Президент Украины

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ №708/2011

О награждении государственными наградами Украины

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 15-ї річниці Конституції України постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ШАПОВАЛА Володимира Миколайовича - Голову Центральної виборчої комісії

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ЧЕБИКІНА Андрія Володимировича - президента Національної академії мистецтв України, ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БАРАНОВА Валерія Олексійовича - народного депутата України
ЖИТЛЬОНКА Дмитра Мусійовича - генерального директора державного підприємства «Дзержинськвугілля», Донецька область
ІПАТОВА Анатолія Володимировича - директора Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності, м.Дніпропетровськ
КРАВЧЕНКА Ігоря Федоровича - генерального конструктора державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка
КУЗЬМІНСЬКОГО Анатолія Івановича - ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

АДАМОВА Бориса Ісаєвича - заступника голови – керівника апарату Донецької обласної державної адміністрації
АПАТСЬКОГО Володимира Миколайовича - професора кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ
ДЖАРТИ Василя Георгійовича - Голову Ради міністрів Автономної Республіки Крим
КОЗАКА Володимира Васильовича - генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України
ЛАПІНА Євгена Васильовича - першого заступника генерального директора ПАТ «Державна холдингова компанія «Титан України», м.Київ
ЛИКОВА Олександра Івановича - першого заступника директора Департаменту фахової експертизи, начальника Управління реального сектору економіки Секретаріату Кабінету Міністрів України
МАЗУРА Василя Костянтиновича - Бердичівського міського голову, Житомирська область
ПАПІЄВА Михайла Миколайовича - голову Чернівецької обласної державної адміністрації
ПОКРЕЩУКА Олександра Олексійовича - ректора Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі Міністерства фінансів України
ПОНОМАРЕНКА Володимира Степановича - ректора Харківського національного економічного університету
ПРИДВОРОВА Вадима Анатолійовича - голову правління акціонерного товариства «Слов’янський механічний завод», Донецька область
ХУСНУТДІНОВА Канафію Місбахетдіновича - президента Всеукраїнського татарського культурного центру «Туган тел», м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БЕВЗЕНКА Валерія Федоровича - народного депутата України
БОГДАНЦЯ Миколу Петровича - директора корпорації «Братерство без кордонів – Україна», м.Рівне
БОНДАРЯ Миколу Івановича - механізатора сільськогосподарського приватно-орендного підприємства «Ксена», Чернігівська область
ЄРМОЛОВУ Валентину Іванівну - письменницю, президента Всеукраїнського товариства російської культури «Русь», м.Київ
КОФМАНА Аврама Ісааковича - головного диригента камерного оркестру Національної філармонії України, м.Київ
КУШНІРА Анатолія Ілліча - Молочненського сільського голову, Сакський район, Автономна Республіка Крим
ЛИТВИНА Юрія Олексійовича - народного депутата України
МАКОГОНА Юрія Володимировича - завідувача сектору Інституту економіки промисловості НАН України, м.Донецьк
МЕДВЕДЕНКА Олексія Олексійовича - начальника Кіровоградської обласної державної хлібної інспекції
МЕЗДРІНА Миколу Геннадійовича - першого заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України, м.Київ
НОВІКОВА Микиту Варфоломійовича - генерального директора товариства «Побужський феронікелевий комбінат», Кіровоградська область
ПОПКА Андрія Андрійовича - керівника секції Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ», м.Київ
ПОСЛАВСЬКОГО Анатолія Онисимовича - завідувача трупи Одеського академічного театру музичної комедії імені М.Водяного
ПУНДИКА Миколу Володимировича - голову Одеської обласної ради
СТУСА Дмитра Васильовича - старшого наукового співробітника Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, м.Київ
ШУЛЬГУ Олександра Федоровича - заступника Голови Вищого господарського суду України у відставці

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ДРОБЯЗКО Наталію Василівну - завідувача відділу Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», Чернігівська область
КАБАНОВУ Ганну Іванівну - Привовчанського сільського голову, Павлоградський район, Дніпропетровська область
ЩИПУ Ніну Гнатівну - голову Володимир-Волинського міськрайонного товариства «Холмщина», Волинська область

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

КРИНИЦЬКОГО Степана Семеновича - голову Івано-Франківської обласної організації «Лемківщина»
ЛУК’ЯНЕНКО Наталію Андріївну - майстра машинного доїння сільськогосподарського товариства «Агрофірма «Зоря», Полтавська область
ПЛЕСКАЧА Михайла Юрійовича - машиніста екскаватора Королівського кар’єроуправління державного підприємства «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України», Закарпатська область
СИДОРУК Людмилу Василівну - майстра цеху кооперативного підприємства «Володимирецький комбінат громадського харчування», Рівненська область
ЮРЧИКА Петра Павловича - токаря економічно відокремленого підрозділу «Прогрес-інструмент» дільниці № 21 акціонерного товариства «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», Житомирська область

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

БУТКОВСЬКОМУ Миколі Юхимовичу - артистові-вокалісту, провідному майстрові сцени Київського національного академічного театру оперети
КУЛЬЧИЦЬКІЙ Ользі Валеріївні - артистці Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ
ЛЕЛЕКО Наталі Віталіївні - солістці-вокалістці Херсонської обласної філармонії
ЯСЬКУ Олексію Андрійовичу - солістові-інструменталісту, концертмейстерові Національного ансамблю солістів «Київська камерата», м.Київ

«НАРОДНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БОСЕНКО Маріанні Іванівні - учительці, директорові гімназії № 48 Шевченківського району міста Києва

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ГОРБЕНКУ Анатолію Олександровичу - художникові-живописцю, голові правління Одеської обласної організації Національної спілки художників України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ЄНІ Олександрі Володимирівні - артистці Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ
ПОЖАРСЬКІЙ Наталії Дмитрівні - концертмейстерові кафедри Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, м.Київ
РУКОМОЙНІКОВУ Олександру Валентиновичу - старшому викладачеві кафедри Київського інституту музики імені Р.М.Глієра
ШЕВЧЕНКО Наталії Володимирівні - солістці опери Одеського національного академічного театру опери та балету
ЯВОРСЬКОМУ Анатолію Миколайовичу - артистові Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру
ЯРЕМЕНКО Валентині Миколаївні - професорові кафедри сценічної мови Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

САРКІСЯНУ Мартіку Вагановичу - директорові дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БЛАГУШИНУ Федору Івановичу - учителеві, директору навчально-виховного комплексу № 16 Єнакіївської міської ради, Донецька область
СЛІПЕНКО Нелі Григорівні - учительці навчально-виховного комплексу №148 «Спеціалізована школа – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Планета щастя», м.Дніпропетровськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ЗАІМЕНКО Наталії Василівні - директорові Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України, доктору біологічних наук, м.Київ
ІГНАТЕНКУ Григорію Анатолійовичу - завідувачеві кафедри Донецького національного медичного університету імені М.Горького, доктору медичних наук
МАЛІКОВУ Миколі Васильовичу - деканові факультету, завідувачеві кафедри Запорізького національного університету, доктору біологічних наук

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

КОРЧИНСЬКОМУ Мирославу Титовичу - професорові кафедри народних інструментів Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка
МАСЛІЮ Василю Анатолійовичу - головному балетмейстерові Донецького обласного академічного українського музично-драматичного театру
СЕРГАНЮК Любові Іванівні - директорові мистецького об’єднання «Елегія», м.Івано-Франківськ
ШЕЛЕПУ Івану Васильовичу - художньому керівникові Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

ЛЕВИЦЬКОМУ Віктору Опанасовичу - донорові, Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ДОРОХОВСЬКОМУ Олександру Миколайовичу - першому заступникові Голови Державної митної служби України
ДУБОЛАЗОВУ Олександру Миколайовичу - начальникові управління Головного контрольно-ревізійного управління України
ЄЖОВІЙ Людмилі Михайлівні - члену Національної комісії з питань регулювання зв’язку України
КАЙДАШЕВУ Роману Петровичу - начальникові управління Вищого адміністративного суду України
ПОДІКУ Сергію Михайловичу - начальникові Операційного управління Національного банку України
СІТАЙЛУ Григорію Івановичу - Першому заступникові Керівника Апарату Верховної Ради України – керуючому справами
ФЕЩУК Світлані Леонідівні - заступникові завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

ЦАПЛІЄНКУ Андрію Юрійовичу - оглядачеві міжнародному групи кореспондентів редакції інформаційно-аналітичних програм товариства «Національні інформаційні системи», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

РЕШЕТНЯКУ Віктору Олександровичу - головному лікареві Вишгородської центральної районної лікарні у 2001–2006 роках, Вишгородському міському голові, Київська область
ЧЕРВАКУ Ігорю Миколайовичу - лікареві, завідувачу гастроентерологічного відділення Київської міської клінічної лікарні № 8

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

ЛІТУС Ользі Вікторівні - майстрині-флористу, м.Полтава
СТАХУРСЬКІЙ Олені Іванівні - майстрині художньої вишивки, м.Львів
ЩЕРБАКОВІЙ Зінаїді Іванівні - майстрині килимарства, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

КОТУ Володимиру Івановичу - слюсареві-випробувачу двигунів акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя
ОЛІФЕРЕНКУ Віктору Івановичу - операторові акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»
ЯЦКІВУ Юліану Петровичу - директорові з виробництва акціонерного товариства «Дрогобицький завод автомобільних кранів», Львівська область

 «ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

ВЛАСЕНКУ Віктору Івановичу - старшому майстрові цеху акціонерного товариства «Український графіт», м.Запоріжжя

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

АЛЕФЕРКО Ользі Василівні - директорові приватного підприємства «Наддніпряночка», м.Херсон
АЛЄКСЄЄВУ Едуарду Івановичу - заступникові голови правління Чернівецького обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки
ГУСТІ Василю Петровичу - письменникові, члену ради Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України
КУЛИНЯК Розалії Іллівні - директорові Народного дому с.Мокряни Дрогобицького району, Львівська область
ЛЯШУК Ніні Іванівні - завідувачеві сільської бібліотеки с.Середи Ємільчинського району, Житомирська область
ПОПОВІЙ Олені Пантелеймонівні - завідувачеві відділу Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя, м.Севастополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ВИГОВСЬКОМУ Георгію Миколайовичу - проректорові, завідувачу кафедри Житомирського державного технологічного університету
ДЕРЕВЯНЧЕНКО Антоніні Сергіївні - директорові комунального позашкільного навчального закладу Тростянецької районної ради «Палац дітей та юнацтва», Сумська область
МАТЕЙЧИК Надії Макарівні - завідувачеві Любешівського дошкільного навчального закладу № 3, Волинська область
ПОЛУХІНУ Анатолію Васильовичу - проректорові Національного авіаційного університету, м.Київ
РЕМАЖЕВСЬКІЙ Вірі Миколаївні - директорові навчально-реабілітаційного центру для дітей з вадами зору «Левеня», м.Львів
ТРЕСЕРУ Борису Михайловичу - директорові загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3 міста Бара, Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ВОЛОХОВУ Івану Васильовичу - заступникові голови правління, технічному директору акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», Луганська область
КАШАНОВУ Олександру Еріковичу - начальникові відділу державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К.Янгеля», м.Дніпропетровськ
ЛІВІКУ Олександру Петровичу - заступникові президента акціонерного товариства «Зелений Гай», Миколаївська область
ЯСІНСЬКОМУ Володимиру Дмитровичу - начальникові дільниці Житомирської панчішної фабрики акціонерного товариства «Україна»
ЯЦУН Тетяні Гаврилівні - операторові Шебелинського відділення з переробки газового конденсату і нафти дочірньої компанії «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», Харківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ВАСИЛЬЧЕНКО Любові Василівні - начальникові відділу сільськогосподарського товариства «Агрофірма «Маяк», Черкаська область
ІОНІЦОЮ Юрію Серафімовичу - заступникові директора товариства «Агроскоп Україна», м.Київ
ПЕТРЕНКУ Сергію Вікторовичу - головному технологові, директору виконавчому акціонерного товариства «Агрофірма Березанська птахофабрика», Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

КАШИНІЙ Ользі Петрівні  - заступникові Керівника Головного управління Адміністрації Президента України
МЕЛЬНИКОВУ Юрію Євгеновичу - директорові виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, м.Київ
ЧУЛЮКОВУ Анатолію Степановичу - директорові Знам’янської міжрайонної виконавчої дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ГЛОБІНУ Олександру Семеновичу - директорові приватного акціонерного товариства «Дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Чайка», Автономна Республіка Крим
КІЖАЄВУ Віталію Федоровичу - першому заступникові Макіївського міського голови, Донецька область
ПІДГОРНОМУ Олегу Львовичу - заступнику директора санаторію «Нижня Ореанда» Управління справами Апарату Верховної Ради України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

КОРОЛЮКУ Василю Івановичу - голові президії Чернівецької обласної ради Українського товариства охорони природи
СВИРИДЕНКУ Валентину Леонідовичу - директорові державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство», Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БУЩАНУ Олегу Петровичу - директорові Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого»
ДУБЕНКУ Олександру Івановичу - заступникові начальника Управління МВС України в Кіровоградській області
КАПУСТИНСЬКОМУ Віктору Анатолійовичу - керівникові апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
МАЛЮЗІ Анжелі Володимирівні - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування
ОЛЕКСІЄНКУ Сергію Борисовичу - президентові Українського фонду науково-економічного та юридичного співробітництва, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

МАРГАРИТОВУ Віктору Сергійовичу - директорові спортивно-оздоровчого комплексу «Плавальний басейн «Динамо», Автономна Республіка Крим
ФЕДОРІЩЕВУ Віктору Олексійовичу - заступникові голови колективу фізичної культури профспілки акціонерного товариства «Єнакієвський металургійний завод», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

МАКУШИНІЙ Інні Вікторівні - художникові-скульптору, м.Миколаїв
МИСЬКІВУ Ярославу Михайловичу - художникові-графіку, доцентові кафедри Львівської національної академії мистецтв у місті Севастополі
НІКІФОРОВІЙ Надії Яківні - художникові-постановнику Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

24 червня 2011 року