Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №417/2012

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня

МАМУТОВА Валентина Карловича - директора Інституту економіко-правових досліджень Національної академії наук України, академіка НАН України і НАПрН України, м.Донецьк

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

АРЖЕВІТІНА Станіслава Михайловича - народного депутата України
КРЕМЕНЯ Василя Григоровича - президента Національної академії педагогічних наук України, академіка НАН України і НАПН України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ДОВГОГО Станіслава Олексійовича - народного депутата України
ЖУЛЯ Івана Павловича - ветерана льотного загону державного авіаційного підприємства «Україна», Київська область
ІСАЄВА Леоніда Олексійовича - народного депутата України
КОЛІСНИКА Богдана Івановича - начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства
КОМАРЕНКА Олександра Івановича - віце-президента Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», м.Київ
КУЦІНА Володимира Семеновича - голову правління, генерального директора акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область
МАРОНА Івана Едуардовича - генерального директора товариства «Об’єднання Дніпроенергобудпром», Кіровоградська область
РОВТА Алекса - почесного консула України у м.Сегед, Угорщина
ФІЯЛКА Василя Івановича (АНТОНІЯ) - керуючого Хмельницькою єпархією Української православної церкви, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

БОДНАРА Сергія Борисовича - голову фермерського господарства «Подільська марка», Хмельницька область
БОНДАРЕНКА Віктора Дмитровича - завідувача кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ
ВОЙЦИШЕНА Віктора Дмитровича - заступника Генерального прокурора України
ГОГОЛАДЗЕ Таріела Шалвовича - голову Товариства Лесі Українки в Грузії
ГРОЙСМАНА Володимира Борисовича - Вінницького міського голову
ЄЛАГІНА Володимира Володимировича - головного лікаря комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна лікарня № 2»
ЗІМІНА Сергія Георгійовича - голову Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації
КАЧНОГО Олександра Сталіноленовича - голову Київської обласної ради
ЛИТВИНА Миколу Олексійовича - керівника Секретаріату Голови Верховної Ради України у 2002–2006 роках
ПЕТРОВА Бориса Федоровича - Радника Президента України
ШУРМУ Ігоря Михайловича - заступника голови Харківської обласної державної адміністрації
ЯСЬКА Анатолія Григоровича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Продовольча компанія «ЯСЕН», м.Чернігів

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АКСЕЛЬРОДА Романа Борисовича - заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації
БАБЕНКА Анатолія Вікторовича - начальника відділу Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Київська область
БЕСФАМІЛЬНОВА Володимира Володимировича - професора кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ
БІЛЯЗЕ Олександра Олексійовича - віце-президента товариства «Спортивний клуб Сергія Бубки», м.Донецьк
БОНДАРЯ Анатолія Омеляновича - начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства
БУГАЙОВА Віктора Олексійовича - проректора Луганської державної академії культури і мистецтв
ВАТАГОВИЧА Михайла Івановича - генерального директора дочірнього підприємства «Плай», Львівська область
ВОЛЧЕНКА Володимира Іларіоновича - ветерана шахтарської праці, Дніпропетровська область
ГЕРБЕДУ Сергія Володимировича - заступника Голови Національної служби посередництва і примирення
ГЕРЕГУ Олександра Володимировича - голову товариства «Епіцентр К», м.Київ
ГОЛОВКА Олександра Миколайовича - першого проректора Харківського національного університету внутрішніх справ, полковника міліції
ДАНИЛОВА Віктора Миколайовича - голову Артемівської районної державної адміністрації, Донецька область
ДНІПРОВА Олексія Сергійовича - директора Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
ЗІНЧЕНКА Юрія Анатолійовича - генерального директора акціонерного товариства «Харцизький трубний завод», Донецька область
ІЖЕВСЬКОГО Володимира Віталійовича - директора підприємства Вінницької обласної спілки споживчих товариств «Госпрозрахункове об’єднання ринків м.Вінниці»
КОЗЛОВЦЕВУ Тетяну Сергіївну - учительку спеціалізованої школи I-III ступенів №58 з поглибленим вивченням суспільно-економічних дисциплін імені Героя Радянського Союзу В.І.Колядіна Севастопольської міської ради
КОНЮШЕНКА Петра Омеляновича - заступника голови Харківського обласного комітету Міжнародної Української Спілки ветеранів війни
КОЛЯНЧУКА Сергія Антоновича - слюсаря акціонерного товариства «Чернігівський автозавод»
КОПТЄВА Юрія Вікторовича - генерального директора будівельної компанії «Дон-Буд», м.Москва
КОРЕНЮГІНА Володимира Івановича - секретаря Миколаївської міської ради
КОРНІЙЧУКА Віктора Савовича - члена Львівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму
КРАСОВИЦЬКОГО Олександра Віталійовича - генерального директора товариства «Видавництво Фоліо», м.Харків
КУСЛІЯ Вадима Олександровича - голову державної податкової служби у Дніпропетровській області
МАРКЕВИЧА Адама Івановича (АВГУСТИНА) - архієпископа Львівського і Галицького, керівника Львівської єпархії Української православної церкви
МИХАЙЛИКА Олександра Григоровича - начальника Управління МВС України в Чернігівській області, генерал-майора міліції
МОШАКА Сергія Миколайовича - народного депутата України
МУНТІЯНА Валерія Івановича - Урядового уповноваженого з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами – учасницями Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями, м.Київ
НАУМИЧЕВА Ігоря Миколайовича - Енергодарського міського голову, Запорізька область
НОВІКОВА Віктора Володимировича - директора Юридичного департаменту Національного банку України
ПОЛУЛЯХА Сергія Івановича - механізатора фермерського господарства «Широкоступ», Київська область
ПОЛЬОВОГО Леоніда Олексійовича - Єрківського сільського голову, Черкаська область
РАФАЛЬСЬКОГО Віталія Анатолійовича - заступника голови Спілки ветеранів війни і військової служби, м.Одеса
САГУРУ Олександра Вікторовича - голову спостережної ради акціонерного товариства «Прикарпаттяобленерго», м.Івано-Франківськ
СВІЖИНУ Миколу Миколайовича - слюсаря-ремонтника цеху акціонерного товариства «Кримський ТИТАН»
СОЛТУСА Павла Станіславовича - народного депутата України
УДОВИЧЕНКА Миколу Миколайовича - голову правління акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України», м.Київ
УСАТОГО Геннадія Юрійовича - генерального директора державного підприємства «Чайка» Державного управління справами
ФЕДЯ Леоніда Миколайовича - заступника начальника відділу акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя
ЧЕБАНА Олександра Олександровича - голову акціонерного товариства «Оберіг», Миколаївська область
ЧЕРНЯКА Валерія Петровича - голову Черкаської обласної ради
ЧИГИРА Михайла Андрійовича - заступника голови Житомирської обласної ради
ШОРІНА Михайла Олексійовича - начальника Головного управління Генеральної прокуратури України
ЯВДОШЕНКА Миколу Володимировича - директора сільськогосподарського підприємства «Дружба», Полтавська область

Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня

ШАТКОВСЬКОГО Петра Миколайовича - першого заступника Голови Служби безпеки України, генерал-полковника

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ОНИЩУКА Сергія Івановича - заступника голови Хмельницької обласної спілки ветеранів бойових дій на території інших держав

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

АЛЕКСАНДРОВУ Лідію Миколаївну - Праведника народів світу, м.Одеса
БОЙКО Валентину Андріївну - Праведника народів світу, Вінницька область
ВЕРХОГЛЯДА Володимира Олексійовича - начальника Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області, генерал-майора
КАВЕРІНУ Ніну Павлівну - Праведника народів світу, Луганська область
НЕЦЬКОГО Михайла Андрійовича - Праведника України, Волинська область
СЕМЧУК Юлію Іванівну - Праведника народів світу, Львівська область

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЖУРАВЕЛЬ Валентину Кирилівну - начальника служби статутного територіально-галузевого об’єднання «Південна залізниця», м.Харків
СОРОЧИНСЬКУ-КИРИЛЕНКО Раїсу Миколаївну - народного депутата України

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ВІНТОНЯК Ганну Григорівну - майстриню з художньої вишивки і ткацтва, голову Спілки майстрів народного мистецтва «Журавка», Івано-Франківська область
ГАЛУНЬКО Віру Миколаївну - заступника начальника управління – начальника відділу Управління МВС України в Херсонській області, полковника міліції
ДИРДУ Марію Миколаївну - завідувача відділення державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова» Національної академії медичних наук України», м.Київ
ЄЛЕНИЧ Любов Семенівну - першого заступника начальника Ягодинської митниці
ЖЕЛДАК Леокадію Олександрівну - голову Луганської міської ради жінок
ЗАОЗЕРНУ Олену Василівну - підполковника, Служба безпеки України
КОЧУЛАП Іраїду Олексіївну - голову правління акціонерного товариства «Нововолинський хлібозавод», Волинська область
КРЕСІНУ Ірину Олексіївну - завідувача відділу Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, м.Київ
КРИЧЕВСЬКУ Олену Яківну - проректора Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ
КУРБАТОВУ Ольгу Юріївну - заступника начальника управління – начальника відділу державної податкової служби у Дніпропетровській області
МОЧАЛОВУ-КОЛЕСНИК Олену Сергіївну - завідувача сектору Державної митної служби України
ОЛІФЕРОВСЬКУ Катерину Пилипівну - суддю у відставці апеляційного суду Чернігівської області
СЕВОСТ’ЯНОВУ Олену Миколаївну - заступника начальника відділу – завідувача сектору Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим
СТЕЦЬ Валентину Іванівну - голову виконкому Чумаківської сільської ради Дніпропетровського району, Дніпропетровська область
УСТИМЕНКО Тетяну Михайлівну - начальника відділу Київської районної у місті Донецьку ради
ФОТ Оксану Михайлівну - учительку Клининської загальноосвітньої школи I-III ступенів Волочиського району, Хмельницька область
ЧУПРИНУ Тамару Андріївну - головного спеціаліста відділу виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ШЕВЧЕНКО Валентину Ананіївну - заступника голови Первомайської районної ради ветеранів, Миколаївська область
ШУБІНУ Людмилу Володимирівну - генерального директора товариства «Друкмаш-центр», віце-президента Української асоціації підприємств-виробників товарів та послуг для інвалідів «Реабілітація», м.Кіровоград

Нагородити орденом Данила Галицького

АНДРІЄНКА Володимира Андрійовича - завідувача відділу Секретаріату Центральної виборчої комісії
ЄГОРОВА Євгена Євгеновича - полковника, Служба безпеки України
МЕЛЬНИКА Олега Миколайовича - полковника, Служба безпеки України
РУДОКВАСА Анатолія Опанасовича - полковника, Служба безпеки України
ХОДУСА Дмитра Олександровича - полковника, Служба безпеки України

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

КАБИША Олександра Олександровича - капітана, Служба безпеки України
ПЕЛІНА Олександра Миколайовича - майора, Служба безпеки України
ХАЇНСЬКОГО Ярослава Анатолійовича - майора, Служба безпеки України

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» III ступеня

АНДРУЦЬКОГО Вячеслава Григоровича - старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах сектору Головного управління МВС України в Дніпропетровській області, майора міліції
ГОНЧАРОВУ Яну Григорівну - головного експерта відділу Головного управління МВС України в Дніпропетровській області, підполковника міліції
КОРЕНЮКА Юрія Володимировича - старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу Головного управління МВС України в Дніпропетровській області, підполковника міліції
ПЛАХОТНЬОГО Станіслава Миколайовича - головного експерта сектору Дніпропетровського міського управління науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при Головному управлінні МВС України в Дніпропетровській області, майора міліції

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

БАТЮКА Іллю Павловича - охоронника Східної філії товариства «Нафтозахист – Україна», Сумська область

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АНТОНОВА Андрія Анатолійовича - вальцювальника цеху Макіївської філії акціонерного товариства «Єнакіївський металургійний завод», Донецька область
АРВАХІ Вільяма Тамразовича - начальника Ніжинської нафтогазорозвідувальної експедиції з випробування свердловин дочірнього підприємства «Чернігівнафтогазгеологія» Національної акціонерної компанії «Надра України»
БЕРКІЙ Ганну Дмитрівну - сестру медичну Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні
ГАЛІЯ Богдана Івановича - слюсаря-ремонтника управління акціонерного товариства «ЛУКОР», Івано-Франківська область
ГОНЧАРЕНКА Андрія Миколайовича - начальника управління прокуратури Харківської області
ГУБАЛЯ Василя Миколайовича - Квасівського сільського голову, Закарпатська область
ДЕДОВУ Ніну Миколаївну - оброблювача виноматеріалів та вина товариства «Інкерманський завод марочних вин», м.Севастополь
КАЧУРОВСЬКУ Лесю Володимирівну - заступника начальника служби Департаменту Державної митної служби України
КОВАЛЬЧУКА Петра Івановича - інкасатора відділу Центрального сховища Національного банку України
ЛЮБОВИЧА Андрія Олександровича - начальника управління прокуратури Дніпропетровської області
МАЛЬОВАНОГО Віктора Івановича - начальника цеху акціонерного товариства «Кримський ТИТАН»
МОХУНА Сергія Миколайовича - слюсаря-ремонтника акціонерного товариства «ВЕПР», Полтавська область
НОВИКА Віктора Григоровича - слідчого відділу прокуратури Чернігівської області
ПРОЦЕНКА Сергія Олександровича - арматурника товариства «Мегаполіс – Донбуд», м.Донецьк
ПУШКАРЯ Олега Анатолійовича - першого заступника начальника Головного управління Генеральної прокуратури України
РАЧУКА Анатолія Тихоновича - бригадира відокремленого підрозділу «Вагонне депо Здолбунів» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця», Рівненська область
СВАТКА Георгія Івановича - начальника відділу Головного управління Генеральної прокуратури України
СИЧА Володимира Миколайовича - Лука-Мелешківського сільського голову, Вінницька область
СЛОБОДЯНИКА Віктора Петровича - головного агронома сільськогосподарського товариства «Агрофірма «АгроРось», Черкаська область
СОСНОВА Віктора Олександровича - гірника очисного забою відокремленого підрозділу «Шахта імені «Ізвєстій» державного підприємства «Донбасантрацит», Луганська область
СУВОРОВА Владислава Володимировича - начальника відділу Департаменту Державної митної служби України
ТРЯСУГІНА Петра Михайловича - водія тролейбуса служби перевезень Луцького підприємства електротранспорту, Волинська область

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ДИМОВСЬКІЙ Вікторії Сергіївні - солістці балету Донецького національного академічного театру опери та балету імені А.Б.Солов’яненка
ЖУРАВКІНУ Євгену Івановичу - артистові Севастопольського академічного російського драматичного театру імені А.В.Луначарського
КУХАР Катерині Ігорівні - артистці балету Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
ТКАЧ Юлії Сергіївні - художньому керівникові та головному диригенту Академічного хору імені П.Майбороди Національної радіокомпанії України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

ПОВСТАНЮКУ Михайлу Григоровичу - архітекторові, генеральному директорові товариства «Фірма «Архпроект – МДМ», м.Одеса

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

БЕККЕРУ Михайлу Леонідовичу - голові координаційно-технічної ради товариства «Підприємство Маст-Буд», Донецька область
ВЕРЕШІ Віктору Феодосійовичу - генеральному директорові дочірнього підприємства «УкрСіверБуд» акціонерного товариства «ДСК», м.Чернігів
СМАКОУЗУ Віталію Георгійовичу - голові виробничого кооперативу «Товариство індивідуальних забудовників «Добробуд», м.Тернопіль

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

ГВОЗДЄВУ Олександру Вікторовичу - доцентові кафедри Таврійського державного агротехнологічного університету
СТУХЛЯКУ Петру Даниловичу - деканові факультету, завідувачу кафедри Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БАТУРІ Зої Василівні - учительці Алуштинської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2, Автономна Республіка Крим
МЄДВЄДЄВУ Володимиру Івановичу - учителеві Рубіжанської спеціалізованої школи I-III ступенів №10, Луганська область
ПЕКАЧ Катерині Афанасіївні - учительці Кловського ліцею №77 Печерського району міста Києва
РАХМАТУЛЛІНІЙ Оксані Вікторівні - учительці комунальної установи «Сумська загальноосвітня школа I-III ступенів №18»
СІРОІЖКО Світлані Андріївні - учительці Донецького ліцею «Колеж» Донецької міської ради
ХОДОРКОВСЬКІЙ Юлії Ісааківні - учительці спеціалізованої школи №115 ім.І.Огієнка Солом’янського району м.Києва
ХОХЛОВІЙ Світлані Миколаївні - учительці спеціалізованої школи №94 «ЕЛЛАДА» Печерського району міста Києва

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ДМИТРІЄВУ Іллі Андрійовичу - деканові факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, доктору економічних наук, професорові
МАЛИГІНУ Борису Вадимовичу - завідувачеві кафедри вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», доктору технічних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

ВАГНЕРУ Юрію Володимировичу - донорові, Автономна Республіка Крим
ПОПУТЬКУ Івану Степановичу - донорові, м.Суми
ХОДАКУ Сергію Вікторовичу - донорові, Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ГЛАДУНУ Юрію Вадимовичу - начальникові Управління Державної податкової служби України
ЄРМАКОВУ Олександру Юхимовичу - професорові кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ
ПАВЛІЧЕНКУ Ростиславу Васильовичу - голові правління акціонерного товариства «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ГАЗОВИЙ БАНК», м.Київ
СТРУТИНСЬКІЙ Надії Іванівні - заступникові начальника Головного управління – начальнику управління Луганської обласної державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ТЕЛИЧКУ Костянтину Івановичу - члену Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

БАБЕНКО Інні Борисівні - заступникові медичного директора Медичного центру «Універсальна клініка «Оберіг», м.Київ
БРОЖИКУ Володимиру Леонідовичу - начальникові Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської обласної державної адміністрації
ДЖАНКАРАШВІЛІ Лесі Олександрівні - завідувачеві відділення Волинської обласної клінічної лікарні
СПІРІНІЙ Ірині Дмитрівні - завідувачеві кафедри державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

ГАЧКАЙЛУ Юрію Андрійовичу - лісничому Жорнавського лісництва державного підприємства «Великоберезнянське лісове господарство», Закарпатська область
ЛОГВИНЮК Світлані Миколаївні - помічникові лісничого Богунського лісництва державного підприємства «Житомирське лісове господарство»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ГУСАКОВУ Віктору Володимировичу - операторові верстатів цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»
ДЕНИСЮКУ Валерію Миколайовичу - заступникові керівника, головному конструктору державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка»
ДУДНИЦЬКОМУ Миколі Павловичу - першому заступникові голови правління, заступнику директора – головного конструктора акціонерного товариства «Центральне конструкторське бюро «Ритм», м.Чернівці
МОТОРІНУ Артуру Миколайовичу - директорові товариства «Науково-виробнича фірма «Техвагонмаш», Полтавська область
ЧУБИНСЬКОМУ Сергію Всеволодовичу - головному інженерові державного підприємства «Луцький ремонтний завод «Мотор»
ШКІНДЕРУ Валерію Мефодійовичу - електрозварникові цеху акціонерного товариства «Азовзагальмаш» акціонерного товариства «Азовмаш», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

КОЛОТУХІНУ Олександру Антоновичу - вальцювальнику цеху акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ВАНТУХУ Мирославу Мирославовичу - заступникові генерального директора Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ
ДИКІЙ Марії Богданівні - художньому керівникові та директору культурно-мистецького центру «Сузір’я» Національного університету державної податкової служби України, Київська область
ЖУРАВЛЮ Ярославу Михайловичу - заступникові генерального директора – художнього керівника Львівського національного академічного театру опери та балету імені С.Крушельницької
КОЗИРЄВУ Валерію Кириловичу - голові ради Запорізької обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури
КРАВЕЦЬ Карині Дмитрівні - завідувачеві відділу апарату правління Українського фонду культури, м.Київ
КУЛИК Надії Михайлівні - викладачеві комунальної установи початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Тернопільська музична школа №1»
МАСЛЕНКО Валентині Миколаївні - першому заступникові голови Національної хореографічної спілки України, м.Київ
ПОЛЯНСЬКІЙ Надії Іванівні - завідувачеві відділу «Україніка» державного закладу «Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка»
ПОСТОЛАТІНУ Петру Івановичу - керівникові народного аматорського чоловічого ансамблю «Жайвір» Великоолександрівського районного Будинку культури, Херсонська область
РУМЯНЦЕВІЙ Тетяні Леонідівні - викладачеві Чернівецького обласного училища мистецтв імені С.Воробкевича
СМУЛЯР Валентині Василівні - артистці хору фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав», м.Житомир
ТУПИКУ Сергію Володимировичу - директорові Державного історико-культурного заповідника у місті Путивлі, Сумська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БЕЗГРЄШНОВІЙ Тетяні Юріївні - художньому керівникові Полтавського Палацу дитячої та юнацької творчості
БУЛЕЗІ Борису Миколайовичу - директорові Кіцманського загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів, Чернівецька область
ДЕРЕВ’ЯНКУ Сергію Мироновичу - професорові кафедри Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, м.Івано-Франківськ
ЄРЕСЬКУ Олегу Вікторовичу - директорові департаменту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
ЛЕВЧУКУ Леоніду Олександровичу - начальникові відділу освіти Жовтневої районної у м.Дніпропетровську ради
МИХАЙЛЮК Валентині Олександрівні - завідувачеві кафедри Миколаївського державного аграрного університету
НАУМКІНІЙ Світлані Михайлівні - завідувачеві кафедри державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського», доктору політичних наук, професорові
ОБУШНОМУ Миколі Івановичу - професорові кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка
СТАШЕНКУ Григорію Федоровичу - начальникові відділу освіти Черняхівської районної державної адміністрації, Житомирська область
ЧИЖЕВСЬКОМУ Борису Григоровичу - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ЛУЧАНКУ Петру Івановичу - головному лікареві Тернопільської обласної комунальної станції переливання крові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БЕЗУХУ Анатолію Вікторовичу - президентові корпорації «Укрбудматеріали», м.Київ
ВОЛОКІТІНУ Василю Івановичу - начальникові лабораторії Конструкторського бюро «ПОЛІСВІТ» філії державного науково-виробничого підприємства «Об’єднання Комунар», м.Харків
ПОЛІЩУКУ Миколі Миколайовичу - начальникові Дубенського управління акціонерного товариства «Рівнегаз»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БЕРДНІКОВУ Геннадію Васильовичу - директорові сільськогосподарського підприємства «МИР», Сумська область
ВЕЛИГАНУ Миколі Павловичу - трактористові-машиністу Чортківського міжрайонного управління водного господарства, Тернопільська область
ДЯЧЕНКУ Олегу Дмитровичу - директорові товариства «Богданівське», Вінницька область
КАЛГАНУ Василю Івановичу - директорові агрофірми «Базаліївський колос», Харківська область
ЛАКЕРБАЇ Анатолію Борисовичу - заступникові директора державного підприємства «Судак» державного концерну «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра», Автономна Республіка Крим
МОЛОТОВІЙ Катерині Олексіївні - доярці державного підприємства «Дослідне господарство «Елітне» Кіровоградського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України
НІМЕТУЛЛАЄВУ Сейтумеру - голові Генічеської районної державної адміністрації, Херсонська область
ПАВЛІВУ Віктору Ярославовичу - директорові сільськогосподарського підприємства «Південне Кримське Вівчарство», Автономна Республіка Крим
СУПРУНУ Олександру Денисовичу - голові сільськогосподарського кооперативу імені Леніна Новотроїцького району, Херсонська область
ФЕДИКОВИЧУ Павлу Антоновичу - члену ради сільськогосподарських підприємств Закарпатської області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ВЕЛІЛЯЄВУ Ресулю Рефатовичу - директорові малого приватного підприємства «Стимул», Автономна Республіка Крим
ГЕРОНУ Миколі Федоровичу - начальникові управління міського господарства Ялтинської міської ради, Автономна Республіка Крим
КУРГАНСЬКІЙ Альоні Анатоліївні - завідувачеві відділу Управління господарсько-побутового забезпечення Державного управління справами
МОРОЗОВУ Сергію Володимировичу - заступникові начальника Управління протокольного забезпечення – завідувачу відділу Державного управління справами
УСТИНОВУ Олександру Єгоровичу - директорові підприємства Дніпровський ринок Херсонської обласної спілки споживчих товариств

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ЗАРУБІ Олександру Володимировичу - першому заступникові начальника державного підприємства «Донецька залізниця»
ОСІЄВСЬКОМУ Володимиру Олексійовичу - заступникові начальника державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт», Одеська область
РОМАНЕНКУ Миколі Миколайовичу - генеральному директорові товариства «Агроавтотехсервіс», м.Одеса
СТРЕЧЕНУ Олександру Івановичу - начальникові відокремленого підрозділу «Пасажирське вагонне депо Ковель» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця», Волинська область
ЮХАНОВУ Віктору Анатолійовичу - директорові товариства «Олімпекс Купе Інт» – оператору портового перевантажувального комплексу № 7 державного підприємства «Одеський морський торговельний порт»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

МЯКІННІКОВУ Євгену Олександровичу - завідувачеві відділу Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БЄЛІКУ Ігорю Борисовичу - першому заступникові начальника Державної фінансової інспекції в Донецькій області
ГУЛЬЧЕНКУ Костянтину Петровичу - судді у відставці Верховного Суду України
ДАВИСКИБІ Надії Федорівні - судді у відставці апеляційного суду Запорізької області
ЗУБАРЄВІЙ Катерині Петрівні - судді у відставці апеляційного суду Львівської області
КОЗЛОВУ Ігорю Миколайовичу - Керівникові Управління Адміністрації Президента України
КОЧКАРОВУ Владиславу Вікторовичу - директорові Департаменту Державної податкової служби України
МАРЧУК Наталії Василівні - прокуророві Дніпропетровської області
МОНАЄНКУ Антону Олексійовичу - проректорові Класичного приватного університету, м.Запоріжжя
НЕХОЦІ Марії Василівні - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України
ПАВЛІЮ Анатолію Олександровичу - прокуророві відділу прокуратури Донецької області
РОЗДАЙБІДІ Андрію Володимировичу - голові державної податкової служби у Харківській області
РУДЯКУ Олександру Вікторовичу - начальникові Головного управління МВС України у Львівській області, генерал-майору міліції
СІРЕНКУ Володимиру Васильовичу - судді у відставці Верховного Суду України
СМОРОДІНОВУ В’ячеславу Дмитровичу - судді у відставці Верховного Суду України
ФЕРЕНС Олені Миколаївні - директорові Департаменту Міністерства юстиції України
ХАРЧЕНКУ Сергію Миколайовичу - заступникові начальника Південної митниці – начальнику служби
ШВЕДУ Івану Івановичу - першому заступникові голови – начальнику управління податкової міліції державної податкової служби у Чернівецькій області
ШЕВЧУКУ Віктору Михайловичу - деканові факультету Національної юридичної академії України, м.Харків
ШЕРШЕЛЬ Ользі Вікторівні - головному консультантові Управління Адміністрації Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

АНІСІМУ Петру Гнатовичу - старшому викладачеві кафедри фізичного виховання Вінницького національного аграрного університету
ГУСІНУ Леоніду Володимировичу - учителеві фізичної культури Петропавлівсько-Борщагівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Києво-Святошинського району, Київська область
ДЖИОШВІЛІ Тенгізу Діанозовичу - директорові відокремленого підрозділу «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Шахтар» державного підприємства «Свердловантрацит», Луганська область
ЗАСІКУ Григорію Борисовичу - завідувачеві кафедри фізичного виховання Житомирського державного технологічного університету
КОВАЛЮ Сергію Анатолійовичу - генеральному секретареві Федерації хокею України, м.Київ
ПРОМИСЛОВСЬКОМУ Михайлу Борисовичу - старшому тренерові комунального позашкільного навчального закладу «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву №5 ім. заслуженого тренера України М.І.Говорунова» Дніпропетровської міської ради
СТОПИЧЕВУ Олександру Анатолійовичу - учителеві фізичного виховання Новоград-Волинської загальноосвітньої школи I-III ступенів №7, Житомирська область
ФІЛІПУ Олександру Івановичу - тренерові-викладачу Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з футболу, Закарпатська область.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

27 червня 2012 року