Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №491/2015

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активну громадську діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом Свободи

СИМЧИЧА Мирослава Васильовича — учасника національно-визвольного руху, Івано-Франківська область

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

ФОМІНА Петра Дмитровича — завідувача кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Міністерства охорони здоров’я України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

КУНІЦИНА Сергія Володимировича — народного депутата України, голову Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану

ОВСІЙЧУКА Володимира Антоновича — професора кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БЕЗРУКОВА Владислава Вікторовича — директора державної установи "Інститут геронтології імені Д.Ф.Чеботарьова Національної академії медичних наук України", м.Київ

БЕРШЕДУ Євгена Романовича — заступника директора – завідувача відділу Інституту законодавства Верховної Ради України

РИЖЕНКА Сергія Анатолійовича — головного лікаря комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

РОМАНЕНКА Віктора Дмитровича — директора Інституту гідробіології Національної академії наук України, м.Київ

ТАРАСЮКА Бориса Івановича — народного депутата України

ЧУПРИНУ Петра Яковича — генерального директора державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

ШНЮКОВА Євгена Федоровича — керівника державної наукової установи "Відділення морської геології та осадочного рудоутворення НАН України", м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

БЕЗГІНА Олексія Ігоровича — ректора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

ВОЛКОВА Анатолія Анатолійовича — генерального директора акціонерного товариства "Племзавод "Степной", Запорізька область

ВОРОНУ Олександра Івановича — керівника управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

ГАЛЬЧУК Валентину Дмитрівну — директора сільськогосподарського товариства "Птахівник", Житомирська область

ДЕРИЗЕМЛЮ Андрія Васильовича — спортсмена Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності

НОВАКОВСЬКОГО Леоніда Яковича — академіка Національної академії аграрних наук України, м.Київ

ПЕТРЕНКА Миколу Миколайовича — радника ректора Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"

СТОГНІЯ Івана Петровича — завідувача кафедри державного вищого навчального закладу "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди", Київська область

ТЕРЕНТЬЄВА Миколу Васильовича — директора вищого професійного училища № 17 міста Дніпропетровська

ШЕБАНІНА В’ячеслава Сергійовича — ректора Миколаївського національного аграрного університету

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

БАРКІВСЬКУ Валентину Олександрівну — оператора машинного доїння товариства "Агрофірма "Матюші", Київська область

БОНДАРЯ Петра Степановича — батька-вихователя дитячого будинку сімейного типу, Київська область

ГАДЕНКА Мар’яна Ілліча — композитора, секретаря творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва", м.Київ

ЗАХАРУКА Дмитра Васильовича — члена правління Івано-Франківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка

ЗДІОРУКА Сергія Івановича — завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ

КОРОСТЕЛЬОВА Олега Петровича — генерального конструктора – генерального директора державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч"

КРИШТАЛЯ Олега Олександровича — директора Інституту фізіології імені О.О.Богомольця Національної академії наук України, м.Київ

МАЛІЦЬКОГО Ігоря Федоровича — голову Харківської обласної ради борців антифашистського опору – колишніх політв’язнів фашистських концтаборів

ОЛЬХОВИКА Віктора Георгійовича — голову ради Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"

ОНУФРІЙЧУКА Миколу Антоновича — голову Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства "Холмщина"

ПІВНЯКА Геннадія Григоровича — ректора державного вищого навчального закладу "Національний гірничий університет", м.Дніпропетровськ

ПОЛІЩУКА Миколу Єфремовича — завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика Міністерства охорони здоров’я України, м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

БАРАНОВА Петра Олексійовича — начальника територіального вузла урядового зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, полковника Держспецзв’язку

БУРЄННІКОВА Юрія Анатолійовича — директора інституту машинобудування та транспорту Вінницького національного технічного університету

ВАРАВУ Валерія Степановича — головного технолога-консультанта акціонерного товариства "Кожухівське", Київська область

ВЕРНИГОРУ Леоніда Михайловича — голову Полтавської обласної ради професійних спілок

ВДОВИЧЕНКА Анатолія Андрійовича — першого заступника директора державного підприємства "Новатор", м.Хмельницький

ВОЙТЕНКА Станіслава Михайловича — головного інженера – першого заступника директора державного підприємства "Шепетівський ремонтний завод", Хмельницька область

ГАЗІНСЬКОГО Віталія Івановича — головного диригента Академічного міського камерного хору "Вінниця"

ГРЕСЬКА Володимира Петровича — члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

ГРИНІВА Ігоря Олексійовича — народного депутата України

ДІХТЯРЕНКА Костянтина Вікторовича — директора зі стратегічного розвитку товариства "Харківмаш-Трейд"

ЖОЛОБА Олександра Григоровича — директора – генерального конструктора державного підприємства "Дослідно-проектний центр кораблебудування", м.Миколаїв

КАЗУРОВА Віктора Миколайовича — директора програми – заступника головного конструктора державного підприємства "Антонов", м.Київ

КАРТОШКІНА Костянтина Едуардовича — генерального директора державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" –"Машпроект", м.Миколаїв

КАЧУРОВСЬКОГО Анатолія Івановича — секретаря Кам’янець-Подільської міської ради, Хмельницька область

КОБУ Ігоря Степановича — начальника цеху акціонерного товариства "Одеський припортовий завод"

КОРОЛЯ Геннадія Степановича — Близнюківського селищного голову, Харківська область

КЮРЧЕВА Володимира Миколайовича — ректора Таврійського державного агротехнологічного університету, Запорізька область

МАРТЮКА Миколу Івановича — головного конструктора відокремленого підрозділу "Лубенський верстатобудівний завод" акціонерного товариства "Мотор Січ", Полтавська область

МИКОЛЕНКА Петра Петровича — начальника територіального управління Рахункової палати по м.Києву, Київській, Черкаській та Чернігівській областях

ОЖЕВАНА Івана Миколайовича — заступника генерального директора Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

ПАЩЕНКА Олександра Івановича — начальника управління державного підприємства "Завод імені В.О.Малишева", м.Харків

ПРИСЯЖНЮКА Сергія Васильовича — генерального директора товариства "Орексим Україна", м.Миколаїв

СЛИШИНСЬКОГО Володимира Івановича — першого заступника Керівника Апарату Верховної Ради України

СТАДНІКА Ігоря Анатолійовича — керівника проектів і програм товариства "Евері", м.Миколаїв

ТРУХАНА Леоніда Володимировича — машиніста електропоїзда відокремленого підрозділу "Моторвагонне депо

Чернігів" державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця"

ФОТЧЕНКОВА Олександра Дмитровича — директора державного підприємства "Харківський автомобільний завод"

ХМИЗА Василя Івановича — головного інженера державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод"

ЧУХЛЄБА Володимира Семеновича — генерального директора акціонерного товариства "Веселинівський завод сухого знежиреного молока", Миколаївська область

ШВЕНЯ Володимира Ніконовича — директора з виробництва Хмельницького акціонерного товариства "Укрелектроапарат"

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

КІНДРАЦЬКОГО Василя Михайловича (посмертно) — учасника антитерористичної операції, Львівська область

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

ДІДІКА Данила Андрійовича (посмертно) — громадського активіста, м.Харків

МЕЛЬНИЧУКА Миколу Олеговича (посмертно) — громадського активіста, м.Харків

СИЗОНЮКА Петра Петровича — старшого пожежного пожежного поїзда станції Козятин відокремленого підрозділу воєнізованої охорони державного територіально-галузевого об’єднання "Південно-Західна залізниця", Вінницька область

ШЕВЧУКА Євгенія Леонідовича (посмертно) — пожежного пожежного поїзда станції Козятин відокремленого підрозділу воєнізованої охорони державного територіально-галузевого об’єднання "Південно-Західна залізниця", Вінницька область

ШЕВЧУКА Леоніда Івановича — старшого пожежного пожежного поїзда станції Козятин відокремленого підрозділу воєнізованої охорони державного територіально-галузевого об’єднання "Південно-Західна залізниця", Вінницька область

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

БЄЛОВУ Людмилу Олександрівну — директора Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

МІТРЯЄВУ Світлану Іванівну — директора регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в місті Ужгороді

ЧЕРВІНСЬКУ Антоніну Миколаївну — художнього керівника академічного театру музики, пісні і танцю "Зоряни" Кіровоградської обласної філармонії

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЛЕВИТСЬКУ Марію Сергіївну — головного художника державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

САЄНКО Ніну Олександрівну — члена Національної спілки художників України, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БОРТНІКОВУ Олену Володимирівну — директора Одеського училища мистецтв і культури імені К.Ф.Данькевича

ЗВЕЗДІНУ Наталію Леонідівну — старшого слідчого відділу управління прокуратури Луганської області

ЗОЛКІНУ Лілію Іванівну — начальника управління Донецької обласної державної адміністрації

КОРНІЄНКО Людмилу Василівну — директора департаменту Полтавської обласної державної адміністрації

ЛАВРЕНТЬЄВУ Жанну Миколаївну — голову Запорізького обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"

НЕГРЕСКО Ольгу Олексіївну — швачку цеху акціонерного товариства "Санта Україна", Миколаївська область

РИБІНУ Наталю Вікторівну — директора Кремінського обласного будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Луганська область

РИЖКОВУ Ірину Олексіївну — начальника управління виконкому Криворізької міської ради, Дніпропетровська область

СЕГЕДУ Юлію Анатоліївну — волонтера, голову правління громадської організації "Армія волонтерів "Дніпро", м.Дніпропетровськ

СОЛОПОВУ Ларису Володимирівну — інспектора Мелітопольського міськрайонного відділу управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області

СУВОРОВУ Людмилу Вікторівну — головного редактора дитячої газети "Казковий вечір", м.Київ

ЧАГОВЕЦЬ Ярину Владиславівну — президента благодійної організації "Благодійний фонд "Сестра милосердя", м.Харків

ЧИРКУ Марію Григорівну — члена координаційної ради Тернопільського обласного товариства дітей політв’язнів та репресованих

ШЕВЧЕНКО Тетяну Сергіївну — монтажника цеху акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів"

ЯРОШ Оксану Богданівну — професора кафедри Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, м.Луцьк

Нагородити орденом Данила Галицького

ПАВЛЮКА Василя Васильовича — керівника управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

ЧЕПУРНОГО Вячеслава Олександровича — заступника керівника Управління – завідувача відділу Апарату Верховної Ради України

Нагородити медаллю "За бездоганну службу" III ступеня

КРИМА Максима Юрійовича — заступника начальника відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України

МОВЧАНА Сергія Анатолійовича — начальника управління Головного управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, полковника Держспецзв’язку

ТРОХИМЧУКА Володимира Миколайовича — заступника начальника управління апарату Державної пенітенціарної служби України, підполковника внутрішньої служби

Нагородити медаллю "Захиснику Вітчизни"

КАБАКА Павла Віталійовича — заступника начальника третьої групи вузлів зв’язку територіального вузла урядового зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, майора Держспецзв’язку

ПРИЙМЕНКА Романа Миколайовича — начальника четвертого вузла зв’язку територіального вузла урядового зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, майора Держспецзв’язку

Нагородити медаллю "За врятоване життя"

КУДЛУ Сергія Васильовича — тракториста відокремленого підрозділу "Вуглегірська ТЕС" акціонерного товариства "Центренерго", Донецька область

МОРГУНА Олега Анатолійовича — водія відокремленого підрозділу "Вуглегірська ТЕС" акціонерного товариства "Центренерго", Донецька область

ПОГОДІНА Вячеслава Григоровича — слюсаря відокремленого підрозділу "Вуглегірська ТЕС" акціонерного товариства "Центренерго", Донецька область

СЕЛІВАНОВА Миколу Семеновича — майстра виробничої дільниці відокремленого підрозділу "Вуглегірська ТЕС" акціонерного товариства "Центренерго", Донецька область

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

БАШУКА Миколу Захаровича — провідного інженера комунального підприємства "Харківський метрополітен"

БОРИСОВУ Олену Геннадіївну — волонтера, м.Харків

ГАНІЛОВА Олександра Анатолійовича — прокурора відділу Департаменту Генеральної прокуратури України

ГОЛОВАЧОВА Сергія Васильовича — водія казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра", м.Запоріжжя

ГРАМЧУК Тетяну Андріївну — прокурора відділу управління прокуратури Хмельницької області

ДОЛЕЦЬКОГО Олександра Франковича — заступника прокурора Гайсинського району Вінницької області

ЗАБОЛОТНУ Тамару Андріївну — лікаря-лаборанта лабораторії Сєвєродонецької міськрайонної філії державної установи "Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України"

ЗАЙЦЯ Сергія Володимировича — начальника відділу управління прокуратури Донецької області

КРИВИЦЬКУ Надію Володимирівну — волонтера, м.Харків

МІНЄЄВА Валентина Володимировича — прокурора прокуратури Солом’янського району міста Києва

НАД’ЯРНУ Анжелу Петрівну — пекаря-майстра товариства "Комсомольськхліб плюс", Полтавська область

СВЕРГУНА Василя Михайловича — прокурора Збаразького району Тернопільської області

ЧЕБОТАРЯ Юрія Васильовича — слюсаря-ремонтника державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" –"Машпроект", м.Миколаїв

ШЕЛУДЬКО Зою Леонідівну — старшого прокурора відділу прокуратури Запорізької області

Присвоїти почесні звання:

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

ДЕРЖИПІЛЬСЬКОМУ Ростиславу Любомировичу — директорові – художньому керівнику Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка

ЄРГІЄВУ Івану Дмитровичу — баяністові, виконувачу обов’язків професора Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

КАВАЦЮКУ Івану Михайловичу — солістові-інструменталісту фольклорного дуету "Писанка" Чернівецької обласної філармонії

МАЗІ Петру Петровичу — режисерові театру пісні Павла Зіброва, м.Київ

МОСКВІНУ Станіславу Костянтиновичу — акторові державного підприємства "Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки", м.Київ ОСТАФІЙЧУКУ Василю Георгійовичу — акторові, провідному майстру сцени Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру

РУСНАК Ларисі Омелянівні — артистці драми – провідному майстру сцени Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

САВЧУК Оксані Василівні — солістці-вокалістці фольклорного дуету "Писанка" Чернівецької обласної філармонії

СЛАВІНСЬКІЙ Таїсі Дмитрівні — режисерові-постановнику Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені М.К.Садовського

ШЕЛЕПНИЦЬКІЙ-ГОВОРУН Наталії Михайлівні — співачці, м.Київ

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

ПРОКОПЕНКУ Миколі Миколайовичу — художникові-живописцю, м.Одеса

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БЛАЖЕНКУ Миколі Зіновійовичу — акторові драми комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т.Г.Шевченка"

ВОЛОЩЕНКУ Олегу Олександровичу — провідному майстрові сцени Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки, Дніпропетровська область

ГРИЦАК Олександрі Василівні — артистці Волинського державного академічного українського народного хору Волинської обласної філармонії

КРИВОРУЧЕНКО Ірині Петрівні — солістці-вокалістці комунального закладу "Рівненська обласна філармонія" Рівненської обласної ради

ЛОКТЄВУ Володимиру Валентиновичу — артистові оркестру Черкаського академічного заслуженого українського народного хору

НОРЧУКУ Олександру Федоровичу — артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

СВЄТЛІЦІ Євгенію Тарасовичу — провідному солістові балету Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

СУЛІМОВСЬКОМУ Сергію Васильовичу — артистові-вокалісту, провідному майстрові сцени Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

ТЕПЛІЙ Валентині Степанівні — солістці-вокалістці вокального дуету "Червоне та чорне", м.Житомир

ТЕПЛОМУ Ярославу Васильовичу — солістові-вокалісту вокального дуету "Червоне та чорне", м.Житомир

ФІЛАТОВІЙ Катерині Степанівні — артистці, провідному майстру сцени Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя

ХОМАНЬКУ Артему Олександровичу — артистові державного підприємства "Молодість", м.Київ

ЧУРИЛОВУ Івану Васильовичу — артистові заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України

ШЛЯХОВІЙ Тетяні Сергіївні — артистці драми Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

ДУДУРИЧУ Василю Михайловичу — віце-президентові акціонерного товариства "Холдингова компанія "Київміськбуд" КОЗЛОВСЬКОМУ Ігорю Олексійовичу — генеральному директорові товариства "МУР", м.Вінниця

ПРОДАНЧУКУ Михайлу Михайловичу — дорожньому робітникові товариства "Шляхово-будівельне управління № 60", м.Чернівці

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

ГАЛАЙЧУКУ Ігорю Йосифовичу — завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України"

КРИВОМУ Петру Дмитровичу — професорові кафедри Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

ЄРМЕНЧУКУ Петру Петровичу — учителеві Грушківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I–III ступенів і агротехнічний ліцей" Кам’янець-Подільського району, Хмельницька область

ІЛЬЧЕНКО Емілії Станіславівні — учительці комунального навчального закладу "Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I–III ступенів № 2" Житомирської обласної ради

ЛОПАТІ Івану Івановичу — учителеві Семенівського навчально-виховного комплексу № 1 імені М.М.Хорунжого, Полтавська область

НАЗАРОВУ Володимиру Вікторовичу — учителеві Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ПОЛІЩУКУ Петру Івановичу — учителеві Черепинського навчально-виховного об’єднання "Загальноосвітня школа I–III ступенів – дитячий садок" Тетіївської районної ради, Київська область

ЯКИМЕНКО Любові Володимирівні — учительці Чернівецької загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2 імені Ю.Федьковича Чернівецької міської ради

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

АДАМЕНКУ Олегу Максимовичу — професорові кафедри Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктору геолого-мінералогічних наук, професорові

БЕРЕЗІВСЬКІЙ Ларисі Дмитрівні — директорові Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, м.Київ

КРОПИВКУ Михайлу Федоровичу — завідувачеві відділу Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Національної академії аграрних наук України, доктору економічних наук, професорові, м.Київ

КУШНІРУ Роману Михайловичу — директорові Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С.Підстригача Національної академії наук України, доктору фізико-математичних наук, професорові, м.Київ

ЛОБУРЮ Михайлу Васильовичу — завідувачеві кафедри Національного університету "Львівська політехніка", доктору технічних наук, професорові

МАЛИШЕВУ Віктору Володимировичу — директорові Інженерно-технологічного інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", доктору технічних наук, професорові, м.Київ

НИКИФОРОВИЧУ Євгену Івановичу — завідувачеві відділу Інституту гідромеханіки Національної академії наук України, доктору фізико-математичних наук, професорові, м.Київ

ПАЛЬЧЕВСЬКОМУ Богдану Олексійовичу — завідувачеві кафедри Луцького національного технічного університету, доктору технічних наук, професорові

ПИЛИПЕНКУ Юрію Володимировичу — завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Херсонський державний аграрний університет", доктору сільськогосподарських наук, професорові

РОЗОВУ Юрію Георгійовичу — першому проректорові Херсонського національного технічного університету, кандидату технічних наук

СЕМЕНЧЕНКУ Андрію Івановичу — директорові Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України, доктору наук з державного управління, професорові

СИЧЕВСЬКОМУ Миколі Петровичу — директорові Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, доктору економічних наук, професорові, м.Київ

СТАРОДУБУ Миколі Федоровичу — професорові кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктору біологічних наук, професорові, м.Київ

ТРОФИМЧУКУ Олександру Миколайовичу — заступникові директора Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України, доктору технічних наук, професорові, м.Київ

ТУМАНСЬКОМУ Валерію Олексійовичу — проректорові, завідувачу кафедри Запорізького державного медичного університету Міністерства охорони здоров’я України, докторові медичних наук, професору

ШМУКЛЕРУ Валерію Самуїловичу — завідувачеві кафедри будівельних конструкцій Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, доктору технічних наук, професорові

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

ДОНЧИКУ Андрію Віталійовичу — кінорежисерові-постановнику, членові Національної спілки кінематографістів України, м.Київ

КОНОНЧУКУ Володимиру Остаповичу — доцентові кафедри Київського інституту музики імені Р.М.Глієра

КУПНОВИЦЬКІЙ Оксані Григорівні — викладачеві Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського

ЛАЗО Сергію Васильовичу — письменникові, м.Тернопіль

СТАШЕВСЬКІЙ Інні Олегівні — директорові Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка

ЯРМОЛЮК Анжелі Володимирівні — акторці-виконавцю, композиторові творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

ГРЕБІНЧУК Тамарі Леонідівні — донорові, лікарю-методистові Володимир-Волинської станції переливання крові, Волинська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

ДЖИГІЛЮ Андрію Івановичу — віце-президентові акціонерного товариства "Холдингова компанія "Київміськбуд"

КЛИМЕНКУ Олександру Васильовичу — проректорові з фінансово-економічних та господарських питань Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ

ОСТРОУМОВІЙ Вікторії Володимирівні — президентові Херсонської торгово-промислової палати

ПАНЧЕНКУ Дмитру Леонідовичу — директорові Департаменту Управління державної охорони України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ"

НЕТУДИХАТКУ Валерію Павловичу — начальникові зміни відокремленого підрозділу "Южно-Українська атомна електростанція" державного підприємства "НАЕК "Енергоатом", Миколаївська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

АНТІПОВІЙ Аллі Павлівні — власному кореспондентові газети "Голос України" в Луганській області

МАЗУРУ Володимиру Олексійовичу — головному редакторові товариства "Телерадіокомпанія "СІМОН", м.Харків

МИХАЛЬСЬКІЙ Ларисі Романівні — директорові творчого об’єднання телепрограм Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії

ОСОБОВІЙ Олені Володимирівні — власному кореспондентові у Луганській області державного підприємства "Редакція газети "Урядовий кур’єр"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БАНСАЛУ Алоку — лікареві Київської міської клінічної лікарні № 9

БОГУШУ Анатолію Євгеновичу — завідувачеві відділення Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні

БОЛЬШОВІЙ Олені Василівні — завідувачеві відділу державної установи "Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка Національної академії медичних наук України", м.Київ

БУРЛІ Кармелії Костянтинівні — завідувачеві Чудейської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, Чернівецька область ВАСИЛЬЄВУ Валерію Михайловичу — професорові кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Міністерства охорони здоров’я України, м.Київ

ВЕРОПОТВЕЛЯНУ Миколі Петровичу — головному лікареві обласного комунального закладу "Міжобласний центр медичної генетики і пренатальної діагностики", Дніпропетровська область

ВОРОБЕЙ Людмилі Ігнатівні — заступникові директора Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини

ГАНДЗЮКУ Володимиру Андрійовичу — заступникові начальника Управління охорони здоров’я та санаторно-курортних закладів – завідувачу відділу організації медичного супроводу та науки Державного управління справами

ГНАТІВ Ірині Леонідівні — головному лікареві – лікарю загальної практики – сімейному лікарю амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с.Давидів Пустомитівського району, Львівська область

ДАНИЛЮКУ Андрію Григоровичу — завідувачеві Приютівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрійського району" Кіровоградської області

ДОБРОВОЛЬСЬКОМУ Ігорю Ярославовичу — заступникові начальника управління охорони здоров’я – начальнику відділу Рівненської обласної державної адміністрації

ДРАЛЮКУ Миколі Івановичу — головному лікареві Городоцької центральної районної лікарні, Хмельницька область

ЗАКРИЖЕВСЬКІЙ Тетяні Вікторівні — заступникові головного лікаря Хмельницького обласного онкологічного диспансеру

ЗОЗУЛІ Олексію Трохимовичу — лікареві відділення Сумського обласного клінічного лікарсько-фізкультурного диспансеру

ЙОВЕНКУ Ігорю Олександровичу — завідувачеві відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

КАПТЄЛОВІЙ Тетяні Леонідівні — головному лікареві відокремленого підрозділу "Поліклініка публічного акціонерного товариства "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", м.Дніпропетровськ

КЛИМЕНКО Вікторії Іванівні — директорові департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації

КОПТЄВІЙ Ларисі Анатоліївні — лікареві відділення Казанківської центральної районної лікарні, Миколаївська область

КУРГАНУ Олександру Івановичу — лікареві відділення Київського центру репродуктивного здоров’я Київської міської клінічної лікарні № 1

МАКЕДОНУ Олександру Борисовичу — лікареві, завідувачу відділення державної установи "Інститут стоматології Національної академії медичних наук України", м.Одеса

МАЛАЧИНСЬКІЙ Марії Йосипівні — директорові комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення"

МАРУХНУ Юрію Івановичу — заступникові головного лікаря комунального закладу Київської обласної ради "Київська обласна клінічна лікарня"

НІЗОВІЙ Наталії Миколаївні — директорові державної установи "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України", м.Київ

РЕНКЕ Андрію Леонідовичу — завідувачеві відділення комунального закладу Київської обласної ради "Київський обласний онкологічний диспансер"

РОЖКУ Павлу Дмитровичу — головному лікареві комунальної установи "Одеська обласна клінічна стоматологічна поліклініка"

СЕМЕНЮКУ Пилипу Пилиповичу — завідувачеві відділення Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука

СЕРЖУКУ Володимиру Миколайовичу — завідувачеві відділення Золотоніської центральної районної лікарні, Черкаська область

СІРЯЧЕНКУ Валерію Гавриловичу — завідувачеві відділення Київської міської клінічної лікарні № 8

СОКУР Ірині Володимирівні — головному лікареві комунального закладу Херсонської обласної ради "Херсонський обласний онкологічний диспансер"

ТАВАРТКІЛАДЗЕ Наталі Євгенівні — лікареві, заступнику головного лікаря комунальної установи "Одеський обласний онкологічний диспансер"

ТОМАШІВСЬКІЙ Любові Мирославівні — заступникові головного лікаря державного закладу "Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій "Джерело" Міністерства охорони здоров’я України", Львівська область

УСАТОВУ Сергію Андрійовичу — професорові кафедри державного закладу "Луганський державний медичний університет"

ЧЕРВАКУ Руслану Івановичу — головному лікареві підприємства "Медичний центр "Інтерсоно", м.Львів

ЮРІЙЧУКУ Любомиру Михайловичу — завідувачеві відділення обласної клінічної лікарні, м.Івано-Франківськ

ЯРОШУ Віктору Анатолійовичу — завідувачеві відділення державної наукової установи "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини" Державного управління справами

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

РАДІОНУ Володимиру Олександровичу — директорові державного підприємства "Маневицьке лісове господарство", Волинська область

ЮРЧИШИНУ Аркадію Івановичу — головному інженерові державного підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Карпатський держспецлісгосп", Чернівецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

БЕЗКОРОВАЙНІЙ Дарії Методіївні — майстрові художньої вишивки, Тернопільська область

ДЕНИСЕНКУ Сергію Михайловичу — художникові-керамісту, Київська область

СТАСЮК Дарії Сильвестрівні — майстрові народної вишивки, Чернівецька область

ТАФІЙЧУКУ Михайлу Миколайовичу — майстрові музичних інструментів, художньої обробки металу та шкіри, Івано-Франківська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

КРИВИЦЬКОМУ Олександру Миколайовичу — начальникові дільниці цеху акціонерного товариства "Мотор Січ", м.Запоріжжя

ПАСІЧНОМУ Миколі Михайловичу — заступникові генерального директора –директору технічному акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

КУРАСУ Віктору Володимировичу — начальникові виробничого відділу товариства "Миколаївський глиноземний завод"

ПАНЧЕНКУ Олександру Івановичу — заступникові голови правління – технічному директорові акціонерного товариства "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" імені А.М.Кузьміна", м.Запоріжжя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ"

КУЖДІ Івану Івановичу — заступникові начальника міської державної лікарні ветеринарної медицини в місті Тернополі

СЛЮСАРЕНКО Ніні Михайлівні — завідувачеві лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Знам’янської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Кіровоградська область

ХАРЧЕНКУ Василю Костянтиновичу — начальникові Житомирського пункту державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті Південно-Західної регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

ДАРМОСТУКУ Анатолію Феодосійовичу — керівникові народного вокального ансамблю "Дивоцвіт" Васильківського міського будинку культури, Київська область

ЗАЄЦЬ Ангеліні Віталіївні — педагогові-організатору Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв

КОЗЛЕНКУ Павлу Юхимовичу — директорові музею Голокосту, м.Одеса

КОЗЬМАКУ Дмитру Івановичу — диригентові-хормейстеру заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю імені Андрія Кушніренка Чернівецької обласної філармонії

КУПРІЙЧУКУ Василю Михайловичу — заступникові завідувача кафедри Житомирського інституту культури і мистецтв Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв

МАКІЄВСЬКІЙ Наталії Михайлівні — концертмейстерові кафедри Рівненського державного гуманітарного університету

МАРТИНЕНКО Олені Володимирівні — завідувачеві кафедри Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, Запорізька область

МАРУШЦІ Віктору Івановичу — директорові Виноградівської дитячої школи мистецтв імені Бели Бартока, Закарпатська область

МОЙСЕЙ Ользі Семенівні — викладачеві школи мистецтв села Іспас Вижницького району, Чернівецька область

НАДУЛИЧНОМУ Ярославу Миколайовичу — викладачеві вокалу Самбірського училища культури, Львівська область

ПАНКОВІЙ Валентині Федосіївні — завідувачу літературно-меморіального музею Степана Олійника – філії Одеського літературного музею

ПІРУС Тетяні Петрівні — завідувачеві бібліотеки Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради

П’ЯТНИЧУКУ Івану Романовичу — директорові Будинку культури с.Лісний Хлібичин Коломийського району, Івано-Франківська область

САВЧУКУ Петру Миколайовичу — письменникові, м.Хмельницький

ТЕСЛІ Вірі Романівні — викладачеві Більче-Золотецької державної музичної школи Борщівського району, Тернопільська область

ТРАЧУКУ Леоніду Даниловичу — директорові Тульчинського училища культури, Вінницька область

ЧАЙЦІ Анатолію Федоровичу — керівникові народного аматорського козацького гурту "Отаман" та народного аматорського хорового колективу "Дніпровські хвилі" Будинку культури с.Сеньківка Бориспільського району, Київська область

ЧУМАК Валерії Тимофіївні — викладачеві, завідувачу відділу Житомирського музичного училища імені В.С.Косенка

ШУТКУ Мирославу Івановичу — викладачеві Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора, Закарпатська область

ЯКОВЛЕВІЙ Валентині Іванівні — заступникові директора комунального закладу "Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради"

ЯНУШ Світлані Дмитрівні — заступникові директора Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

БАГАНУ Олегу Романовичу — доцентові кафедри факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Львівська область

БОНДАРЕНКО Діні Дмитрівні — учительці Фрунзівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I–III ступенів – дошкільний заклад", Одеська область

ВИХРУЩУ Анатолію Володимировичу — завідувачеві кафедри Тернопільського національного економічного університету

ДУДЦІ Анатолію Петровичу — директорові Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, Чернівецька область

ЗАВГОРОДНІЙ Олені Андріївні — методистові відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації, Миколаївська область

ІЗМАЙЛОВІЙ Катерині Василівні — професорові кафедри Київського національного університету будівництва і архітектури

ЙОЛТУХІВСЬКОМУ Михайлу Володимировичу — професорові кафедри, завідувачу відділу Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова

МУЛЯРУ Володимиру Іллічу — завідувачеві кафедри Житомирського державного технологічного університету

РОМАНЦОВУ Володимиру Миколайовичу — завідувачеві кафедри Маріупольського державного університету, Донецька область

СИЧЕВСЬКІЙ Валентині Василівні — старшому викладачеві Житомирського державного університету імені Івана Франка

ЧАБАН Ярославі Семенівні — завідувачеві дошкільного навчального закладу № 1 смт Щирець Пустомитівського району, Львівська область

ЧУБУКОВІЙ Ользі Юріївні — завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

ШИПУЛЬСЬКОМУ Едуарду Едуардовичу — директорові Бердянського машинобудівного коледжу Запорізького національного технічного університету

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

БУРЕНКО Вірі Іванівні — старшій медичній сестрі державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Національної академії медичних наук України", м.Київ

ЗАДОРОЖНЮК Людмилі Вікторівні — сестрі медичній амбулаторно-діагностичного відділення Міської клінічної лікарні № 3, м.Вінниця

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

БЄЛОВУ Віталію Геннадійовичу — директорові товариства "Евері", м.Миколаїв

БІЛЕЦЬКОМУ Адаму Станіславовичу — головному конструкторові відділу державного підприємства "Новатор", м.Хмельницький

БОБРОВСЬКОМУ Олександру Валентиновичу — заступникові директора державного підприємства "Харківський машинобудівний завод "ФЕД"

ГУСЄВУ Юрію Васильовичу — головному технологові державного підприємства "Луцький ремонтний завод "Мотор", Волинська область

ДАНИЛЕВСЬКОМУ Ігорю Анатолійовичу — прохідникові підземної дільниці шахти "Експлуатаційна" акціонерного товариства "Запорізький залізорудний комбінат"

ЗАЙЧИКУ Ігорю Михайловичу — головному конструкторові державного підприємства "Запорізький державний ремонтний завод "МіГремонт"

КОВАЛЕНКУ Володимиру Григоровичу — заступникові голови правління, головному інженеру акціонерного товариства "Рівнеазот"

ПЕТРОВУ Дмитру Владиславовичу — машиністові компресорних установок цеху акціонерного товариства "Одеський припортовий завод"

РЕГУРЕЦЬКОМУ Володимиру Миколайовичу — директорові Вінницького учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих

ТУРІНСЬКОМУ Олегу Франковичу — директорові державного підприємства "Шепетівський ремонтний завод", Хмельницька область

ЦИКАЛЮК Наталії Миколаївні — швачці цеху акціонерного товариства "Санта Україна", Миколаївська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ДЕМ’ЯНЮК Олені Сергіївні — заступникові директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, м.Київ

ДІХТЯРУ Івану Григоровичу — головному агрономові сільськогосподарського товариства "Агрофірма "Ольгопіль", Вінницька область

ЄРИНЯКУ Миколі Івановичу — провідному науковому співробітникові лабораторії Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Національної академії аграрних наук України, м.Одеса

КЛИМЕНКУ Володимиру Івановичу — директорові підприємства "Перемога АВК", Дніпропетровська область

ЛИСЕНКУ Василю Григоровичу — директорові сільськогосподарського товариства "Нива", Черкаська область

МАКСИМЕНКУ Сергію Івановичу — директорові товариства "Світанок", Херсонська область

ОЛІЙНИКУ Анатолію Антоновичу — директорові товариства "Сварог-Дністер", Хмельницька область

ТЮТЮННИКУ Івану Петровичу — голові селянського (фермерського) господарства "Мрія", Полтавська область

ЩЕРБАКУ Валентину Григоровичу — директорові сільськогосподарського підприємства імені Гагаріна, Київська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

БОНДАРЕНКО Тамарі Михайлівні — директорові товариства "ГЛОБАЛ КОНСТРАКШН", м.Київ

ЛАВРЕНЧУК Катерині Дмитрівні — голові правління Новоград-Волинської міської Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків "Вікторія", Житомирська область

МАКАРЕНКУ Костянтину Володимировичу — президентові Сумської торгово-промислової палати

СЕВЕРИНЕНКУ Василю Миколайовичу — голові правління акціонерного товариства "Полюс", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

БОРЩУ Івану Миколайовичу — дорожньому робітникові Чернівецького міського комунального підрядного шляхово-експлуатаційного підприємства

ДИКСІ Петру Антоновичу — заступникові начальника Департаменту Державної адміністрації залізничного транспорту України

КАПІНУСУ Володимиру Антоновичу — водію державної організації "Автобаза Державного управління справами"

СВИСТУНУ Миколі Володимировичу — директорові автотранспортного підприємства "Компол", м.Суми

СТАСЕНКУ Анатолію Вікторовичу — начальникові служби спецтранспорту комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни)

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

БОДНАР-ПЕТРОВСЬКІЙ Ользі Борисівні — завідувачеві секретаріату депутатської фракції у Верховній Раді України

БУДАРІНУ Максиму Петровичу — заступникові керівника юридичного управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

ГОРБАНЮ Олександру Павловичу — начальникові Департаменту Генеральної прокуратури України

ДРАГАН Олені Василівні — першому заступникові начальника управління Генеральної прокуратури України

КОЦИРІЙ Наталії Володимирівні — начальникові територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області

ЛИСТОПАДСЬКІЙ Олені Євгенівні — заступникові художнього керівника з правової та адміністративної роботи театрально-видовищного закладу культури "Київський національний академічний театр оперети"

МАРИНІВУ Володимиру Івановичу — директорові Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, м.Харків

ПОПОВУ Анатолію Івановичу — юрисконсультові Черкаської регіональної організації Української спілки ветеранів Афганістану

РАДОВУ Денису Георгійовичу — керівникові апарату генерального директора Державного концерну "Укроборонпром", м.Київ

САМОХВАЛОВУ В’ячеславу Вікторовичу — голові ради засновників товариства "Правнича фірма "Самохвалов та партнери", м.Київ

СМАЛЬКУ Олегу Миколайовичу — прокуророві Бахмацького району Чернігівської області

ШЕВЧЕНКУ Олександру Михайловичу — заступникові керівника апарату Вищого адміністративного суду України

ШИЛІНУ Миколі Олександровичу — професорові Національної академії Служби безпеки України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ"

ГРЕЧАНІНОВУ Віктору Федоровичу — заступникові начальника центру – начальнику відділу Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій

РУНАЄВУ Ігорю Васильовичу — начальникові Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

ВОЛОШИНУ Анатолію Анатолійовичу — тренерові-викладачу дитячої юнацько-спортивної школи № 3 м.Кривого Рогу, Дніпропетровська область

ВОРОНЕЦЬКОМУ Вадиму Борисовичу — старшому тренерові штатної національної збірної команди України з пауерліфтингу, Хмельницька область

ГАЛІЮ Сергію Миколайовичу — доцентові кафедри Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Луганська область

ГОНТОВЕНКУ Євгену Валентиновичу — директорові міського центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" Сумської міської ради

ЗІНКЕВИЧУ Ігорю Іллічу — головному тренерові команди з водного поло "Динамо" Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України

КАРАБІН Галині Василівні — викладачеві Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України

ЛИТВИНЦЮ Андрію Миколайовичу — начальникові Чернігівського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт"

ЛОЇВСЬКОМУ Леоніду Миколайовичу — тренерові-викладачу Вінницької школи вищої спортивної майстерності

ПОЛУЛЯЩЕНКУ Юрію Михайловичу — голові Луганської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Спартак"

РОМАНЧУКУ Сергію Вікторовичу — начальникові кафедри – начальнику фізичної підготовки і спорту Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Міністерства оборони України

САВЧЕНКУ Володимиру Васильовичу — президентові Федерації традиційного карате-до України, м.Кіровоград

СКОРЕЙКУ Юрію Миколайовичу — керівникові фізичного виховання державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу"

ЩОКІНУ Ростиславу Георгійовичу — першому віце-президентові Асоціації спортивної боротьби України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ РАЦІОНАЛІЗАТОР УКРАЇНИ"

КРУКУ Миколі Кіндратовичу — токареві товариства "Стіомі-Холдінг", м.Хмельницький

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

КОВАЧУ Антону Михайловичу — художникові-живописцю, м.Ужгород

РОЗБІЦЬКОМУ Анатолію Броніславовичу — художникові-живописцю, м.Житомир

САЛЕВИЧУ Івану Миколайовичу — скульпторові, м.Чернівці

ХУДОЛІЮ Миколі Савелійовичу — художникові-скульптору, м.Одеса.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

21 серпня 2015 року