Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №900/2014

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 23-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

СТРИГУНА Федора Миколайовича - художнього керівника Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ЗДОРОВОГО Анатолія Кузьмовича - голову Харківського обласного відділення Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

КОСЕНКА Івана Семеновича - директора Національного дендрологічного парку "Софіївка" Національної академії наук України, Черкаська область

САГАНЮКА Петра Даниловича - Володимир-Волинського міського голову, Волинська область

Нагородити орденом "За заслуги" II ступеня

ЛАРІНА Олександра Сергійовича - директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров'я України, м.Київ

МАЗУРА Валерія Леонідовича - головного наукового співробітника Фізико-технологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України, м.Київ

МАЗУРА Юрія Олександровича - начальника управління Секретаріату Центральної виборчої комісії

ОСЕТИНСЬКОГО Анатолія Йосиповича - заступника Голови Вищого господарського суду України у відставці

Нагородити орденом "За заслуги" III ступеня

ГЕЦИВУ Ігоря Олександровича - гірника очисного забою дільниці Смолінської шахти державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", Кіровоградська область

ДЕГТЬОВА Владислава Олександровича - тренера-механіка штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, м.Київ

КАЛНОГУЗА Анатолія Миколайовича - головного конструктора Науково-виробничого підприємства "ХАРТРОН-АРКОС ЛТД" акціонерного товариства "ХАРТРОН", м.Харків

КОЗАЧЕНКА Ігоря Миколайовича - начальника Державного центру захисту інформаційно-телекомунікаційних систем, м.Київ

КУРМИШЕВА Олександра Петровича - машиніста гірничих виїмкових машин виробничого структурного підрозділу "Шахтоуправління "Добропільське" товариства "ДТЕК Добропіллявугілля", Донецька область

МАКАРОВА Владислава Леонідовича - волонтера, голову благодійного фонду "Допомога Дніпра", м.Дніпропетровськ

МЕЛЬНИКА Ігоря Анатолійовича - генерального директора товариства" АККО Інтернешнл", м.Київ

МУДРАКА Олега Івановича - волонтера, депутата Миколаївської міської ради

ПАВЛЕНКА Олександра Миколайовича - слюсаря відокремленого структурного підрозділу "Вагонне депо Мелітополь" державного підприємства "Придніпровська залізниця", Запорізька область

ПІЗНЯКА Юрія Олексійовича (посмертно) - керівника товариства "Агрофірма "Зоря", Дніпропетровська область

СИТАРА Леоніда Лукича - завідувача відділу державної установи "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Національної академії медичних наук України", м.Київ

ТРОСІНЕНКА Миколу Миколайовича - волонтера, голову громадського формування народної самооборони Миколаївщини

ХАЗАНА Павла Вікторовича - волонтера, голову правління благодійної організації "Фонд оборони країни", М.Дніпропетровськ

ХУТОРЯН Наталію Миколаївну - завідувача відділу Інституту держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, м.Київ

ЮДІНА Ігоря Юрійовича - директора Красноармійського регіонального виробничого управління комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу", Донецька область

Нагородити орденом "За мужність" III ступеня

КОНОНЕНКА Миколу Петровича (посмертно) - електромонтера Щастинського району електричних мереж товариства "Луганське енергетичне об'єднання"

КРУТІЯ Віталія Івановича - народного депутата України сьомого скликання Верховної Ради України

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БАЙДАН Світлану Миколаївну - радника Голови Центральної виборчої комісії

ГАСЮК Віру Андріївну - завідувача відділу газети Вінницької обласної ради "Вінниччина

ЗАЛЕВСЬКУ Б'янку Юріївну - тележурналістку товариства "Новини-ТВ", м.Київ

МАЛЯРЧУК Ольгу Іллівну - волонтера, голову громадської організації "Об'єднання дружин та матерів військовослужбовців "Оберіг", м.Миколаїв

НОЗДРІНУ Людмилу Федорівну - директора Бердянського краєзнавчого музею відділу культури виконавчого комітету Бердянської міської ради, Запорізька область

ПАРТАЛОГУ Світлану Миколаївну - свинарку товариства імені Фрунзе, Кіровоградська область

Нагородити медаллю "За військову службу Україні"

ВЯТКІНА Сергія Андрійовича - командира відділення взводу навчального центру Державної спеціальної служби транспорту, старшого сержанта

ЦУДЗЕВИЧА В'ячеслава Анатолійовича - начальника служби шляхо-відновлювального загону Державної спеціальної служби транспорту, підполковника

Нагородити медаллю "За бездоганну службу" III ступеня

ВОРОЩУКА Ігоря Ярославовича -  заступника начальника управління начальника відділу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, полковника Держспецзв'язку

Нагородити медаллю "За врятоване життя"

КРИВЕНКА Романа Олександровича - пожежного - рятувальника 11 державної пожежно-рятувальної частини м.Харкова Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Харківській області, молодшого сержанта служби цивільного захисту

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

АЛЕКСЄЄНКО Наталю Леонідівну - державного тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, Київська область

АРТЬОМІНА Дмитра Володимировича - тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, Чернігівська область

БАЙДАЛОВА Олега Миколайовича - машиніста тепловоза відокремленого підрозділу "Локомотивне депо Основа" державного підприємства "Південна залізниця", м.Харків

ЗАВЄДЄЄВА Анатолія Анатолійовича - старшого тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, Київська область

КОБЗЄВА Сергія Васильовича - слюсаря Великоанадольської дільниці Красноармійського регіонального виробничого управління комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу", Донецька область

КОГУТА Дмитра Георгійовича завідувача відділення Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров'я України, м.Київ

ЛЕСНЯК Олену Олександрівну - волонтера, М.Дніпропетровськ

МИХАЛЬЧУКА Віктора Лавровича - водія лісовозного автомобіля державного підприємства "Славутське лісове господарство", Хмельницька область

ОЛЕФІРЕНКА Сергія Івановича - водія Щастинського району електричних мереж товариства "Луганське енергетичне об'єднання"

ПРИХОДЬКО Ольгу Петрівну - тренера-масажиста збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, м.Дніпропетровськ

РЕКОВЦЯ Олександра Івановича - токаря-розточувальника державного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Прогрес", Чернігівська область

СПІВАКА Ігоря Івановича - старшого тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, Львівська область

ХУРТИКА Дмитра Вікторовича - тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, м.Київ

ЧИЖИКА Олександра Анатолійовича - тренера-лікаря штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, Дніпропетровська область

Присвоїти почесні звання:

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

БОНДАРЮ Івану Івановичу - художникові, професору кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

АВДЄЄНКУ Євгену Олександровичу - акторові державного підприємства "Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки", м.Київ

ШЕВЧЕНКО Наталії Степанівні - артистці-вокалістці Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю "Гуцулія"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

ОЛЕКСЮКУ Петру Михтодійовичу - директорові підприємства "Моноліт", Житомирська область

ФЕДЮРІ Валентину Володимировичу - головному інженерові дочірнього підприємства "Київське обласне дорожнє управління"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

АНДРЯНИК Тетяні Анатоліївні - учительці Козелецької гімназії № 1Козелецької районної ради, Чернігівська область

ПОТИЛЬЧАК Світлані Йосипівні - учительці Білоцерківського навчально-виховного об'єднання "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня" Білоцерківської міської ради, Київська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

ПУГАЧОВУ Миколі Івановичу - заступникові директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", доктору економічних наук, професорові, м.Київ

СУБЕРЛЯКУ Олегу Володимировичу - завідувачеві кафедри Національного університету "Львівська політехніка", доктору хімічних наук, професорові

ХОПЕРІЇ Вікторії Геннадіївні - завідувачеві відділу Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров'я України, доктору медичних наук, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

МЕРКОВИЧУ Йосипу Михайловичу - директорові Одеського обласного театру ляльок

НЕСТЕРЕНКО Ірині Аркадіївні - режисерові-постановнику Національної філармонії України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

ГЛОТОВУ Олександру Борисовичу - донорові товариства "Сумський обласний центр служби крові"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

КАШУБІ Ользі Михайлівні - директорові громадської організації "Інноваційний фонд", Київська область

ШЕВЧЕНКО Світлані Володимирівні - заступникові начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ГРИГОР'ЄВІЙ Лідії Миколаївні - старшому редакторові творчо-виробничого об'єднання телебачення Херсонської обласної державної телерадіокомпанії "Скіфія"

ДЕРИБАСУ Геннадію Віталійовичу - генеральному директорові товариства "Газета "МИГ", м.Запоріжжя

КУЗІНУ Сергію Васильовичу - ведучому програми на радіо "ROKS", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БРИКОВЦЮ Анатолію Дмитровичу - завідувачеві Клепачівської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Хорольського району, Полтавська область

КРУШИНСЬКІЙ Зої Григорівні - першому заступникові директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров'я України, м.Київ

КУПЧИКУ Олегу Леонідовичу - лікареві клініко-діагностичного центру комунальної установи Дунаєвецької районної ради "Дунаєвецька центральна районна лікарня", Хмельницька область

МЕХАТІШВІЛІ Нестані Платонівні - головному лікареві комунального закладу "Дитячий психоневрологічний санаторій № 4 для дітей з тяжкими розладами мови та ураженням центральної нервової системи" Дніпропетровської обласної ради

ПЕТРЕНКУ Василю Івановичу - завідувачеві кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Міністерства охорони здоров'я України, м.Київ

СТАНІСЛАВОВІЙ Олені Михайлівні - головному лікареві комунальної установи "Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

ШЕРСТІЮ Володимиру Михайловичу - художникові-іконописцю, Тернопільська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

КАРПАЧОВУ Ігорю Івановичу - заступникові головного конструктора державного підприємства "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О.Г.Івченка"

КУЛИКУ Юрію Володимировичу - начальникові цеху акціонерного товариства "Мотор Січ", М.Запоріжжя

ПАДАЛЦІ Олексію Олексійовичу - слюсареві цеху акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання імені М.В.Фрунзе"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

ЯНОВУ Руслану Анатолійовичу - нагрівальникові металу цеху акціонерного товариства "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" імені А.М.Кузьміна", М.Запоріжжя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

ГАТРИЧ Людмилі Дмитрівні - керівникові вокальної студії "Вікторія" Центрального парку культури і відпочинку імені Т.Г.Шевченка, М.Чернівці

КОСИХ Аллі Никифорівні - викладачеві комунального закладу "Рівненська дитяча музична школа № 2"

ПОКЛОНСЬКІЙ Ользі Ігорівні - керівникові телецентру Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, м.Харків

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

БАБКОВІЙ Світлані Валентинівні - головному спеціалістові відділу управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації

КЛЮЧКОВСЬКІЙ Ірині Михайлівні - директорові Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська політехніка"

ПАВЛЕНКО Людмилі Анатоліївні - викладачеві приватного вищого навчального закладу "Фінансово-правовий коледж", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ"

КУЗІШИНІЙ Світлані Володимирівні - головній медичній сестрі Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров'я України, м.Київ

ПАЩЕНКО Світлані Анатоліївні - старшій медичній сестрі відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова"

ПЕНТЕКУ Золтану Людвиговичу - фельдшерові Ужгородської станції екстреної медичної допомоги, Закарпатська область

ТИМЧЕНКО Ользі Миколаївні - фельдшерові Спеціалізованої підстанції комунального закладу "Дніпропетровська станція швидкої медичної допомоги" Дніпропетровської обласної ради"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

ОСИНОВСЬКОМУ Володимиру Іллічу - капітанові-механіку теплохода "Евгений Косяков" акціонерного товариства "Українське дунайське пароплавство", Одеська область

ЧІПІЗУБОВУ Олексію Олексійовичу - начальникові відділу Управління державної охорони України, капітану

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ОДЕНЧУКУ Дмитру Олексійовичу - директорові сільськогосподарського підприємства "Агрофірма Привілля", Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

МЕЛЬНИКУ Олександру Михайловичу - директорові комунальної установи "Хорошевський геріатричний пансіонат, Харківська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ"

ПЕТРУКУ Василю Григоровичу - директорові Інституту екології та екологічної кібернетики, завідувачу кафедри Вінницького національного технічного університету

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

ВДОВИЧЕНКУ Віктору Володимировичу - начальникові територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області

МАМЦІ Григорію Миколайовичу - заступникові начальника Головного управління - начальнику управління Міністерства внутрішніх справ України, полковникові міліції

ПОЛЯНИЧКУ Антону Олеговичу - начальникові відділу управління апарату Вищого адміністративного суду України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ"

КІСІЛЬОВУ Петру Степановичу - заступникові начальника головного управління Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Київській області, полковнику служби цивільного захисту

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

БУРОМУ Ігорю Миколайовичу - заступникові начальника Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", м.Київ

ВСЕВОЛОДОВУ Сергію Сергійовичу - тренерові-викладачу комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Гарт", м.Херсон

МУКШИНУ Василю Петровичу - старшому тренерові штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, м.Суми

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

1 грудня 2014 року