Президент Украины

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ №655/2013

О награждении государственными наградами Украины по случаю годовщины подтверждения всеукраинским референдумом Акта провозглашения независимости Украины 1 декабря 1991 года

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня

ОНИЩЕНКА Олексія Семеновича - академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України, доктора філософських наук, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ГОЛУБОВИЧА Михайла Васильовича - художнього керівника Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БІЛОБЛОЦЬКОГО Миколу Петровича - Віце-прем’єр-міністра України у 1997–1998 роках

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БЛИЗНЮКА Анатолія Михайловича - народного депутата України
ЛОБАНОВА Леоніда Михайловича - заступника директора Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона Національної академії наук України, м.Київ
СИЗОНЕНКА Віктора Васильовича - директора державного підприємства «Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства «Укрдіпродор», м.Київ
СТАНКЕВИЧА Станіслава Івановича - артиста драми – провідного майстра сцени Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

АВКСЕНТЬЄВА Юрія Анатолійовича - заступника Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України
ДАРЧУКА Семена Івановича - голову правління акціонерного товариства «Подільський цемент», Хмельницька область
ДОРОВСЬКОГО Олександра Вікторовича - генерального директора товариства «Фармацевтична компанія «Здоров’я», м.Харків
ІВАСЮКА Василя Корнилійовича - директора товариства «Валявське», Чернівецька область
КАРПЮКА Віталія Володимировича - заступника голови Волинської обласної державної адміністрації
КІССЕ Антона Івановича - народного депутата України
КОРЖА Павла Петровича - народного депутата України
ЛЕВИЦЬКОГО Анатолія Володимировича - голову правління акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго»
МУДРОГО Степана-Василя Григоровича (СОФРОНА) - єпископа-емерита Івано-Франківської архієпархії Української греко-католицької церкви, ректора Івано-Франківської теологічної академії
ПАКАНИЧА Івана Івановича (АНТОНІЯ) - митрополита Бориспільського і Броварського, керуючого справами Української православної церкви, ректора Київської духовної академії і семінарії
ПАЛАМАРЧУКА Миколу Петровича - народного депутата України
ТРАХТЕНБЕРГА Ісаака Михайловича - завідувача лабораторії державної установи «Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України»
ШИПКА Андрія Федоровича - народного депутата України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АБДУЛЛАЄВА Азіза Рефатовича - заступника Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим
АНДОНОПУЛОСА Іоанніса (НЕКТАРІОСА) - митрополита Арголідського, настоятеля Святого монастиря Перетворення Господня Сагмата Святої Митрополії Фів і Левадії Греції
ГЕРАСИМЕНКА Валерія Вікторовича - директора державного підприємства по розповсюдженню періодичних видань «Преса», м.Київ
ГЛАЗУНОВА Сергія Миколайовича - народного депутата України
ГРИГОРЕНКА Василя Васильовича - директора комунального підприємства «Керуюча дирекція Шевченківського району», м.Київ
ДРІБНОХОДА Віктора Івановича - заступника генерального директора корпорації виробничих та комерційних підприємств «Союз», м.Одеса
ЖЕЖЕРУНА Анатолія Васильовича - директора державного підприємства «Пансіонат «Ізумруд», м.Севастополь
ІГНАТЕНКА Сергія Вячеславовича - начальника Херсонської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України»
КАЛЬЧЕНКА Валерія Миколайовича - члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг
КОВАЛЯ Олега Анатолійовича - директора Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
КОРЧАГІНА Миколу Володимировича - головного фахівця бюро головних інженерів проектів державного підприємства «Державний інститут по проектуванню підприємств гірничорудної промисловості «Кривбаспроект», Дніпропетровська область
ЛЮТІКОВУ Валентину Іванівну - народного депутата України
МАРЗАКА Івана Миколайовича - голову Комінтернівської районної державної адміністрації, Одеська область
МЕЛЬНИКА Василя Віталійовича - директора товариства «Укрспецзберігання», Київська область
ПОЧИНКА Ігоря Мирославовича - старшого тренера-викладача закладу об’єднання громадян «Тернопільська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з біатлону»
САВЧЕНКА Олександра Григоровича - президента товариства «Гранд Інвест Лімітед», Волинська область
СТРУКОВА Костянтина Андрійовича - голову правління Бориспільського районного споживчого товариства, Київська область
ТАЛАХА Віктора Миколайовича - заступника директора Департаменту Антимонопольного комітету України
ТКАЧЕНКА Володимира Володимировича - голову правління – генерального директора акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти», м.Київ
ФАЛАЛЄЄВА Віктора Івановича - художнього керівника камерно-інструментального ансамблю «Київська Русь» Луганської обласної філармонії
ФІЛАТОВА Станіслава Юрійовича (ВАРНАВУ) - єпископа Макіївського, настоятеля Свято-Георгіївського собору, вікарія Донецької єпархії Української православної церкви
ЧАЛОВА Альберта Олексійовича - першого заступника голови ради Дніпропетровської обласної організації ветеранів України
ЧЕХУНА Василя Федоровича - директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є.Кавецького Національної академії наук України, м.Київ
ЯЩУКА Володимира Миколайовича - голову Іллінецької районної державної адміністрації, Вінницька область

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

БОЖКА Руслана Івановича - інспектора прикордонної служби – інструктора відділення відділу прикордонної служби «Сопич» Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, старшину
ГОРБУНОВА Віктора Юрійовича (посмертно) - монтажника (бригадира) цеху акціонерного товариства «Концерн Стирол», Донецька область
ІСКРИЧА Сергія Сергійовича - командира 7-ї державної пожежно-рятувальної частини м.Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, сержанта служби цивільного захисту
САВОНІНУ Марину Сергіївну (посмертно) - фельдшера підстанції спеціалізованих бригад швидкої медичної допомоги комунальної установи «Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» Запорізької обласної ради
УСКА Миколу Вячеславовича - інспектора прикордонної служби відділення відділу прикордонної служби «Сопич» Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, старшого прапорщика
ЧМУЖА Вадима Сергійовича (посмертно) - пожежного – рятувальника 7-ї державної пожежно-рятувальної частини м.Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, молодшого сержанта служби цивільного захисту
ШЕВЧУКА Ігоря Дмитровича (посмертно) - начальника караулу 1-ї самостійної державної пожежної частини м.Івано-Франківськ Територіального управління МНС України в Івано-Франківській області, старшого лейтенанта служби цивільного захисту
ШИПІЦИНА Артема Олександровича - інспектора прикордонної служби відділення відділу прикордонної служби «Дергачі» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, прапорщика

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЛІБАНОВУ Еллу Марленівну - академіка-секретаря Відділення економіки Національної академії наук України, директора Інституту демографії і соціальних досліджень імені М.В.Птухи Національної академії наук України, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АВДІЄВСЬКУ Майю Пантелеймонівну - помічника головного балетмейстера Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г.Верьовки, м.Київ
АРТИСЮК Любов Гнатівну - майстра лісу Рожищенського лісництва державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство», Волинська область
ВАКУЛЕНКО Тетяну Леонідівну - заступника начальника управління – начальника відділу Головного управління статистики у Харківській області
ГАВРИЛЕНКО Марину Миколаївну - голову громадської організації «Севастопольське об'єднання пошукових організацій «Долг»
ГАВРИЛЕНКОВУ Ірину Анатоліївну - машиніста електровоза цеху акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод», Донецька область
КЛЮЧНИКОВУ Тетяну Миколаївну - голову ради громадської організації «Національно-культурне об’єднання українців «Криниця», Російська Федерація
ЛЕСЬКІВ Лесю Северинівну - спортсмена-інструктора Управління спорту Міністерства оборони України
ЛИСЕНКО Аріадну Остапівну - професора кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

Нагородити орденом Данила Галицького

КІРІЄНКА Олександра Олександровича - першого заступника голови Гуляйпільської районної державної адміністрації, Запорізька область
ПТАШКУ Миколу Миколайовича - начальника управління Донецької обласної державної адміністрації
ЩЕРБЕЯ Мирослава Васильовича - начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області, майора служби цивільного захисту

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

ВОВКА Володимира Сергійовича - старшого оперуповноваженого відділу Головного управління МВС України в Харківській області, майора міліції

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БИКАНОВУ Людмилу Павлівну - начальника відділу управління статистики у місті Сєвєродонецьку Головного управління статистики у Луганській області
КОВАЛЯ Віктора Петровича - бригадира акціонерного товариства «Вепр», Полтавська область
КОРЕНЕВСЬКОГО Леоніда Степановича - модельника формувально-заливної ділянки ливарного виробництва цеху товариства «Сервісний центр «Металург», м.Миколаїв
ЛИТВІНЕНКА Володимира Григоровича - ветерана акціонерного товариства «Лисичанський склозавод «Пролетарій», Луганська область
НОВОСАДА Віталія Євгеновича - машиніста збагачувальної фабрики акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
СЕМЕНЮТУ Анатолія Миколайовича - директора дочірнього підприємства «Гуляйпільський механічний завод» акціонерного товариства «Мотор Січ», Запорізька область
ФЕДЕНКО Зінаїду Миколаївну - апаратника дільниці дочірнього підприємства «Пластмас» товариства «ТД Пластмас-Прилуки», Чернігівська область
ЧИРВУ Олександра Володимировича - формувальника акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод», Донецька область
ШЕПЕЛЕНКА Олександра Володимировича - лінійного техніка акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти», м.Київ
ШКОЛУ Анатолія Васильовича - свердлувальника цеху акціонерного товариства «Бериславський машинобудівний завод», Херсонська область

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

БРОНЄВОМУ Леоніду Сергійовичу - акторові театру і кіно, м.Москва
КОЗАЧКУ Андрію Миколайовичу - диригентові Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І.Майбороди, м.Київ

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ОДАЙНИК Оксані Вадимівні - художникові-живописцю, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

АРТЕМЕНКО Анні Петрівні - актрисі державного підприємства «Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки», м.Київ
БОГАТИРЬОВІЙ Олександрі Юріївні - актрисі, провідному майстру сцени комунального закладу «Ордена Трудового Червоного Прапора академічний російський драматичний театр імені О.С.Пушкіна», м.Харків
ДОРОЩУК Валентині Миколаївні - артистці Волинського державного академічного українського народного хору Волинської обласної філармонії
КАРАКАШ Ірині Олександрівні - актрисі Донецького академічного обласного театру ляльок
КІКАБІДЗЕ Вахтангу Костянтиновичу - акторові, співаку, режисерові, м.Тбілісі
МАЛИНОВСЬКОМУ Артуру Рафаїловичу - солістові балету ансамблю української музики, пісні та танцю «Чайка» Одеської обласної філармонії
НЕРЯНОВІЙ Наталії Володимирівні - артистці-вокалістці Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна
СЕЛЕЗНЬОВІЙ Катерині Віталіївні - артистці драми Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені М.К.Садовського
ТЕРЛЕЦЬКІЙ Жанні Олексіївні - провідному майстрові сцени комунальної установи «Севастопольський театр для дітей та молоді»
ШАПОВАЛУ Олександру Миколайовичу - артистові балету Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

МОШИНСЬКІЙ Наталії Ігнатівні - директорові департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації – головному архітектору Київської області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

ЗАВОЙЧИНСЬКОМУ Валентину Олександровичу - начальникові Служби автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим
КОБЛИКУ Василю Йосифовичу - начальникові Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Закарпатській області
СИДОРЕНКУ Володимиру Андрійовичу - заступникові завідувача відділу будівництва та ремонту Управління справами Апарату Верховної Ради України
ХАРКУ Михайлу Степановичу - директорові Департаменту Волинської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИКУ Роману Івановичу - технічному директорові товариства «Високовольтний союз - Україна», м.Рівне
НЕЛІПІ Віталію Івановичу - головному конструкторові проектів акціонерного товариства «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», Автономна Республіка Крим
ОНІПКУ Олексію Федоровичу - президентові всеукраїнської громадської організації «Українська академія наук», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ФАТЄЄВІЙ Ользі Наумівні - учительці Київського військового ліцею імені Івана Богуна
ХОРЦЮ Михайлу Олександровичу - викладачеві Херсонського академічного ліцею імені О.В.Мішукова при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради
ХРИПЧЕНКО Ніні Володимирівні - директорові Нововасилівського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа I–III ступенів – позашкільний навчальний заклад «Гармонія» Приазовської районної ради, Запорізька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БАРАБАШУ Івану Васильовичу - директорові будівельно-технологічного інституту, завідувачу кафедри Одеської державної академії будівництва та архітектури, докторові технічних наук, професору
БОГДАНОВУ Вячеславу Леонідовичу - першому заступникові головного вченого секретаря Національної академії наук України – начальнику Науково-організаційного відділу Президії Національної академії наук України, докторові фізико-математичних наук, м.Київ
ЗИМАН Світлані Миколаївні - провідному науковому співробітникові Інституту ботаніки імені М.Г.Холодного Національної академії наук України, доктору біологічних наук, професорові, м.Київ
ІВАКІНУ Олексію Аркадійовичу - завідувачеві кафедри Національного університету «Одеська юридична академія», доктору філософських наук, професорові
ПАЛІЮ Володимиру Михайловичу - начальникові Відділу Президії Національної академії наук України, кандидату геолого-мінералогічних наук, м.Київ
ПЕХНЬО Василю Івановичу - заступникові директора Інституту загальної та неорганічної хімії імені В.І.Вернадського Національної академії наук України, доктору хімічних наук, професорові, м.Київ
ЧЕРНОБАЮ Юрію Миколайовичу - директорові державного природознавчого музею Національної академії наук України, доктору біологічних наук, професорові, м.Львів
ЧУМАКУ Вадиму Віталійовичу - завідувачеві лабораторії Інституту радіаційної гігієни і епідеміології державної установи «Науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України», доктору біологічних наук, м.Київ
ЯНЧІЮ Роману Івановичу - завідувачеві відділу Інституту фізіології імені О.О.Богомольця Національної академії наук України, доктору біологічних наук, професорові, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

БОГОМАЗОВУ Дмитру Михайловичу - режисерові-постановнику театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра»
КОЛОДУБ Оксані Львівні - музикознавцеві, лектору-музикознавцю Національної філармонії України, м.Київ
ЦУГОРЦІ Олександру Петровичу - художникові-живописцю, старшому викладачу кафедри Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

ЄСИПЧУКУ Анатолію Володимировичу - донорові комунального закладу «Сумська обласна клінічна лікарня»
ІВАНЧУКУ Михайлу Васильовичу - донорові Коломийської центральної районної лікарні, Івано-Франківська область
МАЛАКЄЄВУ Руслану Івановичу - донорові Кримської республіканської установи «Центр служби крові»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ВОСКОБІЙНИК Юлії Сергіївні - завідувачеві відділу Головного управління Адміністрації Президента України
НОВОХАЦЬКІЙ Світлані Сергіївні - віце-президентові акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд»
ОСНИЦЬКІЙ Наталії Анатоліївні - завідувачеві Відділу Секретаріату Конституційного Суду України
ПЕНДЗИНУ Олегу Володимировичу - директорові департаменту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
ПОЛХОВСЬКОМУ Ігорю Стахійовичу - голові правління акціонерного товариства «АВТОКРАЗБАНК», м.Київ
САЛАЩЕНКУ Миколі Івановичу - ветеранові дорожньої галузі, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ІЛЬНИЦЬКОМУ Василю Івановичу - головному редакторові обласної газети «Срібна земля ФЕСТ», Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

БАЮНУ Юрію Володимировичу - завідувачеві центру комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна клінічна лікарня»
ГЛУШОК Оксані Кирилівні - завідувачеві відділення комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер»
ГОНЧАРУ Олексію Андрійовичу - професорові кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ
ДИННИК Світлані Михайлівні - завідувачеві лікарської амбулаторії № 2 державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами
ЗІНЧЕНКУ Віктору Михайловичу - завідувачеві відділення медичного центру товариства «ІСІДА-ІVF», м.Київ
КОШЕЛЄВУ Юрію Георгійовичу - лікареві відділення клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами
ПОЛІНКЕВИЧУ Броніславу Станіславовичу - професорові кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ
ТОВШТЕЙНУ Леоніду Арнольдовичу - завідувачеві відділення комунальної установи «Одеський обласний онкологічний диспансер»
ФУРСІ Ірині Анатоліївні - заступникові головного лікаря державного лікувально-профілактичного закладу «Центральна клінічна лікарня Укрзалізниці», м.Харків
ЧЕРВИЦЬ Галині Костянтинівні - завідувачеві відділення Лікарні для вчених Національної академії наук України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

МУНТЯН Валентині Василівні - майстрині-вишивальниці, м.Кіровоград

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ІОРДАНОВУ Ігорю Вячеславовичу - генеральному директорові – голові дирекції акціонерного товариства «ТЕТЗ-ІНВЕСТ», Донецька область
КОСТЕНКУ Володимиру Анатолійовичу - ковалю цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»
КРАЙНЮКУ Олександру Анатолійовичу - головному конструкторові товариства «ТД «Краснолуцький машинобудівний завод», Луганська область
МИТРОФАНОВУ Олександру Петровичу - директорові Південно-Української філії державної наукової установи «Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого», м.Херсон
ФІРСОВУ Миколі Васильовичу - розмітникові цеху акціонерного товариства «Турбоатом», м.Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ДРАГНЄВІЙ Світлані Іванівні - заступникові головного редактора газети Всеукраїнської громадської організації «Асоціація болгар України», м.Одеса
ЖУКОВУ Євгену Самійловичу - викладачеві-методисту відділу Хмельницького музичного училища імені В.І.Заремби
КЕБІ Мирославу Євгеновичу - старшому викладачеві кафедри Київського національного університету культури і мистецтв
НОРЕЦЬ Галині Григорівні - головному костюмерові Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г.Верьовки, м.Київ
СИРОТЮК Халіді Халілулаївні - викладачеві-методисту комунального вищого навчального закладу «Криворізьке обласне музичне училище», Дніпропетровська область
СЛОБОДЕНЮКУ Юрію Володимировичу - керівникові оркестрової групи, солістові оркестру академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
ТОМШИНСЬКІЙ Ларисі Валентинівні - керівникові зразкового ансамблю народного танцю «Відродження» Машівського районного будинку культури, Полтавська область
ЦИБУЛЬСЬКОМУ Олександру Юрійовичу - заступникові директора дирекції виставок Національної спілки художників України, м.Київ
ЧЕРНЕНКО Лілії Олексіївні - викладачеві Черкаської дитячої музичної школи № 2
ШТИХАЛЮКУ Павлу Івановичу - директорові комунального закладу «Муніципальний духовий оркестр «Дубно» Дубенської міської ради, Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БАБІЧ Надії Денисівні - професорові кафедри Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
БАШТАНЕНКО Ользі Миколаївні - начальникові управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради, Дніпропетровська область
БІЛОУСУ Олександру Миколайовичу - декану факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
ВЄТРОВУ Ігорю Георгійовичу - заступникові директора Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
ГОСПОДАРЕНКУ Григорію Миколайовичу - професорові кафедри Уманського національного університету садівництва, Черкаська область
КАРГІНУ Анатолію Олексійовичу - деканові факультету Донецького національного університету
КУПРІЄНКУ Миколі Павловичу - директорові Сокиринського професійного аграрного ліцею, Чернігівська область
ЛЕВЧЕНКУ Олександру Миколайовичу - головному спеціалістові відділу Ємільчинської районної державної адміністрації, Житомирська область
НЕПОМНЯЩОМУ Андрію Анатолійовичу - професорові кафедри Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, Автономна Республіка Крим
ПАВЛЕНКУ Петру Григоровичу - директорові Ялтинської гімназії імені А.П.Чехова Ялтинської міської ради, Автономна Республіка Крим
ШАПОВАЛУ Роману Володимировичу - директорові Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ВЕЛИЧКО Марині Борисівні - ученому секретареві державної установи «Інститут нефрології Національної академії медичних наук України», м.Київ
КАСЬЯНЕНКУ Івану Івановичу - директорові державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

АТАНАСОВУ Юрію Васильовичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Сентравіс Продакшн Юкрейн», Дніпропетровська область
ГОЛОВАТОМУ Володимиру Петровичу - голові правління акціонерного товариства «Ковельські ковбаси», Волинська область
ГОНЧАРУКУ Геннадію Михайловичу - головному інженерові акціонерного товариства «Кременчуцький завод технічного вуглецю», Полтавська область
ДЕРЖАКУ Леоніду Нестеровичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Луганський лікеро-горілчаний завод «Луга-Нова»
КОСТЮЧЕНКУ Григорію Івановичу - начальникові Марківського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства філії акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз»
ОЛІЙНИЧЕНКУ Віктору Михайловичу - заступникові голови правління – директору технічному акціонерного товариства «АЗОТ», м.Черкаси
ТЕР-ТУМАСОВУ Артуру Олеговичу - генеральному директорові товариства «Спільне українсько-німецьке підприємство «АТЕМ-ФРАНК», м.Житомир
ЧЕБЕРКУ Андрію Івановичу - генеральному директорові товариства «Дніпрокераміка», м.Запоріжжя

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ЗАРІЧАНСЬКОМУ Григорію Івановичу - начальникові відділу акціонерного товариства «Бершадське АТП-10527», Вінницька область
МИХАЙЛЕНКО Валентині Олексіївні - адміністраторові державного підприємства «Зал офіційних делегацій» Державного управління справами
НЕФЬОДОВУ Олександру Васильовичу - начальникові флоту (портового) Маріупольської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України», Донецька область
НОВИКОВІЙ Ларисі Юріївні - директорові товариства «Автотранспортне підприємство 11231», м.Дніпропетровськ
ЧИЖОВУ Миколі Миколайовичу - механізаторові (докеру-механізатору) комплексної бригади державного підприємства «Спеціалізований морський порт «Октябрьск», м.Миколаїв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ЛЕВЧЕНКУ Віталію Панасовичу - завідувачеві лабораторії Маньківської сортодослідної станції філії Українського інституту експертизи сортів рослин – Черкаський обласний державний центр експертизи сортів рослин
ПРИСЯЖНЮКУ Сергію Васильовичу - генеральному директорові товариства «Орексим Україна», м.Миколаїв
ТРОХИМЮКУ Олександру Адамовичу - трактористові-машиністу підприємства «Агро-Експрес-Сервіс», Рівненська область
ФЕДОРЧУКУ Володимиру Васильовичу - голові Баранівської районної державної адміністрації, Житомирська область
ШУЛЬЗІ Володимиру Миколайовичу - директорові товариства «Агрофірма «40 років Жовтня», Запорізька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИК Валентині Іванівні - начальникові управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації, Житомирська область
ПУСТОВІЙ Марії Іванівні - керівникові Служби Віце-прем’єр-міністра України
СІДЛЕЦЬКОМУ Олександру Станіславовичу - голові Рівненської обласної організації профспілки працівників лісового господарства

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ГИРИЧ Тетяні Миколаївні - начальникові цеху обслуговування споживачів № 8 Кіровоградської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»
КИРИЛЮКУ Віталію Анатолійовичу - заступникові голови правління Вінницької обласної спілки споживчих товариств
ЛИСОМУ Володимиру Васильовичу - директорові департаменту комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської ради
СОРОКІНІЙ Марії Василівні - завідувачеві виробництва акціонерного товариства «Туристсько-оздоровчий комплекс «Судак», Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

КАПІРУЛІ Олексію Михайловичу - директорові національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», Сумська область
МАСЛОВУ Івану Ігоровичу - завідувачеві відділу Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру Національної академії аграрних наук України, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БІЛОМУ Олександру Миколайовичу - голові Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
КАРАКАШУ Іллі Івановичу - завідувачеві кафедри Національного університету «Одеська юридична академія»
КОВАЛЬЧУКУ Вадиму Олексійовичу - завідувачеві відділу Головного управління Адміністрації Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БУБЦІ Василю Назаровичу - члену федерації легкої атлетики Донецької області, президентові товариства «Спортивний клуб Сергія Бубки»
КОЗИЦЬКОМУ Віктору Васильовичу - директорові Стахановського стадіону «Перемога», Луганська область
ЛЕНДЬЄЛУ Василю Золтановичу - віце-президентові Федерації вуличного баскетболу України, м.Київ
ПИЩЄВУ Віктору Федоровичу - заступникові голови комітету Федерації футболу України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

АДЄЄВУ Володимиру Васильовичу - художникові-живописцю, м.Севастополь
ГУДИМІ-БІЛОУС Романні Володимирівні - художникові декоративно-прикладного мистецтва, м.Львів
ЖІЛІНСКАЙТЕ Крістіні Казимерівні - художникові станкового та монументального живопису, м.Вінниця

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИКУ Сергію Афанасійовичу - директорові структурного підрозділу «Шахтоуправління «Суходільське-Східне» акціонерного товариства «Краснодонвугілля», Луганська область.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

 30 ноября 2013 года