Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №168/2017

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України  

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

АНАТИЧУКА Лук’яна Івановича – директора Інституту термоелектрики Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України, м.Чернівці

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ЗУБРІЯ Віталія Петровича – заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України

ІЩЕЙКІНА Костянтина Євгеновича – народного депутата України

РАЙКОВИЧА Андрія Павловича – міського голову, м.Кропивницький

САВЧЕНКО Олександру Яківну – головного наукового співробітника відділу Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

СЛЬОТУ Івана Михайловича (посмертно) – художнього керівника Поліського ансамблю пісні і танцю "Льонок" комунального підприємства «Житомирська філармонія»

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

СЕРЕДУ Володимира Миколайовича – голову Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння»

ЯСТРУБИНСЬКОГО Василя Івановича – заступника директора Департаменту – начальника управління Київської міської державної адміністрації

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

БОГУЦЬКОГО Олександра Андрійовича – директора – президента товариства «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV), м.Київ

БУБНЮКА Валентина Леонідовича (ФЕДОРА) – архієпископа Полтавського і Кременчуцького, керуючого Полтавською єпархією Української православної церкви Київського патріархату

ВОВКУНА Василя Володимировича – генерального директора – художнього керівника Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

ГЕРЕГУ Олександра Володимировича – народного депутата України

ЗАГОРОДНЬОГО Володимира Петровича – першого заступника Голови Державної регуляторної служби України

ЗУБКА Володимира Івановича – директора сільськогосподарського підприємства «Комишанське», Сумська область

МІЮСОВА Михайла Валентиновича – ректора Національного університету «Одеська морська академія»

НОВАЦЬКОГО Володимира Миколайовича – Южненського міського голову, Одеська область

ПЛЕВАКА Володимира Івановича – суддю Дніпропетровського апеляційного господарського суду у відставці

РОЖКА Миколу Михайловича – ректора державного вищого навчального закладу «Івано-Франківський національний медичний університет»

СТУПАКА Сергія Михайловича – голову громадської організації «Ніжинська міськрайонна організація ветеранів Афганістану», Чернігівська область

ЧЕХУНА Василя Федоровича – директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є.Кавецького НАН України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АТРОШЕНКА Владислава Анатолійовича – Чернігівського міського голову

БАЦА Сергія Миколайовича – керівника Управління Державного управління справами

БЕССАРАБА Олександра Семеновича – проректора Національного університету харчових технологій, м.Київ

ВАСИЛЮКА Валерія Анатолійовича – ветерана військової служби, м.Київ

ВИНОГРАДСЬКОГО Андрія Даниловича (посмертно) – учасника антитерористичної операції, військового капелана, м.Житомир

ГИБУ Іллю Йосиповича – столяра-виробника декорацій Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

ДЖОЗЕФА СТОУНА (посмертно) – фельдшера Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, громадянина США

ЄНІНА Євгенія Володимировича – заступника Генерального прокурора

КВЕЛЕНКОВА Юрія Олександровича – головного продюсера творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», м.Київ

КЛЕПАКА Григорія Олексійовича – заступника Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

КУЛИКА Костянтина Геннадійовича – заступника начальника Департаменту Генеральної прокуратури України

ЛЕВИЦЬКУ Ярославу Миколаївну – члена Спілки політв’язнів і репресованих Чортківського району, Тернопільська область

ЛОПУШИНСЬКОГО Івана Петровича – завідувача кафедри Херсонського національного технічного університету

МАРИНЧИКА Станіслава Гавриловича – голову Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця», Чернігівська область

МИКОЛАЙЦЯ Анатолія Петровича – волонтера, голову громадської організації «За майбутнє України», м.Київ

ОНИЩУКА Артема Костянтиновича – ветерана військової служби, члена Київської обласної організації ветеранів України

ПАШКОВСЬКОГО Ігоря Борисовича – головного лікаря дочірнього підприємства «Санаторій «Славутич» імені Б.В.Пашковського», Дніпропетровська область

ПОПОВА Володимира Владиславовича – завідувача відділення державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова» Національної академії медичних наук України, м.Київ

ПРОЦЕВСЬКОГО Віктора Олександровича – декана Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди

ПУШКАРЯ Миколу Борисовича – директора підприємства «Богодухівський електромеханічний завод» філії державного науково-виробничого підприємства «Об’єднання Комунар», Харківська область

РАБІНОВИЧА Петра Мойсейовича – професора кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

СВІТОЛІНУ Еліну Михайлівну – члена національної жіночої збірної України з тенісу, м.Харків

СОЛОМАХУ Сергія Павловича – Миргородського міського голову, Полтавська область

ТЕЛЮЩЕНКА Івана Федоровича – генерального директора товариства «Керамейя», м.Суми

ХЕРУВІМОВА Артура Володимировича – заступника генерального директора Державного концерну «Укроборонпром», м.Київ

ЧЕПЕЛЮКА Василя Адамовича – вокаліста, композитора, члена Волинської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки

ЧИКІНА Ігоря Валерійовича - керівника регіонального офісу товариства «Кернел-Трейд», м.Хмельницький

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

ВИШНЕВСЬКОГО Миколу Федоровича - учасника антитерористичної операції, м.Чернівці

КОЛБАСКА Володимира Федоровича – учасника антитерористичної операції, м.Чернівці

МАКАРА Володимира Петровича – учасника антитерористичної операції, м.Івано-Франківськ

ЧУБЕНКА Степана Вікторовича (посмертно) – воротаря Краматорської молодіжної команди «Авангард», громадського активіста, Донецька область

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ДЕМКІВ Дарію Петрівну – керівника народного аматорського ансамблю танцю «Покуття» Коломийського міського будинку культури, Івано-Франківська область

ТОЛМАЧОВУ Юлію Віталіївну – волонтера, м.Житомир

ШУБІНУ Людмилу Володимирівну – генерального директора товариства «Друкмаш – центр», м.Кропивницький

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БРІТ Надію Михайлівну – професора кафедри Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Черкаська область

БУТЕНКО Наталію Олександрівну – заступника генерального директора акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт», Полтавська область

ЖУКОВУ Олену Михайлівну – президента Харківського банківського союзу

ІЩЕНКО Тетяну Дем’янівну – виконувача обов’язків директора державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта», м.Київ

КАНАВЕЦЬ Марину Володимирівну – директора Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, м.Київ

ЛАГОДУ Аллу Вячеславівну – репетитора з балету державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка», м.Київ

СТЕБЛОВСЬКУ Тетяну Володимирівну – провідного майстра сцени театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний Молодий театр»

ТИМКО Ольгу Іванівну – волонтера, контролера відділу акціонерного товариства «Київський картонно-паперовий комбінат»

ЧЕРВОНЕНКО Оксану Володимирівну – заступника директора Національного науково-природничого музею НАН України, м.Київ

Нагородити орденом Данила Галицького

СУХОМЛИНА Сергія Івановича – Житомирського міського голову

ТКАЧЕНКА Віктора Михайловича – головного консультанта – інспектора Головного департаменту Адміністрації Президента України

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БОГДАНЦЯ Володимира Ілліча – голову предметно-циклової комісії Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського

ВІТУЛЕВА Олега Юрійовича – складальника цеху акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор»

КОНОЧКІНА Олександра Олександровича – старшого майстра служби Станично-Луганської дільниці Старобільського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства – філії акціонерного товариства «Луганськгаз»

КРАСЬКА Віктора Григоровича – голову правління Сарненської районної спілки споживчих товариств, Рівненська область

НЕФЕРТАРІ Евеліну Сергіївну – спеціаліста з надання консультативних та практично-аналітичних послуг з дослідження відеозаписів за фактом масових вбивств та спричинення тілесних ушкоджень громадянам у ході акцій протесту у місті Києві у листопаді 2013 – лютому 2014 років, м.Київ

ЧАЙКУ Ольгу Григорівну – операційну медичну сестру відділення Уманської міської лікарні, Черкаська область

ЯЦЕНКА Олександра Івановича – електрогазозварника товариства «Науково-виробниче підприємство «Зоря», Луганська область

Нагородити відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи

ДАНІЄЛЯНА Єрванда Жоресовича – віце-президента Вірменського національного конгресу, м.Київ

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КУЦЕВАЛОВУ Валерію Віталійовичу – головному режисерові Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г.Г.Верьовки, м.Київ

КНИЗІ Олександру Андрійовичу – генеральному директорові – художньому керівнику Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша

МЕЛЬНИЧЕНКУ Сергію Григоровичу – артистові-вокалісту театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети»

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

БІЛИКУ Миколі Іллічу – художникові-скульптору, м.Київ

САДОВСЬКОМУ Олександру Васильовичу – художникові монументально-декоративного і станкового живопису, м.Суми

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ДРІНЕВСЬКІЙ Ванді Сергіївні – артистці-вокалістці Академічного ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України

ІЛІНСЬКОМУ Вячеславу Анатолійовичу – артистові Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ

КІСТЕНЬ Катерині Володимирівні –артистці комунального закладу культури «Театрально-видовищний заклад культури «Новий драматичний театр на Печерську», м.Київ

МИРОНЮКУ Миколі Мирославовичу – артистові Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва

МРИЗІ Петру Никифоровичу – артистові, провідному майстру сцени комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки»

ПЛОТНІКОВУ Юрію Вікторовичу – акторові комунального закладу культури «Харківський академічний російський драматичний театр імені О.С.Пушкіна»

СЕМЕНЮКУ-БРУНСЬКОМУ Михайлу Валерійовичу – культорганізаторові відділу Центру культури та мистецтв Київського національного університету технологій та дизайну

СНОПКО Ользі Леонідівні – артистці-вокалістці Академічного ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України

ФРЕЙДЛІСУ Авігдору Юрійовичу – художньому керівникові – директору Єврейського музично-драматичного театру імені Шолом-Алейхема, м.Київ

ЦАРЕГРАДСЬКІЙ Іраїді Федорівні – артистці – провідному майстрові сцени державного підприємства «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка», м.Київ

ЧЕРНОГОРУ Сергію Вікторовичу – головному хормейстерові козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ЖУКОВЕЦЬ Заріні Леонідівні – учительці Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка Снігурівської районної ради, Миколаївська область

КОРОЛЮ Євгену Тимофійовичу – учителеві загальноосвітньої школи I–III ступенів села Кримне Старовижівського району, Волинська область

КРЕЙТЕР Аллі Іванівні – учительці Вижницької загальноосвітньої школи I–III ступенів імені Юрія Федьковича, Чернівецька область

ХОДАКОВІЙ Лілії Олександрівні – учительці Одеської загальноосвітньої школи № 8 I–III ступенів Одеської міської ради

ШЛІМКЕВИЧУ Мирославу Остаповичу – учителеві Білоберізької загальноосвітньої школи I–III ступенів Верховинської районної ради, Івано-Франківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

БРІСКІНУ Юрію Аркадійовичу – завідувачеві кафедри Львівського державного університету фізичної культури, доктору наук з фізичного виховання і спорту, професорові

ВОЛОХУ Анатолію Михайловичу – професорові кафедри Таврійського державного агротехнологічного університету, доктору біологічних наук, професорові, Запорізька область

ГАЛУСУ Олександру Мар’яновичу – проректорові Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктору педагогічних наук, професорові

ЄРМОЛЕНКУ Анатолію Миколайовичу – заступникові директора Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, доктору філософських наук, професорові

ІВАНОВУ Сергію Володимировичу – завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», науковому директору Міжнародного центру досліджень соціально-економічних проблем модернізації та розвитку кооперації, докторові економічних наук, професору, м.Полтава

КЛІЩУ Івану Миколайовичу – проректорові державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України», доктору медичних наук, професорові

МІЧУДІ Юрію Петровичу – завідувачеві кафедри Національного університету фізичного виховання і спорту України, доктору економічних наук, професорові, м.Київ

ПРИТУЛЬСЬКІЙ Наталії Володимирівні - першому проректорові Київського національного торговельно-економічного університету, доктору технічних наук, професорові

САВІНІЙ Галині Григорівні – проректорові Херсонського національного технічного університету, доктору економічних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ПЕТРЕНКУ Володимиру Євгеновичу – художньому керівникові комунального закладу культури «Дніпропетровський драматичний молодіжний театр», м.Дніпро

 ПОНОМАРЬОВУ Олексію Михайловичу – викладачеві кафедри Херсонського державного університету

СТЕФАНЮКУ Михайлу Павловичу – старшому викладачеві кафедри Інституту мистецтв державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», м.Івано-Франківськ

СТОЛЯРЧУКУ Богдану Йосиповичу – професорові кафедри Рівненського державного гуманітарного університету

ТРЕТЬЯКОВУ Павлу Вікторовичу – викладачеві відділення Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька»

УСИК Наталії Валентинівні – президентові громадської організації «Асоціація фотохудожників України», м.Київ

ФЕЛЬДМАНУ Леву Борисовичу – викладачеві комунального закладу «Чернівецьке обласне училище мистецтв імені С.Воробкевича»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ГУБЕРНИКУ Аркадію Олексійовичу – доцентові кафедри Одеського національного економічного університету

ПАВЛЮК Аллі Петрівні – завідувачеві сектору Національного інституту стратегічних досліджень, кандидату економічних наук, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

САХАНЮ Анатолію Анатолійовичу – електромонтерові Лисичанського району електричних мереж товариства «Луганське енергетичне об’єднання»

ТУЛУПОВУ Борису Петровичу – директорові Дунаєвецького району електричних мереж акціонерного товариства «Хмельницькобленерго»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БОНДАРЧУКУ Івану Васильовичу – начальникові відділу Національного олімпійського комітету України, м.Київ

ДРАПАКУ Роману Богдановичу – головному редакторові Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія»

ФІЦАЙ Ользі Юріївні – редакторові Тячівської районної газети «Дружба», Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

БАРСУКУ Олександру Михайловичу – асистентові кафедри державного закладу «Дніпропетровська медична академія охорони здоров’я України»

ГОНЧАРЕНКУ Вадиму Миколайовичу – керівникові центру жіночого здоров’я, лікарю Клінічної лікарні «Феофанія», м.Київ

ЄНОТОВІЙ Наталії Володимирівні – завідувачеві відділення комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова»

ІВАНЧУКУ Леоніду Володимировичу – заступникові головного лікаря Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання, Львівська область

ЛУК’ЯНЧУКУ Олегу Валерійовичу – головному лікареві комунальної установи «Одеський обласний онкологічний диспансер»

МЕЛЬНИК Наталії Юріївні – завідувачеві дитячого консультативно-лікувального центру Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами

ЧЕРЕПАНИНУ Олександру Васильовичу – лікареві відділення комунальної 5-ї міської клінічної лікарні м.Львова

ШАМРАЮ Володимиру Анатолійовичу – головному лікареві Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

КРАВЧУК Тетяні Михайлівні – провідному інженерові державного підприємства «Малинське лісове господарство», Житомирська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ОСТАПЕНКУ Анатолію Васильовичу – директорові акціонерного товариства «Калинівський машинобудівний завод», Вінницька область

РУДЮКУ Григорію Івановичу – головному конструкторові державного підприємства «АНТОНОВ», м.Київ

ЧАЙЧУКУ Анатолію Дмитровичу - директорові товариства «Красилівагромаш», Хмельницька область

ЧЕРНЕЗІ Анатолію Григоровичу – начальникові цеху акціонерного товариства «Уманьферммаш», Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ВОРОНЬКО Олені Віталіївні – начальникові відділу Управління Міністерства культури України

ГРЕБЕНЬОВСЬКОМУ Віктору Мирославовичу – диригентові народного аматорського інструментального ансамблю «Опус» Бучацького районного комунального будинку культури, Тернопільська область

ДАВИДОВІЙ Світлані Миколаївні – начальникові відділу культури Путивльської районної державної адміністрації, Сумська область

ЗАНДЕР Людмилі Яківні – директорові комунального закладу «Слов’янський краєзнавчий музей» Слов’янської міської ради, Донецька область

КАЛІНІНІЙ Аллі Анастасіївні – директорові Київського будинку вчених Національної академії наук України

КОСМІНУ  Леоніду Георгійовичу – старшому викладачеві кафедри Харківської державної академії культури

ОВЧАРЕНКО Ганні Едуардівні – завідувачеві кафедри державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

РОМАНЧАК Вірі Дмитрівні – завідувачеві відділу Львівського обласного будинку вчителя

ЩИРІЙ Оксані Борисівні – керівникові служби театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний Молодий театр»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ГОНЧАРСЬКОМУ Івану Львовичу – директорові Скадовського технікуму державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет»

КОЦУПАТРОМУ Михайлу Миколайовичу – деканові державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

МОСТІПАНУ Миколі Івановичу – завідувачеві кафедри Центральноукраїнського національного технічного університету, м.Кропивницький

ТОСКУЧОВІЙ Наталії Анатоліївні – начальникові відділу управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації

ТРОСЮК Світлані Дмитрівні – директорові комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа I ступеня – гімназія» № 143 Оболонського району м.Києва»

ТРОЩЕНКУ Володимиру Олександровичу – методистові Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді

ТУРУНЦЕВУ Олександру Петровичу – проректорові Київського університету імені Бориса Грінченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

БАНАДИЗІ Ігорю Федоровичу – головному лікареві комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр медико-соціальної експертизи»

ЛИСАКУ Юрію Пилиповичу – сестрі медичній старшій державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України»

 НАКОНЕЧНІЙ Таїсі Василівні – головній медичній сестрі Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

КІТУ Сергію Васильовичу – директорові Дніпропетровського учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих

МАЛЬЦЕВІЙ Натальї Володимирівні – члену Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, Донецька область

РОМАНОВСЬКІЙ Олені Микитівні – головному інженерові акціонерного товариства «Чернігівська швейна фабрика «Елегант»

ЧЕЛОМБІТЬКУ Ігорю Миколайовичу – голові правління акціонерного товариства «Поліграфкнига», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БОРОВЦЮ Івану Івановичу – керівникові приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Великояблунецьке», Житомирська область

ХВОРОСТОВСЬКОМУ Валерію Миколайовичу – директорові акціонерного товариства «Дружба-ВМ», Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

КОПИЛОВУ Ігорю Валентиновичу – директорові комунального підприємства Миколаївської міської ради "Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дельфін»

ЛЕПСЬКОМУ В’ячеславу Володимировичу – члену Черкаського обласного осередку «Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність»

ПАНАСЮК Раїсі Василівні – директорові комунального закладу «Вінницький міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія»

РУДИКУ Володимиру Івановичу – директорові видавництва «Основа», м.Київ

СЕГЛЯНИКУ Ігорю Семеновичу – директорові виконавчої дирекції Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

ЧАПЛИГІНІЙ Наталії Іванівні – директорові комунального закладу «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БІЛИНЦЮ Михайлу Петровичу – начальникові Виноградівського виробничого управління житлово-комунального господарства, Закарпатська область

МРИЗІ Сергію Станіславовичу – начальникові управління Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міської державної адміністрації

ОЧЕРЕТНЮК Аллі Іванівні – листоноші відділення Центру поштового зв’язку № 2 Житомирської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»

 ТИЩЕНКУ Миколі Миколайовичу – генеральному директорові товариства «Виробничо-комерційна фірма «РИМІД», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

КУБИШКУ Миколі Михайловичу – начальникові станції Чернігів регіональної філії «Південно-Західна залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАКАЙ Ірині Іванівні – начальникові управління Генеральної прокуратури України

ВАРЧЕНКО Ользі Олександрівні – начальникові управління Департаменту Генеральної прокуратури України

ГРЕБІ Роману Володимировичу – заступникові Міністра освіти і науки України

ГУБАНОВІЙ Тамарі Олексіївні – директорові приватного вищого навчального закладу «Фінансово-правовий коледж», кандидату юридичних наук, м.Київ

ЖАМБРОВСЬКОМУ Сергію Івановичу – судді Вугледарського міського суду Донецької області у відставці

ЗУБРИЦЬКОМУ Миколі Івановичу – заступникові начальника Департаменту – начальнику управління Генеральної прокуратури України

КОВАЛЮ Валерію Петровичу – директорові Юридичного департаменту Міністерства оборони України

МАМОНТОВУ Ігорю Олександровичу – доцентові кафедри Київського національного університету будівництва і архітектури

МІСЯЦЮ Андрію Петровичу – голові Хмельницької обласної організації «Подільська правова ліга»

НІЖИНСЬКІЙ Тамарі Василівні – ветеранові органів державної служби, м.Київ

ПАЦКАНУ Валерію Васильовичу – народному депутатові України

ПОМАЗАНОВУ Андрію Віталійовичу – народному депутатові України

РОМАНАДЗЕ Луізі Джумберовні – доцентові кафедри Національного університету «Одеська юридична академія»

ЦУЦКІРІДЗЕ Максиму Сергійовичу – заступникові начальника управління Головного управління Національної поліції України – начальнику відділу

ЧЕРНЕНКО Вірі Анатоліївні – судді у відставці Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

ШАТІЛУ Володимиру Анатолійовичу – доцентові кафедри права Київського лінгвістичного університету

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БОРОЗНІНУ Валентину Олександровичу – відповідальному секретареві Федерації сучасного п’ятиборства України, м.Київ

КОСЕВИЧУ Олександру Олександровичу – головному тренерові футбольного клубу «Авангард», Донецька область

ПЕТРОВІЙ Ніні Миколаївні – керівникові гуртків Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, м.Київ

ХОМЕНКУ Сергію Васильовичу – старшому викладачеві кафедри Сумського національного аграрного університету

ЦАРКОВУ Володимиру Михайловичу – директорові Сарненської дитячо-юнацької спортивної школи, Рівненська область

ЯЛОВИКУ Володимиру Трохимовичу – тренерові-викладачу Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

ЛАНДІНУ Володимиру Петровичу – завідувачеві відділу Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

БРОДЕЦЬКІЙ Тетяні Сергіївні – художникові-живописцю, м.Одеса

ДІДЕНКО Тетяні Іванівні – художникові-живописцю, графіку, м.Київ

МИХАЙЛЮКУ Михайлу Миколайовичу – скульпторові, м.Ужгород.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

28 червня 2017 року