Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна готує потужну програму на 80-ту річницю трагедії Бабиного Яру, розуміючи важливість історичної пам’яті та справедливості – Андрій Єрмак

15 червня 2021 року - 21:03

Україна готує потужну програму на 80-ту річницю трагедії Бабиного Яру, розуміючи важливість історичної пам’яті та справедливості – Андрій Єрмак

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначає, що держава готує серйозний план заходів у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру. Про це він повідомив на брифінгу співголів Організаційного комітету з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», якими є керівник Офісу Глави держави та Прем’єр-міністр України. Також у брифінгу взяла участь група лідерів та архітекторів Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», які спільно з урядом зводять меморіал.

«Для нас є дуже важливим, що після 80 років з того часу, як сталася ця жахлива трагедія, і на 30-й рік незалежності України Президент Володимир Зеленський став тим, хто нарешті взяв під особистий контроль це питання. І ми дійсно почали будувати Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», перша черга якого буде відкрита вже в цьому році», – наголосив Андрій Єрмак.

За його словами, Глава держави поставив завдання, щоб протягом декількох років меморіал був завершений і почав працювати як музейний комплекс.

«Історична справедливість та історична пам’ять, без яких не може розвиватися людство, для України дійсно є дуже важливими. Це є подією світового масштабу, щоб іще раз наголосити, що подібні трагедії не мають повторюватися. З іншого боку, це ще раз продемонструє, що Україна є країною толерантності, мирною країною. І це особливо звучить для нас сьогодні, коли сім років, на жаль, на території України триває війна. І ми робимо все для того, щоб на нашу землю прийшов мир, повернулися наші території, щоб перестали гинути наші герої», – зазначив керівник Офісу Президента.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що найближчим часом уряд має намір затвердити План заходів у зв'язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

Він зауважив, що підготовку до проведення жалобних заходів покладено на Міністерство культури та інформаційної політики. Голова уряду переконаний, що має бути консолідація зусиль благодійних організацій, держави та науковців, щоб гідно вшановувати пам’ять загиблих.

Голова наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський наголосив, що заплановані заходи є можливістю виправити історичну несправедливість, коли багато років за часів радянської влади трагедія Бабиного Яру замовчувалася.

Голова академічної ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» отець Патрік Дебуа зазначив, що вперше на планеті такий великий меморіал будують на братській могилі.

«Над цим проектом працює сильна команда, його підтримує Президент України, що дуже важливо», – сказав він.

Українська влада разом з Благодійним фондом «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» готує потужну програму до 80-річчя трагедії в Бабиному Яру. Зокрема, 6 жовтня 2021 року на території Бабиного Яру відбудеться офіційна церемонія за участю світових лідерів, діячів єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, та українців, котрі рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та отримали звання Праведників народів світу.

Разом з Меморіалом Голокосту в Бабиному Яру планується відкриття музейно-меморіального об’єкта «Курган», всередині якого буде розміщено велику 3D-модель Бабиного Яру з подіями 1941 року, який зводять німецьке архітектурне бюро SUB та український Центр просторових технологій. Також заплановане відкриття меморіального об’єкта «Кристалічна стіна плачу», авторкою якого є відомий митець Марина Абрамович, і прем’єра в Україні фільму Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Усі ці проекти реалізуються разом із Меморіалом Голокосту «Бабин Яр».

«Ми розповідаємо історію Бабиного Яру, створюючи музейний комплекс, що охоплює всю територію, де сталася одна з найбільших трагедій Голокосту. Це буде місце пам'яті, навчання й роздумів. Ми створюємо його так, щоб кожен відвідувач міг пережити свою власну подорож, відчути зв'язок із втраченим минулим і навіть – з конкретним втраченим життям», – наголосив художній керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Ілля Хржановський.