЛІКОВСЬКОМУ Володимиру Антоновичу – композиторові, кобзареві, м. Київ

СЕВЕРНЮК Тамарі Артемівні – поетесі, м. Чернівці

ТИТАРЕНКУ Володимиру Васильовичу – мистецтвознавцеві, досліднику народного мистецтва, м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БІЛОКОНЮ Сергію Івановичу – провідному науковому співробітникові Інституту історії України НАН України, доктору історичних наук

ВАЩЕНКУ Олександру Петровичу – заступникові завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, доктору технічних наук

ВЕНГРЕНОВИЧУ Роману Дмитровичу – завідувачеві кафедри Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктору фізико-математичних наук, професору

ГАЛИЧУ Олександру Андрійовичу – завідувачеві кафедри української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, доктору філологічних наук, професору

ГУРУ Віктору Іларіоновичу – професорові кафедри Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», доктору філософських наук, професору

ЄРМАКУ Олександру Петровичу – викладачеві Полтавського університету, доктору історичних наук, професору

КОЛОДНОМУ Анатолію Миколайовичу – заступникові директора – керівнику Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України, доктору філософських наук, м. Київ

МИЦИКУ Юрію Андрійовичу – викладачеві Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктору історичних наук, професору

МОВЧАН Ользі Миколаївні – науковому співробітникові Інституту історії України НАН України, доктору історичних наук

ПЛАХОТНИКУ Володимиру Миколайовичу – завідувачеві кафедри Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, доктору хімічних наук, професору

ТРЕТЯК Наталії Миколаївні – завідувачеві відділення Інституту гематології та трансфузіології АМН України, доктору медичних наук, професору, м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ТЕРЕХОВУ Ігорю Олександровичу – радникові відділу Харківської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ЗАЛУЦЬКОМУ Станіславу Івановичу – головному спеціалістові – державному інспектору Державної інспекції з ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БАЗИЛЮК Марії Дмитрівні – головному редакторові тижневика «Шлях перемоги», м. Київ

БАЛОЗІ Ядвізі Іванівні – журналістові, шефу-редактору телерадіокомпанії «Мукачеве (М-студіо)», Закарпатська область

ВАСИЛЬЧУКУ Віктору Борисовичу – головному редакторові газети «Вечірній Коростень», Житомирська область

МАРУСИКУ Василю Андрійовичу – заступникові завідувача редакції Дирекції мистецьких програм Національної радіокомпанії України, м. Київ

МАХУНУ Сергію Гарійовичу – журналістові газети «Дзеркало тижня», м. Київ

МЕДЗИКУ Анатолію Григоровичу – головному консультантові служби Секретаріату Президента України

ПОКРОВСЬКОМУ Ігорю Миколайовичу – директорові телерадіокомпанії «Нова Одеса»

СИДОРУКУ Аркадію Федоровичу – позаштатному кореспондентові газети «Україна молода», м. Київ

ФЕДЧУКУ Василю Володимировичу – головному редакторові творчо-виробничого об'єднання радіомовлення Волинської обласної державної телерадіокомпанії

ШМОРГУНУ Євгену Івановичу – письменникові, члену правління Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

ЩЕРБИНІ Володимиру Анатолійовичу – редакторові відділу газети «Вечірній Київ»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ВАСИЛОВУ Василю Михайловичу – завідувачеві відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні

ГУСЄВІЙ Ніні Павлівні – заступникові голови Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України

КНЯЗЕВИЧУ Василю Михайловичу – заступникові Керівника Державного управління справами

МИНДЮКУ Олександру Володимировичу – головному лікареві Львівської обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні

ОЛІЙНІЧЕНКУ Геннадію Петровичу – головному лікареві Київської міської онкологічної лікарні

ПАВЛЕНКО Ганні Петрівні – завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні № 16

ЯКУБІ Валерію Михайловичу – головному лікареві Ніжинського пологового будинку, Чернігівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

НІКОЛАЄНКУ Богдану Васильовичу – заступникові директора – директору управління державного підприємства «Новатор», м. Хмельницький

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

ШАПІРУ Іллі Ароновичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Дніпропетровський трубний завод»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БАБИНЕЦЬ Надії Данилівні – доцентові Львівської державної музичної академії імені М. В. Лисенка

ГОРБЕНКУ Сергію Семеновичу – заступникові завідувача кафедри Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, м. Київ

ЗЕЛЕНІЙ Лідії Іванівні – головному бібліотекареві Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олеся Гончара

ЛИХОШВАЮ Анатолію Олексійовичу – поетові-пісняреві, м. Полтава

МЕРЗЛЕНКУ Віктору Івановичу – художньому керівникові та диригенту самодіяльної народної капели бандуристів Палацу культури акціонерного товариства «Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

АНТОНЮКУ Василю Олександровичу – директорові спеціалізованої середньої школи № 301 міста Києва

ДЕМЧЕНКО Тамарі Павлівні – доцентові Чернігівського педагогічного університету

КОЗУБОВСЬКОМУ Дмитру Онуфрійовичу – директорові Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка, Чернівецька область

КОРОЛЮ Миколі Петровичу – директорові спеціалізованої середньої школи №16 міста Києва

МИЦКАНУ Богдану Михайловичу – завідувачеві кафедри Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

ПОЛОВЦЮ Володимиру Михайловичу – завідувачеві кафедри українознавства і політології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка

РИЛЯКУ Івану Івановичу – начальникові Закарпатського обласного управління з фізичного виховання та спорту

СЛАВГОРОДСЬКІЙ-КУРПІЄВІЙ Лідії Єпіфанівні – завідувачеві кафедри Південного філіалу «Кримський агротехнологічний університет» Національного аграрного університету, м. Сімферополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ДЕРЕВ'ЯНКУ Василю Вікторовичу – головному інженерові акціонерного товариства «М'ясокомбінат «Ятрань», м. Кіровоград

РИБЧИЧУ Іллі Йосиповичу – генеральному директорові дочірньої компанії «Укргазовидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», Харківська область

ШПАКУ Олександру Григоровичу – віце-президентові концерну «Укрросметал», народному депутатові України III скликання, м. Суми

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

БУЧАКУ Ананію Олександровичу – директорові Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

ВАДЗЮК Ользі Володимирівні – директорові Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

КОСТЮЧЕНКУ Петру Дмитровичу – головному консультантові Центральної приймальні Президента України департаменту служби Секретаріату Президента України

ПІНЧУК Ірині Миколаївні – заступникові директора Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді

СКУПІНСЬКОМУ Віталію Йосиповичу – начальникові управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ДЕРЕВ'ЯНКУ Василю Миколайовичу – директорові державного підприємства дослідного господарства «Новокаховське» Нікітського ботанічного саду, Херсонська область

КРУТІЮ Якову Григоровичу – головному агроному товариства «Агрофірма «Маяк» Котелевського району, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БЕРВЕЦЬКОМУ Володимиру Федоровичу – начальникові відділу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України

ГАЛИЦЬКОМУ Анатолію Борисовичу – інженерові Українського державного центру радіочастот, м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

ГАВРИШ Тетяні Степанівні – голові правління Харківської обласної благодійної організації «Благодійний фонд «Ренесанс»

ГУЛИКУ Григорію Степановичу – голові господарського суду Львівської області

ЄРЬОМЕНКУ В'ячеславу Григоровичу – начальникові Херсонського управління юстиції

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

НАЙДЕНУ Євгену Семеновичу – художникові-живописцю, м. Черкаси.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

18 січня 2007 року