Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №500/2012

Про відзначення державними нагородами України

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 21-ї річниці незалежності України постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

БУБКУ Сергія Назаровича - президента Національного олімпійського комітету України
МОСКАЛЕНКА Віталія Федоровича - ректора, завідувача кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

БОГУСЛАЄВА Вячеслава Олександровича - народного депутата України
КРИВОПІШИНА Олексія Мефодійовича - начальника державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця», м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ОСАУЛЕНКА Олександра Григоровича - Голову Державної служби статистики України

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БРОДИНА Михайла Семеновича - завідувача відділу Інституту фізики Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ
ВЕЛИЧКА Олександра Григоровича - ректора Національної металургійної академії України, м.Дніпропетровськ
КИСЕЛЬОВА Василя Олексійовича - народного депутата України
КІБІЧА Ігоря Степановича - генерального директора корпорації «Колос», м.Чернівці
МОШЕНСЬКОГО Валерія Захаровича - головного менеджера товариства «БМК ПЛАНЕТА-БУД», м.Київ
ПАНЬКА Олексія Миколайовича - заступника Керівника Державного управління справами
ПИСАРЕНКА Анатолія Григоровича - президента Федерації важкої атлетики України, м.Київ
САВЛОХОВА Руслана Сослановича - головного тренера штатної збірної команди України з вільної боротьби Державної служби молоді та спорту України
СИМОНОВУ Ларису Степанівну - голову Макіївської міської організації колишніх в’язнів фашизму, Донецька область
ЧАЙКОВСЬКОГО Сергія Михайловича - генерального директора Національного музею історії України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ВАСАДЗЕ Таріела Шакровича - народного депутата України
ГОЛОВАЦЬКОГО Михайла Михайловича - начальника Головного управління Державної адміністрації залізничного транспорту України
ГОЦУЛЕНКА Віктора Павловича - керівника хореографічного ансамблю «Радість» Будинку культури акціонерного товариства «Балаклавське рудоуправління імені О.М.Горького», м.Севастополь
ГУРЖІЯ Сергія Григоровича - Голову Державної служби фінансового моніторингу України
ДЕМИДЕНКА Андрія Петровича - поета-пісняра, члена Національної всеукраїнської музичної спілки, м.Київ
ЗАДОРОЖНОГО Вячеслава Казимировича - першого заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації
ЗУБАНОВА Володимира Олександровича - народного депутата України
КОРЖА Віктора Петровича - народного депутата України, голову Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України
КУДАЦЬКОГО Олександра Миколайовича - голову правління акціонерного товариства «Полтавський завод медичного скла»
КУКСУ Анатолія Павловича - головного тренера штатної збірної команди України з кульової стрільби Державної служби молоді та спорту України
ЛАКІЗУ Олександра Васильовича - голову правління акціонерного товариства «Роменська гардинно-тюлева фабрика», Сумська область
МІЩЕНКА Сергія Олександровича - президента Федерації фехтування України, м.Київ
МОВЧАНА Івана Михайловича - першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації
ПЕРЕБИЙНОСА Леоніда Григоровича - Краснолиманського міського голову, Донецька область
ПИСАРЧУКА Петра Івановича - народного депутата України
ПОДРЄЗУ Сергія Михайловича - генерального директора державного підприємства «Завод 410 ЦА», м.Київ
ПОЗІГУНА Дмитра Володимировича - заступника генерального директора товариства «ІНТЕРХІМ», м.Одеса
СУЛІМУ Євгена Миколайовича - першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України
ТЕР-СТЕПАНЯНА Еміля Шаваршовича - президента акціонерного товариства «Куряжський домобудівельний комплекс», Харківська область
ТИХОГО Володимира Павловича - віце-президента Національної академії правових наук України – керівника Київського регіонального центру Національної академії правових наук України, академіка НАПрН України
ХОХОТВУ Олександра Івановича - Голову Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України
ШЕЙБУТА Віктора Володимировича - першого заступника Голови Державної міграційної служби України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АЛЕКСІЄВЦЯ Миколу Мироновича - завідувача кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка
АНДРЄЄВА Петра Петровича - Голову Державної фінансової інспекції України
АРТЕМ’ЄВА Олександра Костянтиновича - директора департаменту Державної служби молоді та спорту України
БАРАНОВА Віктора Федоровича - голову Спілки письменників України, м.Київ
БЕНКЕНДОРФА Єгора Андрійовича - генерального директора Національної телекомпанії України, м.Київ
БОГДАНОВА Анатолія Олексійовича - начальника управління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), м.Київ
БОНДИКА Валерія Анатолійовича - народного депутата України
БОРТА Віталія Петровича - народного депутата України
ВАРВІНСЬКОГО Олександра Павловича - старшого наукового співробітника Державного науково-дослідного інституту фізкультури та спорту, м.Київ
ВТЕРКОВСЬКОГО Дмитра Дмитровича - директора державного підприємства «Виробниче об’єднання «Карпати», м.Івано-Франківськ
ГАЛИЦЯ Георгія Костянтиновича - першого заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації
ГАЛЬЧЕНКА Івана Васильовича - директора Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка, Полтавська область
ГЛУЩЕНКА Сергія Вікторовича - першого заступника Голови Державної служби молоді та спорту України
ГЛЯНЯ Івана Даниловича - генерального директора сільськогосподарського підприємства імені Фрунзе Зачепилівського району, Харківська область
ГНАТЕНКА Сергія Володимировича - слюсаря Красноградського заводу металевих конструкцій державного підприємства «Південна залізниця», Харківська область
ГОЛУБА Олександра Володимировича - народного депутата України
ГОРБАТЮКА Анатолія Олексійовича - народного депутата України
ГРИНЧЕНКА В’ячеслава Анатолійовича - завідувача відділення комунального закладу «Сакське територіальне медичне об’єднання» Автономної Республіки Крим
ГУЦАЛЮКА Михайла Миколайовича - прохідника дільниці акціонерного товариства «Харківметробуд»
ДЕНИСЕВИЧА Володимира Васильовича - тракториста державного підприємства «Словечанське лісове господарство», Житомирська область
ДЕНЩИКОВА Володимира Анатолійовича - актора, режисера, виконувача обов’язків доцента кафедри факультету Республіканського вищого навчального закладу «Кримський університет культури, мистецтв і туризму»
ДОМАШЕНКА Анатолія Васильовича - радника Голови Державної служби молоді та спорту України
ДЯЧУКА Дмитра Дмитровича - директора Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами
ЖОВТЯКА Валерія Дмитровича - заступника генерального директора державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К.Янгеля», м.Дніпропетровськ
ЗАЙЦЕВА Петра Дмитрійовича - голову правління акціонерного товариства «Кримгазбуд», Автономна Республіка Крим
КІРБАБУ Віктора Івановича - начальника управління Донецької обласної державної адміністрації
КІРІЧЕНКА Володимира Івановича - заступника начальника державного підприємства «Український державний центр радіочастот», м.Київ
КОВАЛЕВСЬКУ Юлію Сергіївну - народного депутата України
КОВАЛЬОВА Дмитра Анатолійовича - голову Царичанської районної державної адміністрації, Дніпропетровська область
КОЛОЦЕЯ Юрія Олександровича - народного депутата України
КОМПАНІЙЦЯ Віктора Павловича - начальника цеху державного підприємства «Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат», Луганська область
КОНОНЕНКА Олексія Анатолійовича - директора департаменту Державного комітету телебачення і радіомовлення України
КОТЛЯРА Миколу Федоровича - головного наукового співробітника відділу Інституту історії України Національної академії наук України, м.Київ
КУБІКА Валерія Сергійовича - заступника голови Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років при Верховній Раді України
КУНИЦЬКОГО Василя Івановича - голову акціонерного товариства «Коростенський завод залізобетонних шпал», Житомирська область
ЛОБАНОВА Володимира Євгенійовича - голову Запорізького обласного відділення Національного олімпійського комітету України
ЛУХАНІНА Миколу Івановича - начальника державного підприємства «Одеська залізниця»
ЛЮБЧЕНКА Костянтина Валерійовича - Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України
МАКОГІНА Сергія Дмитровича - тракториста-машиніста сільськогосподарського товариства «Світанок», Черкаська область
МАЛЬСЬКОГО Маркіяна Зіновійовича - Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща
МАРЧЕНКА Юрія Володимировича - учителя Миколаївського вищого училища фізичної культури
МІЛЯЄВУ Людмилу Семенівну - професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ
МОРОЗОВА Володимира Михайловича - старшого тренера збірної команди України з веслування академічного Державної служби молоді та спорту України
МОСКАЛЕНКА Миколу Івановича - заступника начальника управління – головного конструктора управління акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя
НОВАЦЬКОГО Володимира Миколайовича - Южненського міського голову, Одеська область
НОВІЦЬКОГО Сергія Васильовича - начальника управління Державного управління справами
ПАНОЧЕНКА Петра Олександровича - першого заступника Керівника Головного управління Адміністрації Президента України
ПЕРЕБІНОСА Євгена Вікторовича - художнього керівника Маленького гумористичного театру, м.Київ
ПЕТРАШКА Петра Геннадійовича - директора Державного центру зайнятості, м.Київ
ПЕТРЕНКА Анатолія Івановича - голову Уманської районної державної адміністрації, Черкаська область
ПІЛЮШЕНКА Віталія Лаврентійовича - проректора, завідувача кафедри Донецького державного університету управління
ПЛАВЮКА Василя Сидоровича - першого заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації
ПОПОВИЧА Ігоря Миколайовича - першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України
ПОРАЙКА Миколу Васильовича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд»
ПШЕНИЧНИКОВА Олександра Петровича - начальника управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації
ПШОНКУ Артема Вікторовича - народного депутата України
РАСКОВСЬКОГО Миколу Івановича - директора Департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг
РОЗЕНТАЛА Германа Зельмановича - керуючого директора товариства «Сандерс-Виноградів», Закарпатська область
РЯБЦЕВА Сергія Віталійовича - першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації
САВРАНСЬКОГО Леоніда Валентиновича - першого заступника генерального директора акціонерного товариства «Донецьксталь» – металургійний завод»
СІРОГО Михайла Валентиновича - директора комунального комерційного унітарного підприємства «Фінансова компанія «Житло – інвест» головного управління Київської міської державної адміністрації
СОЛОДА Володимира Васильовича - Керівника Управління Адміністрації Президента України
СТАРИНЦЯ Миколу Полікарповича - начальника антарктичної станції «Академік Вернадський» XVII української антарктичної експедиції Національного антарктичного наукового центру Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України
ТАТЕНКА Віталія Олександровича - головного наукового співробітника лабораторії Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, м.Київ
ТАТУСЯКА Сергія Пилиповича - голову Вінницької обласної ради
ФАЛЯ Володимира Петровича - головного лікаря Чернігівської міської лікарні № 2 Чернігівської міської ради
ФЕДОРІВА Ярему-Романа Миколайовича - професора кафедри Львівського медичного інституту
ФІЛЯ Сергія Григорійовича - електрозварника цеху акціонерного товариства «Луганський трубний завод»
ХАРЧЕНКА Миколу Федоровича - завідувача відділу Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І.Вєркіна Національної академії наук України, м.Харків
ХАСІТОШВІЛІ Валерія Івановича - голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Грузія» Первомайського району, Автономна Республіка Крим
ЦИПЛА Миколу Івановича - голову Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Україна», м.Київ
ЧАЙКІВСЬКОГО Івана Адамовича - генерального директора агропромислового підприємства «Агропродсервіс» Тернопільського району, Тернопільська область
ЧОРНОГО Володимира Володимировича - заступника директора державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова» Національної академії медичних наук України, м.Київ
ЩИБАРОВСЬКОГО Євгена Олександровича - директора державного підприємства «Санаторій «Південний», Автономна Республіка Крим
ЯСИНОВСЬКОГО Григорія Івановича - директора виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

КОПТЄВА Андрія Миколайовича - голову Казанківської районної організації воїнів-інтернаціоналістів Української спілки ветеранів Афганістану, Миколаївська область

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

НАДЬОН Зінаїду Гаврилівну - голову правління акціонерного товариства «Луганськмлин»

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

КОРОТУН Надію Іванівну - генерального директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара
ПЛЕСКАЧОВУ Надію Михайлівну - директора Вищих курсів іноземних мов Дипломатичної академії України при МЗС України
ПОНОМАРЕНКО Людмилу Володимирівну - голову спілки жінок м.Маріуполя, Донецька область
ЧЕГОДАР Наталію Анатоліївну - першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації

 Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БЄЛУХУ Світлану Василівну - директора Лисичанської багатопрофільної гімназії Лисичанської міської ради, Луганська область
ГЛУШКО Людмилу Миколаївну - генерального директора товариства «Біляус Агро», Автономна Республіка Крим
ГОЦУЛЕНКО Тетяну Олександрівну - керівника хореографічного ансамблю «Радість» Будинку культури акціонерного товариства «Балаклавське рудоуправління імені О.М.Горького», м.Севастополь
ДЕРЕЧУ Ольгу Іванівну - заступника начальника управління Секретаріату Центральної виборчої комісії
ЗАЯРНЮК Ольгу Сергіївну - начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області
КІТРОВУ Валентину Олександрівну - директора Севастопольської гімназії №7
ЛЕВОНЮК Надію Іванівну - завідувача тваринницької ферми № 1 сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» Луцького району, Волинська область
МЕДВЕДЄВУ Людмилу Романівну - старшого наукового співробітника лабораторії Кіровоградського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України
НАКОНЕЧНУ Галину Анатоліївну - заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області
ПРОХОРОВУ-ФОРТУС Тетяну Олександрівну - головного бухгалтера комунального закладу «Запорізький академічний обласний театр юного глядача» Запорізької обласної ради
РАКИТЯНСЬКУ Валентину Дмитрівну - директора державного закладу «Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка»
СТУПАРИК Ганну Дмитрівну - оператора машинного доїння товариства «АТЗТ Мирне» Кіцманського району, Чернівецька область
УРЗІКОВУ Тамару Петрівну - першого заступника директора державного підприємства «Науково-виробничий центр «Пріоритети», м.Київ
ЧУБИН Ніну Олексіївну - Вершацівського сільського голову, Черкаська область

Нагородити орденом Данила Галицького

АЛЕКСЄЄВА Віктора Максимовича - завідувача секретаріату депутатської фракції у Верховній Раді України
БУРБЕЛА Сергія Лазаровича - голову Перевальської районної ради, Луганська область
ГОЛДАЄВА Сергія Івановича - заступника директора департаменту – начальника відділу Державного космічного агентства України
ГОНЧАРУКА Андрія Захаровича - завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ
КАПІНОСА Миколу Семеновича - завідувача відділу управління департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони України
МАЙКА Віктора Анатолійовича - заступника Міністра закордонних справ України
РЕЗВАНЮКА Віктора Якимовича - керівника Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України
ЯКИМЕНКА Олександра Васильовича - директора департаменту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БЄЛЬСЬКУ Людмилу Миколаївну - начальника цеху комунального енергогенеруючого підрозділу «Чернігівська ТЕЦ» товариства фірми «ТехНова»
ДЖЕВАГУ Бориса Миколайовича - слюсаря-інструментальника служби дочірнього підприємства «Пластмас» товариства «ТД Пластмас-Прилуки», Чернігівська область
ЗВЕРХОВСЬКОГО Сергія Анатолійовича - інженера цеху відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», Миколаївська область
ЗУБ’ЮКА Анатолія Григоровича - головного спеціаліста відділу Апарату Прем’єр-міністра України
ІБРАГІМОВА Ніязі Біляловича - тренера-механіка штатної збірної команди України з кульової стрільби Державної служби молоді та спорту України
КУРИЛЕНКА Василя Степановича - тесляра Донецького будівельно-монтажного експлуатаційного управління державного підприємства «Донецька залізниця»
МАКАГАНЮКА Сергія Євгеновича - різальника цеху акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат», Луганська область
МАЗУРА Юрія Володимировича - електрозварника цеху акціонерного товариства «Харцизький трубний завод», Донецька область
НЕЧАЄВУ Галину Юріївну - головного редактора – генерального директора журналу «Олімпійська арена», м.Київ
ОЧКАЛЕНКА Якова Костянтиновича - директора стадіонів «Авангард» та «Торпедо» відділу Токмацької міської ради, Запорізька область
ПАСТУХ Оксану Василівну - завідувача відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні
ПОДОРВАНОВА Івана Петровича - слюсаря-ремонтника цеху акціонерного товариства «Стахановський завод феросплавів», Луганська область
ПОПЛАВСЬКОГО Віталія Генріховича - другого електромеханіка порома-криголама «Керченський-2» державної судноплавної компанії «Керченська поромна переправа», Автономна Республіка Крим
СМЕТАНІНА Валерія Федоровича - начальника цеху товариства «Гуала Кложерс Україна», м.Суми
СОКУР Антоніну Миколаївну - дозувальника цеху акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область
ТАРАСЕНКО Лідію Іванівну - апаратника цеху акціонерного товариства «Сумихімпром»

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

САМОФАЛОВУ В’ячеславу Михайловичу - солістові-інструменталісту Національної філармонії України, м.Київ
ТУРІЯНСЬКІЙ Оксані Іванівні - артистці, провідному майстрові сцени комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара»
ШВАЧЦІ Анжеліні Олексіївні - солістці опери – провідному майстрові сцени Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ЯЛАНСЬКОМУ Андрію Вікторовичу - художникові, професору кафедри Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

АНЕПСЬКІЙ Діні Сергіївні - провідному майстрові сцени Чернівецького академічного обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської
БЕСПАЛОВІЙ-ПРИМАК Ірині Володимирівні - артистці-вокалістці, провідному майстрові сцени Театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети»
БОНДЗИКУ Ігорю Івановичу - артистові Республіканської організації «Кримський академічний російський драматичний театр імені М.Горького»
ВОЛОШИНУ Юрію Миколайовичу - головному диригентові державного підприємства «Донецький державний цирк»
КАЇПОВІЙ Зої Юріївні - солістці-вокалістці, провідному майстрові сцени Дніпропетровського академічного театру опери та балету
КЛЮЄВІЙ Ірині Євгенівні - артистці балету, провідному майстрові сцени Харківського державного академічного театру опери та балету імені М.В.Лисенка
КОРПАН Наталії Василівні - артистці драми Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ
МЕЛЬНИКУ Олександру Вікторовичу - артистові Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша
МОКРОВІЙ Ганні Леонівні - солістці-інструменталістці Луганської обласної філармонії
НЕЧАЙ Ганні Володимирівні - артистці-вокалістці Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича
НЕЩЕРЕТ Олені Миколаївні - артистці державного підприємства «Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки», м.Київ
РИБЧЕНКУ Олегу Яковичу - артистові Національного цирку України, м.Київ
СТАРОДУБЦЕВІЙ Олені Олександрівні - солістці опери Одеського національного академічного театру опери та балету
ТИМОЩЕНКУ Валерію Васильовичу - артистові симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя
ШАБАТЬКО Тетяні Михайлівні - заступникові генерального директора державного підприємства «Дніпропетровський державний цирк», артистці-дресирувальниці
ШИНАЛЬ Олені Станіславівні - солістці Народної академічної хорової капели імені П.Чубинського Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

АТАМАНЕНКУ Івану Івановичу - пенсіонерові, ветерану будівельної галузі, м.Київ
НАДТОЧІЮ Миколі Івановичу - директорові комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд», м.Київ
РИБАКУ Олександру Володимировичу - Голові Державної архітектурно-будівельної інспекції України
СТАРИЧЕНКУ Миколі Анатолійовичу - начальникові головного управління Київської обласної державної адміністрації
СТОРЧОВОМУ Віктору Григоровичу - начальникові відділу товариства «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь», м.Київ
ШАНДРИКУ В’ячеславу Івановичу - директорові філії державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» в Одеській області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

ТЕРНОПОЛУ Володимиру Петровичу - ветерану конструкторського бюро державного підприємства «Завод імені В.О.Малишева», м.Харків
ХОМЧЕНКУ Олексію Яковичу - начальникові відділу державного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Фотоприлад», м.Черкаси

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БЕЗСМОЛІЙ Тетяні Іванівні - учительці Олександрівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 3, Кіровоградська область
БОБРОВСЬКОМУ Володимиру Францовичу - учителеві середньої загальноосвітньої школи № 256 – загальноосвітнього навчального закладу I–III ступенів, м.Київ
ВАРІНІЙ Маї Рувимівні - директорові Донецької загальноосвітньої школи I–III ступенів № 7 Донецької міської ради
ГВОЗДЮ Сергію Петровичу - учителеві Житомирської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 14
ГОЛЬДЕНБЕРГУ Якову Михайловичу - учителеві Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка
ЄМЕЛЬЯНОВІЙ Лідії Петрівні - учительці Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка
КАРПЕНКУ Василю Миколайовичу - директорові гімназії № 31 гуманітарно-естетичного профілю міста Чернігова
НЕЧИПОРЕНКО Катерині Марківні - учительці Дубівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I–II ступенів – дошкільний навчальний заклад», Київська область
ОЛИНЦЮ Степану Васильовичу - учителеві середньої загальноосвітньої школи № 18 м.Львова
РАЛЬКІНУ Миколі Васильовичу - директорові Золотоколодязянської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Донецька область
СОКРАТОВІЙ Людмилі Геннадіївні - учительці Київської гімназії східних мов № 1
ЯГОДИНЕЦЬ Наталії Олексіївні - учительці загальноосвітньої школи I–III ступенів № 12 міста Ковеля, Волинська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

АЗАРЯН Олені Михайлівні - завідувачеві кафедри Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, доктору економічних наук, професорові
БЕЛЬТЮКОВУ Євгену Афанасійовичу - завідувачеві кафедри Одеського національного політехнічного університету, доктору економічних наук, професорові
ВОЖЕГОВІЙ Раїсі Анатоліївні - директорові Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, керівнику Південно-степового науково-інноваційного центру, докторові сільськогосподарських наук, професору, м.Херсон
ЗАСЕНКУ В’ячеславу Васильовичу - директорові Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, професорові, м.Київ
ЗАРИШНЯКУ Анатолію Семеновичу - виконувачеві обов’язків головного вченого секретаря Національної академії аграрних наук України, доктору сільськогосподарських наук, професорові, м.Київ
КУДРЯЧЕНКУ Андрію Івановичу - директорові державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України», доктору історичних наук, професорові, м.Київ
РОЗУМНОМУ Максиму Миколайовичу - завідувачеві відділу Національного інституту стратегічних досліджень, доктору політичних наук, м.Київ
ТЕЛЕШУНУ Сергію Олександровичу - завідувачеві кафедри Національної академії державного управління при Президентові України, доктору політичних наук, професорові
ЦИВІРКУ Едуарду Івановичу - професорові кафедри Запорізького національного технічного університету, доктору технічних наук, професорові
ШАРОВУ Юрію Павловичу - завідувачеві кафедри Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктору наук з державного управління, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ДМИТРУК Ірині Іванівні - художньому керівникові і диригенту капели бандуристів Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського
ЖУЛІНСЬКОМУ Миколі Васильовичу - художникові, м.Суми
КЛЮЄВУ Володимиру Дмитровичу - директорові комунального закладу Білоцерківської міської ради «Білоцерківський міський Будинок органної та камерної музики», Київська область
КРАВЧУКУ Олексію Анатолієвичу - директорові Львівського академічного театру імені Леся Курбаса
ЛИСЕНКО Людмилі Олександрівні - доцентові Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ
МЕДВІДЮ Володимиру Івановичу - головному художникові Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру
МЕЛАДЗЕ Костянтину Шотайовичу - композиторові, музичному продюсеру, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

КРАВЧЕНКУ Сергію Миколайовичу - донорові, Автономна Республіка Крим
ЧУМАКОВУ Олександру Миколайовичу - донорові, м.Суми

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

АНДРЕЙКО Вірі Олександрівні - заступникові начальника головного управління Рівненської обласної державної адміністрації
БОНДАРЕВУ Аркадію Володимировичу - віце-президентові акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд»
ВОЛОТОВСЬКОМУ Петру Володимировичу - заступникові голови Житомирської районної державної адміністрації, Житомирська область
ГРАЧОВІЙ Уляні Іванівні - заступникові керівника управління Головного управління Адміністрації Президента України
ЗАПАЛОВСЬКОМУ Йосипу Антоновичу - голові Житомирської обласної ради
ЗЕЛЕНОМУ Олегу Анатолійовичу - начальникові Головного управління статистики у Донецькій області
КОВАЛЮ Володимиру Івановичу - начальникові головного управління Київської обласної державної адміністрації
КУЗЬМЕНКО Галині Іванівні - директорові приватного аудиторського підприємства «Леда», м.Кіровоград
КУШНІРУ Ігорю Миколайовичу - голові правління – президенту акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд»
ЛОЗИЦЬКОМУ Володимиру Петровичу - директорові Департаменту Міністерства фінансів України
МИСАЦІ Валентині Іванівні - начальникові управління – головному бухгалтеру Верховного Суду України
РЯБЧЕНКУ Олександру Володимировичу - Голові Фонду державного майна України
СУБОТЕНКУ Миколі Олексійовичу - директорові з економіки та фінансів акціонерного товариства «Завод залізобетонних конструкцій імені С.Ковальської», м.Київ
ФЕДОРУК Зінаїді Іванівні - радникові міського голови відділу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради
ШУБРАВСЬКІЙ Олені Василівні - завідувачеві відділу державної установи «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ОСОВОМУ Павлу Івановичу - ветеранові акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго»
ТИЩЕНКУ В’ячеславу Олексійовичу - генеральному директорові відокремленого підрозділу «Запорізька АЕС» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»
ЧМИРЕНКУ Олександру Миколайовичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Центренерго» Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», Київська область
ЩЕРБАКОВУ Миколі Миколайовичу - головному інженерові державного підприємства «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль», Луганська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

КАНЕВСЬКОМУ Кіму Борисовичу - керівникові творчої групи редакції «Публіцист» Одеської обласної державної телерадіокомпанії
КРИВОШАПКУ Володимиру Володимировичу - головному редакторові громадсько-політичної газети для Закарпатської області «Європа-Центр»
ШЕСТАКОВУ Миколі Степановичу - письменнику, м.Севастополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АЗНАБАЄВІЙ Людмилі Сергіївні - заступникові головного лікаря міської лікарні № 4 міста Миколаєва
БУЧИНСЬКОМУ Любомиру Ярославовичу - головному лікареві Бучанської міської поліклініки, Київська область
ВУСИКУ Анатолію Івановичу - головному лікареві комунальної установи «Центральна міська лікарня № 1 м.Житомира»
ДЕМЧУКУ Володимиру Миколайовичу - головному лікареві Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 1
ДИБСЬКІЙ Ользі Миколаївні - лікареві відділення комунального закладу «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня імені академіка О.І.Ющенка»
ДІДЕНКУ Євгенію Прокопійовичу - заступникові головного лікаря комунальної установи «Токмацька центральна районна лікарня», Запорізька область
ДОВГОПОЛОМУ Юрію Дмитровичу - головному лікареві Ємільчинської районної лікарні, Житомирська область
ДУБІНІНІЙ Владлені Геннадіївні - проректорові, завідувачу кафедри Одеського національного медичного університету
ДУДНИКУ Олегу Євгеновичу - завідувачеві централізованого відділення комунального закладу «Алчевська центральна міська лікарня», Луганська область
ДЮБАНОВУ Сергію Михайловичу - головному лікареві – головному експерту Луганського комунального закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи»
КАРДАВІ Север’яну Север’яновичу - головному лікареві комунальної установи «Бериславська центральна районна лікарня», Херсонська область
КОБЦЮ Олександру Миколайовичу - головному лікареві комунальної лікувально-профілактичної установи «Міський наркологічний диспансер м.Горлівки», Донецька область
КОРОЛЮК Лілії Євгенівні - заступникові головного лікаря Центральної міської лікарні м.Рівне
КУШНІРУ Сергію Петровичу - завідувачеві відділення Національного наукового центру «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска» Національної академії медичних наук України, м.Київ
МИЗІ Ірині Володимирівні - лікареві державного підприємства «Санаторій «Конча-Заспа» Державного управління справами
МОРОЗУ Віктору Васильовичу - головному лікареві Нововолинської центральної міської лікарні, Волинська область
НЕЧИПОРЧУКУ Сергію Леонідовичу - заступникові головного лікаря Київської міської клінічної лікарні № 9
РУЦЬКОМУ Валерію Костянтиновичу - заступникові начальника управління Волинської обласної державної адміністрації
РЯБЕНКО Олені Павлівні - завідувачеві відділення жіночої консультації клініки репродуктивної медицини «Надія», м.Київ
САЛІОНОВІЙ Вірі Іванівні - заступникові головного лікаря комунальної установи «Запорізька обласна клінічна лікарня»
САЛУ Сергію Васильовичу - завідувачеві відділення державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Національної академії медичних наук України», м.Київ
СИНИЦЬКОМУ Сергію Івановичу - завідувачеві відділення Київського міського центру дитячої нейрохірургії
СМИРНОВУ Віталію Миколайовичу - завідувачеві відділення комунального клінічного лікувально-профілактичного закладу «Донецький обласний протипухлинний центр»
УСАЧЕНКУ Валентину Павловичу - завідувачеві відділення Кримської республіканської установи «Дитяча клінічна лікарня»
ФЕДАКУ Богдану Степановичу - головному лікареві комунального закладу охорони здоров’я «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м.Харків
ЧЕБАНОВУ Костянтину Олеговичу - головному лікареві комунального закладу «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня № 4» Дніпропетровської обласної ради
ЧУВАШОВІЙ Ірині Юріївні - лікареві державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

БОГУТЕНКО Галині Валентинівні - лісничому Чутянського лісництва державного підприємства «Чорноліське лісове господарство», Кіровоградська область
ПАЛІЄНКУ Олександру Івановичу - лісничому Обухівського лісництва, Київська область
РИМАРЮ Юрію Володимировичу - директорові державного підприємства «Охтирське лісове господарство», Сумська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

АЛЕКСЄЄВУ Анатолію Павловичу - майстрові художньої обробки деревини, м.Черкаси
ЗАБОРІ Вірі Петрівні - майстрині художньої вишивки, м.Полтава
МЕЛЬНИКУ Степану Онуфрійовичу - скрипковому майстрові, м.Івано-Франківськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

БАРСКОВУ Віталію Олександровичу - заступникові директора державного підприємства «Міжнародний центр електронно-променевих технологій Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона Національної академії наук України», м.Київ
ГУЛЕНКУ Віктору Георгійовичу - слюсареві-електромонтажнику державного підприємства «Дніпропетровський науково-виробничий комплекс «Електровозобудування»
КОСОРУКОВУ Євгену Анатолійовичу - головному інженерові казенного підприємства «Дослідно-проектний центр кораблебудування», м.Миколаїв
ЦІРУКУ Віктору Григоровичу - головному інженерові акціонерного товариства «Науково-виробниче об’єднання «Київський завод автоматики імені Г.І.Петровського»
ШАМШУРУ Олександру Захаровичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Гідросила АПМ», м.Кіровоград
ЯЦУБІ Андрію Володимировичу - першому заступникові голови правління – головному інженеру акціонерного товариства «Дніпропетровський агрегатний завод»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

АЛІМОВУ Зарміту Зарифулловичу - плавильникові цеху акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

ПЕРШЕГУБІ Федору Федоровичу - начальникові управління ветеринарної медицини в Гайворонському районі Кіровоградської області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БОБРОВСЬКОМУ Тимуру Анатолійовичу - заступникові директора Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень, м.Київ
БРИЛЬ Марині Миколаївні - проректорові Луганської державної академії культури і мистецтв
ВАРШАВСЬКІЙ Людмилі Олександрівні - директорові Історико-краєзнавчого музею міста Армянська, Автономна Республіка Крим
ВОЙТЮКУ Михайлу Дмитровичу - директорові Хмельницького державного підприємства по розвитку курортів і експлуатації природних лікувальних ресурсів «Хмельницьккурортресурси»
ВОЛОШИНІЙ Наталії Євгенівні - директорові музею історії міста Краматорської міської ради, Донецька область
ГАЦУК Ганні Федорівні - викладачеві Миколаївського державного вищого музичного училища
ГРАЧУ Ігорю Володимировичу - заступникові директора творчо-виробничого об’єднання Житомирської обласної державної телерадіокомпанії
ГРЕБЕНЕЦЬ Олені Іллівні - завідувачеві цеху Севастопольського академічного російського драматичного театру імені А.В.Луначарського
КАРАКІНІЙ Олені Олександрівні - ученому секретареві Одеського літературного музею
КИЗИМУ Анатолію Івановичу - режисерові народного самодіяльного театру «Рампа» Прилуцького міського будинку культури, Чернігівська область
КОДАКОВІЙ Людмилі Володимирівні - начальникові відділу Національної академії мистецтв України, м.Київ
ЛЬОТЦІ Юрію Кириловичу - керівникові аматорського народного гурту «Музиченьки» Піщанського сільського будинку культури, Дніпропетровська область
МІШУРІС Галині Ісаківні - керівникові клубу ветеранів «Надвечір’я» ради Барської районної організації ветеранів України, Вінницька область
ПЕТРУШЕВСЬКОМУ Михайлу Сергійовичу - викладачеві Ужгородського коледжу культури і мистецтв, Закарпатська область
ПОПОК Руслані Володимирівні - художньому керівникові народного аматорського театру мініатюр Рокитнівського районного будинку культури, Рівненська область
П’ЯНИХ Таісії Андріївні - викладачеві музичної школи № 2 міста Донецька
РОЖКО Валентині Филимонівні - директорові Андрушівського районного будинку культури, Житомирська область
СУХОМУ Леоніду Львовичу - головному диригентові ансамблю пісні і танцю «Славутич» Кременчуцького міського палацу культури, Полтавська область
ШПАК Наталії Володимирівні - керівникові зразкового фольклорно-етнографічного ансамблю «Маленькі бойки» Перегінського Народного дому, Івано-Франківська область
ЯШАЄВІЙ Тетяні Юсуфівні - завідувачеві відділу Національного заповідника «Херсонес Таврійський», м.Севастополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БЕРЕЗНІЦЬКІЙ Людмилі Олексіївні - директорові Кримківської ордена «Знак Пошани» загальноосвітньої школи I–III ступенів імені Партизанської іскри» Первомайської районної ради, Миколаївська область
БЕРЕЗОВСЬКОМУ Володимиру Євгенійовичу - завідувачеві кафедри Уманського національного університету садівництва, Черкаська область
ВЕРГУНОВІЙ Ірині Миколаївні - професорові кафедри державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Київська область
ГРЯНИКУ Олександру Григоровичу - директорові Харківської спеціалізованої школи I–III ступенів № 62 Харківської міської ради
ІВЕГЕШУ Василю Петровичу - учителеві Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей №13»
ІЖІ Миколі Михайловичу - директорові Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
КІКОТЬ Наталії Віталіївні - директорові Полтавської гімназії № 33
КОРЕЦЬКІЙ Людмилі Вікторівні - директорові Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського
КУБАЙ Нілі Олександрівні - заступникові директора Садівської загальноосвітньої школи I–III ступенів Гощанського району, Рівненська область
ЛЕЙЧУК Аллі Олександрівні - директорові Бердичівського педагогічного коледжу Житомирської обласної ради
ЛОПУХУ Володимиру Яковичу - директорові Полянської загальноосвітньої школи I–III ступенів Хотинського району, Чернівецька область
СІДІРОПУЛО Ользі Володимирівні - директорові спеціальної школи – дитячого садка «Пізнайко» I ступеня для дітей з вадами зору Шевченківського району міста Києва
ТОКАРЕВІЙ Валентині Іванівні - проректорові, завідувачу кафедри Донецького державного університету управління
ЧУЯН Олені Миколаївні - першому проректорові Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, Автономна Республіка Крим
ШИПЕЛЬСЬКІЙ Людмилі Іванівні - музичному керівникові дошкільного навчального закладу № 10 м.Красилів, Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

БРИГИНЕЦЬ Ганні Степанівні - сестрі медичній палатній відділення державної установи «Інститут нейрохірургії імені акад. А.П.Ромоданова Національної академії медичних наук України», м.Київ
ГУРІНІЙ Тамарі Опанасівні - заступникові головного лікаря обласної комунальної установи Житомирського обласного перинатального центру Житомирської обласної ради
МИХАЙЛЕНКО Вероніці Євгенівні - головному лікареві Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє»
МИХАЛЬЧУК Валентині Миколаївні - головній медичній сестрі комунальної установи «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради
РАДЗІЄВСЬКІЙ Ірині Володимирівні - заступникові директора Черкаського медичного коледжу
РИБЧУКУ Віктору Олександровичу - генеральному директорові медичного центру «Універсальна клініка «Оберіг», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

БЕРЕЗОВСЬКОМУ Михайлу Михайловичу - голові правління акціонерного товариства «Електронмаш», м.Чернівці
ГОДІ Маріяну Адамовичу - директорові акціонерного товариства «Рівень», м.Рівне
КОРНИСЮКУ Руслану Вікторовичу - директорові з виробництва дочірнього підприємства «Тумен-електро», Одеська область
МИРОНЕНКУ Олександру Валентиновичу - директорові рудоуправління акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
ПОДОЛЬСЬКОМУ Олександру Костянтиновичу - начальникові цеху акціонерного товариства «Кримський ТИТАН», Автономна Республіка Крим
САХНЕНКУ Сергію Петровичу - генеральному директорові філії «Іршанський ГЗК» акціонерного товариства «Кримський ТИТАН», Житомирська область
СОКОЛЯНСЬКОМУ Миколі Петровичу - начальникові цеху акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

АНДРІЄНКУ Миколі Івановичу - голові правління сільськогосподарського кооперативу «Радянський» Кобеляцького району, Полтавська область
БАБІЮ Миколі Володимировичу - трактористові-машиністу сільськогосподарського виробництва Теплицької філії акціонерного товариства «Зернопродукт МХП», Вінницька область
БОНДАРЧУКУ Володимиру Сергійовичу - голові Ружинської районної державної адміністрації, Житомирська область
ВАЩЕНКУ Юрію Івановичу - начальникові управління Головного Каховського магістрального каналу, Херсонська область
ВОВКУ Андрію Антоновичу - начальникові Правобережного міжрайонного управління водного господарства, м.Черкаси
ВОРОНІ Раїсі Євгенівні - операторові машинного доїння сільськогосподарського товариства «Прогрес», Черкаська область
ГРИГОРЕНКУ Миколі Васильовичу - першому заступникові голови Миргородської районної державної адміністрації, Полтавська область
ЗВЄРКОВУ Євгенію Миколайовичу - генеральному директорові товариства «Хмільницьке», Вінницька область
МАЗАНУ Юрію Васильовичу - директорові товариства «Агрофірма Орільська» Новомосковського району, Дніпропетровська область
МИСНИКУ Віктору Олександровичу - начальникові Переяслав-Хмельницької дільниці Київського регіонального управління водних ресурсів
НОВАКУ Леонтію Миколайовичу - голові правління сільськогосподарського товариства «Мрія» Білозерського району, Херсонська область
ПЛІНСЬКОМУ Миколі Михайловичу - генеральному директорові товариства «Адамівка Агро», Хмельницька область
ПОЧТАРУКУ Миколі Миколайовичу - директорові сільськогосподарського підприємства «Шпанівське» Рівненського району, Рівненська область
ПРОКОФ’ЄВУ Миколі Федоровичу - директорові приватного сільськогосподарського підприємства імені Котовського Савранського району, Одеська область
СМОЛІЖЕНКУ Анатолію Васильовичу - голові Таращанської районної державної адміністрації, Київська область
ТИХОВОДУ Анатолію Миколайовичу - директорові товариства «Агрофірма Ольвія» Приазовського району, Запорізька область
ФІЩУКУ Віталію Миколайовичу - директорові товариства «В.Прометей» Ковельського району, Волинська область
ЧЕРНЕНКУ Олексію Дмитровичу - директорові акціонерного товариства «ІСКРА» Сумського району, Сумська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

АНТОНОВІЙ Ларисі Борисівні - керівникові апарату комісій з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною та з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України Управління Секретаріату Кабінету Міністрів України
БОНДАРЬ Людмилі Миколаївні - завідувачеві відділення комунальної установи «Севастопольський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»
ВАРЦАБІ Олексію Олексійовичу - заступникові керівника апарату Закарпатської обласної державної адміністрації
ГУЗАЇРОВУ Хайдару Рахматулловичу - голові первинної ветеранської організації села Русанівці Летичівського району, Хмельницька область
КОРОБЦІ Івану Івановичу - першому заступникові голови Чернігівської обласної ради
МИЦЬКУ Миколі Васильовичу - заступникові голови Центральної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, м.Київ
НОВОСАДУ Михайлу Івановичу - директорові установи Тернопільської обласної ради «Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат»
ПРУДУ Миколі Григоровичу - директорові Голобського дитячого будинку, Волинська область
РУЗГІС Олені Вячеславівні - начальникові управління Херсонської міської ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БУРЯК Галині Миколаївні - завідувачеві виробництва державного підприємства «Готельний комплекс «Київ», м.Київ
ВЕСЕЛЬСЬКІЙ Ніні Іванівні - голові правління акціонерного товариства «ЕСКО – РІВНЕ», м.Рівне
ГОРКУНУ Анатолію Сергійовичу - водію акціонерного товариства «Київспецтранс»
ГУДІ Василю Івановичу - заступникові начальника управління – начальнику відділу Департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації
КАЛАШНІКОВУ Олександру Івановичу - начальникові комунального підприємства «Ірпіньводоканал», Київська область
КОЛОМІЙЦЮ Олександру Дмитровичу - голові правління Іллінецької районної спілки споживчих товариств «Райспоживспілка», Вінницька область
РОГАЧЕНКУ Сергію Володимировичу - директорові товариства «ДОЛ БЕРЕГ», Автономна Республіка Крим
СЕМИРОТУ Володимиру Георгійовичу - заступникові генерального директора Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго»
СИВАКУ Олександру Миколайовичу - директорові Миколаївської філії акціонерного товариства «Укртелеком»
СОЛОНІНЦІ Роману Степановичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства «Туристсько-оздоровчий комплекс «Судак», Автономна Республіка Крим
ШКІНЮ Олександру Михайловичу - начальникові комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

БОЙКУ Олександру Леонідовичу - генеральному директорові товариства «Автомагістраль», м.Миколаїв
КАРНАУХУ Костянтину Прокоповичу - начальникові державного підприємства «Бердянський морський торговельний порт», Запорізька область
КОСТИНЯНУ Іллі Мірчовичу - директорові акціонерного товариства «Чернівецька автобаза»
ЛЮБІНІНУ Анатолію Олексійовичу - начальникові відокремленого підрозділу «Жмеринська дирекція залізничних перевезень» – заступнику начальника державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця», Вінницька область
ОНИЩУКУ Артему Костянтиновичу - старшому інструкторові навчально-тренувального судна «Новий Донбас» відокремленого підрозділу «Учбовий центр» акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство», Одеська область
САРАНЧУКУ Петру Петровичу - заступникові начальника відокремленого підрозділу «Тернопільська дистанція колії» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця»
СЕМЕРЕНСЬКОМУ Анатолію Анатолійовичу - старшому електромеханікові Лозівської дистанції сигналізації та зв’язку державного підприємства «Південна залізниця», Харківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФАРМАЦІЇ УКРАЇНИ»

СТРІЙ Валентині Петрівні - завідувачеві аптеки комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна клінічна лікарня»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

ДЕРБАКУ Миколі Юрійовичу - директорові Національного природного парку «Синевир», Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАБІКОВУ Олександру Михайловичу - завідувачеві відділу Управління справами Апарату Верховної Ради України
ГОЛОВІНУ Євгену Анатолійовичу - заступникові голови Київської обласної державної адміністрації
ГОНЧАРУКУ Юрію Георгійовичу - начальникові територіального управління Державної судової адміністрації в Чернівецькій області
ГОРДІЄНКУ Миколі Григоровичу - директорові Департаменту Державної фінансової інспекції України
ГУСАР Ользі Філатівні - начальникові управління Служби розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії
ЗАНФІРОВІЙ Тетяні Анатоліївні - ученому секретареві вченої ради Класичного приватного університету, доктору юридичних наук, професорові, м.Запоріжжя
КАЛУГІНУ Олегу Юрійовичу - начальникові відділу Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації
КУЛИК Валентині Степанівні - начальникові територіального управління Державної судової адміністрації в Черкаській області
КУШАКОВІЙ-КОСТИЦЬКІЙ Наталії Вадимівні - головному спеціалістові Бібліотеки Конституційного Суду України
МАЦЕЛЮХУ Петру Семеновичу - судді у відставці апеляційного суду міста Києва
МИРНОМУ Івану Миколайовичу - народному депутатові України
ПЕТРИЧЦІ Павлу Федоровичу - судді у відставці апеляційного суду Львівської області
САВЕНКУ Володимиру Пантелійовичу - судді у відставці апеляційного суду Миколаївської області
ЧАЮНУ Сергію Миколайовичу - першому заступникові Керівника Головного управління Адміністрації Президента України
ЮЩЕНКУ Олексію Олеговичу - головному консультантові відділу Головного управління Адміністрації Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

АЗАРЧЕНКОВУ Петру Михайловичу - державному тренерові штатної збірної команди України з фехтування Державної служби молоді та спорту України
АКІЛОВУ Михайлу Володимировичу - старшому тренерові штатної збірної команди України з легкої атлетики Державної служби молоді та спорту України
БАБЯРУ Сергію Васильовичу - першому заступникові голови Кримської республіканської організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України
БАЖЕНКОВУ Євгену Володимировичу - голові Фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», м.Київ
КАРАБІНУ Мирославу Євгеновичу - начальникові головного управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації
КОНОВАЛОВУ Євгену Антоновичу - директорові спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з веслування на байдарках та каное, м.Херсон
КУРЛІЩУКУ Івану Михайловичу - директорові Національного антидопінгового центру, м.Київ
ПАНЧЕНКО Людмилі Володимирівні - заступникові начальника головного управління Київської міської державної адміністрації
ПАШІ Андрію Вікторовичу - віце-президентові громадської організації «Дитячий спортивний танцювальний клуб «Браво», Автономна Республіка Крим
САМАРДАКУ Володимиру Олексійовичу - тренерові Луганської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з важкої атлетики Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос»
ТАРАСЕНКУ Олександру Володимировичу - старшому викладачеві, завідувачу кафедри фізичного виховання Харківської державної зооветеринарної академії
ЧЕРНИШОВУ Сергію Олександровичу - голові фізкультурно-спортивного клубу «Хімік» акціонерного товариства «Одеський припортовий завод»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

КОТЛЯРОВІЙ-ПРОКОПЕНКО Ользі Юріївні - художникові-живописцю, м.Одеса
МІХНО Тетяні Михайлівні - художникові, голові творчої спілки художників міста Севастополя «Мистецький шлях»
НЕКРАСОВУ Андрію Валентиновичу - художникові, м.Київ.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

24 серпня 2012 року