Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №884/2022

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 грудня 2022 року «Про заходи з розвитку та використання вітчизняних систем супутникової навігації в інтересах безпеки і оборони держави»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 грудня 2022 року «Про заходи з розвитку та використання вітчизняних систем супутникової навігації в інтересах безпеки і оборони держави» (додається, для службового користування, без пунктів 3–5 – відкрита інформація).

2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

 

23 грудня 2022 року

Введено в дію

Указом Президента України

від 23 грудня 2022 року

№ 884/2022

 

РІШЕННЯ

Ради національної безпеки і оборони України

від 23 грудня 2022 року

Про заходи з розвитку та використання вітчизняних систем

супутникової навігації в інтересах безпеки і оборони держави

Розглянувши комплекс питань, пов'язаних із викликами та загрозами національній безпеці України у сфері супутникової навігації, зумовленими відсутністю системного державного регулювання у цій сфері, недосконалістю нормативно-правової бази, невпорядкованістю та безконтрольністю використання вітчизняних функціональних доповнень глобальних навігаційних супутникових систем, що становить загрозу обороноздатності держави в умовах воєнного стану, відповідно до законів України "Про оборону України" та "Про правовий режим воєнного стану" Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. З метою мінімізації загроз національній безпеці у сфері супутникової навігації підтримати пропозицію Державного космічного агентства України щодо запровадження на період дії воєнного стану особливого режиму роботи операторів функціональних доповнень глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС), які надають послуги супутникової навігації, шляхом передання управління ГНСС-станціями наземної корекції та їх мережами до Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України для узгодженого з Генеральним штабом Збройних Сил України управління та встановлення тимчасових обмежень їх функціонування в інтересах оборони.

2. Кабінету Міністрів України:

1) у місячний строк визначити порядок роботи постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг з урахуванням вимог Закону України "Про правовий режим воєнного стану";

2) розробити та подати у тримісячний строк в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект "Про державне регулювання у сфері супутникової навігації";

3) забезпечити супроводження розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021 - 2025 роки" (реєстраційний № 6129 від 04.10.2021), з урахуванням заходів щодо технологічного розвитку вітчизняних систем супутникової навігації;

4) у тримісячний строк забезпечити розбудову мережі ГНСС-станцій відповідно до визначених Генеральним штабом Збройних Сил України спільно з Державним космічним агентством України потреб.

3. Для службового користування.

4. Для службового користування.

5. Для службового користування.

6. Генеральному штабу Збройних Сил України разом з Державним космічним агентством України за участю Міністерства внутрішніх справ України у межах компетенції забезпечити контроль за виконанням установленого режиму роботи (обмеження функціонування ГНСС-станцій наземної корекції) приватних, державних підприємств і організацій з надання послуг супутникової навігації.

7. Службі безпеки України забезпечити виконання заходів, передбачених цим рішенням, відповідно до визначених законом функцій, повноважень та завдань щодо здійснення контррозвідувального захисту.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України О.ДАНІЛОВ