Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №927/2009

Про відзначення державними нагородами України працівників агропромислового комплексу

За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

КОЗАЧЕНКА Леоніда Петровича – президента Всеукраїнського громадського об'єднання «Українська аграрна конфедерація», м.Київ
ІВАЩУКА Петра Володимировича – генерального директора товариства науково-виробнича агрофірма «Перлина Поділля», Хмельницька область
МОЛЧАНОВУ Тетяну Іванівну – директора акціонерного товариства «Луганський м'ясокомбінат», генерального директора корпорації «Луганськм'ясопром»
СОКОЛОВА Вячеслава Михайловича – директора Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, м.Одеса

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ВАСИЛЬЧЕНКА Миколу Семеновича – директора сільськогосподарського товариства «Агрофірма Маяк», Черкаська область
ЗАГОРОДНЬОГО Григорія Дмитровича – голову Ради Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор», м.Київ
КАРПЕНКА Віктора Михайловича – генерального директора аграрно-виробничого товариства «Агроцентр К», м.Дніпропетровськ
МЕЛЬНИЧУКА Дмитра Олексійовича - ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ
ПЛЕХАНОВА Дмитра Олександровича – голову ради директорів товариства «Відродження», Дніпропетровська область
РОМАНЕНКА Сергія Дмитровича – голову Кримського об'єднання з агропромислового будівництва «Кримагробуд»

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БАКУЛЕВСЬКОГО Анатолія Петровича – голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дружба народів», Одеська область
БІЛИКА Анатолія Григоровича – начальника Головної державної інспекції з карантину рослин України, м.Київ
КОВАЛЕНКА Петра Івановича – директора Інституту гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук, м.Київ
ЛИЖЕПЕКОВА Віктора Івановича – директора сільськогосподарського товариства Агрофірма «ЕЛВІКО-Гігант», Донецька область
ЛУЗАНА Юрія Яковича – першого заступника Міністра аграрної політики України
МАСТІЯ Василя Васильовича – директора товариства «Святець», Хмельницька область

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АЛЕЙНІКОВА Валерія Павловича – першого заступника генерального директора Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання», м.Київ
АРТЮХОВА Володимира Яковича – директора державного підприємства «Червонослобідський спиртовий завод», Київська область
БЕРЕСТОВОГО Кіма Семеновича – заступника голови Донецької обласної державної адміністрації
ГАНЧЕВА Івана Павловича – директора товариства «Світанок», Чернігівська область
ГЛАДКІХ Миколу Івановича – голову наглядової ради акціонерного товариства «Золотий колодязь», Донецька область
ГОРПИНИЧА Леоніда Васильовича – директора товариства «Перемога», Запорізька область
ГРАДОВОГО Василя Степановича – директора агропромислового підприємства «Дзвін», Тернопільська область
ГРИЩЕНКО Вікторію Михайлівну – заступника директора Сторожинецького сільськогосподарського кооперативу «Колос», Чернівецька область
ГУЗЄВА Ігоря Вікторовича – заступника директора з наукової роботи Інституту розведення і генетики тварин Української академії аграрних наук, Київська область
ДАНИЛЮКА Андрія Миколайовича – механізатора підприємства Агрофірма «Промінь», Одеська область
ДЕЙСАНА Миколу Миколайовича – заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації
ДЕМЧЕНКА Володимира Йосиповича – директора товариства «Оріон», Дніпропетровська область
ДЯЧЕНКА Миколу Володимировича – голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Мрія», Чернігівська область
ЖУЧЕНКА Сергія Леонідовича – голову правління товариства «Полтавасортнасіннєовоч»
ЗАБЕЛУ Леоніда Володимировича – директора державного підприємства «Дослідне господарство «Рихальське», Житомирська область
ЗАГОДИРЕНКА Павла Петровича – тракториста-машиніста товариства «Торговий дом «Волинське», Херсонська область
ЗИМУ Степана Васильовича – тракториста сільськогосподарського кооперативу «Ніва-Агро», Автономна Республіка Крим
ІВАНИШИНА Володимира Васильовича –генерального директора Аграрного фонду, м.Київ
КЛИМОВИЧА Василя Танасійовича – тракториста товариства «Прут-Генетик», Івано-Франківська область
КОВШОВА Юрія Олександровича – старшого тренера Головного сервісного селекційно-технологічного центру з конярства та кінного спорту «Конепром», м.Київ
КОРНІЄНКА Василя Івановича – заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації
МАКСИМИШИНА Зіновія Дмитровича – директора підприємства «Агрофірма «Дзвони», Львівська область
МАТВЄЄВА Едуарда Миколайовича – голову селянського господарства «Матвєєв», Запорізька область
МИКОЛЮК Людмилу Дмитрівну – оператора машинного доїння державного підприємства «Дослідне господарство «Пасічна» Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції Української академії аграрних наук
МІДЯНОГО Олександра Петровича – голову Калинівської районної державної адміністрації, Вінницька область
МРОЧКА Миколу Петровича – головного агронома товариства «Агрофірма «Кодима», Одеська область
ОКОПНОГО Олексія Макаровича – радника Міністра аграрної політики України, голову Ради ветеранів Міністерства
ПАВЛІЧЕНКА Анатолія Олександровича – начальника головного управління Вінницької обласної державної адміністрації
ПОДЖАРОВА Івана Івановича – голову Кілійської районної державної адміністрації, Одеська область
ПОПОВА Олександра Олексійовича – старшого чабана державного підприємства «Дослідне господарство «Асканійське» Української академії аграрних наук, Херсонська область
ПОСТОЛА Анатолія Анатолійовича – генерального директора товариства «Агропромислова компанія Істок», Запорізька область
ПОТАПЧУКА Володимира Юхимовича – директора сільськогосподарського товариства «Зоря», Волинська область
ПРИСЯЖНЮКА Миколу Володимировича – Голову Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
РАКА Анатолія Васильовича – голову селянського (фермерського) господарства імені Мічуріна, Миколаївська область
РИСУХІНА Леоніда Івановича – генерального директора комунального підприємства «Луганський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі»
САВЕНКА Владислава Володимировича – директора товариства «Голландська аграрна компанія», Сумська область
СВІТЛИЧНОГО Миколу Гнатовича – голову правління акціонерного товариства «Придніпровське», Херсонська область
СЕМЕНЮКА Артема Олексійовича – директора науково-виробничого підприємства «Полімермаш», м.Чернівці
СЕНЯ Олександра Васильовича – начальника Головного управління агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації
СИРОТЕНКА Олександра Васильовича – головного агронома фермерського господарства «Коник», Закарпатська область
СІТКАРЬ Ганну Михайлівну – директора спільного сільськогосподарського товариства науково-виробничої фірми «Насіння-сервіс», Херсонська область
СКОЦИКА Віталія Євстафійовича – генерального директора товариства «АМАКО УКРАЇНА», Київська область
УСИКА Віталія Сергійовича – заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації
ХАРЧЕНКА Михайла Івановича – директора аграрного підприємства «Великосорочинське», Полтавська область
ШНАЙДРУК Галину Василівну – пташницю товариства «Птахофабрика Крупець», Рівненська область
ШУЛЯКА Івана Андрійовича – виконавчого директора товариства Агрофірма «Борщівське», Харківська область
ЩЕРБАКОВА Анатолія Васильовича – тракториста товариства «Вінал Люкс», Автономна Республіка Крим
ЯРОШЕНКА Юрія Федоровича – директора товариства «Ландгут Україна», м.Донецьк

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ЯРОМЧУК Валерію Адамівну – директора сільськогосподарського товариства «Дружба», Волинська область

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БОДНАРЧУК Валентину Василівну – головного економіста товариства «Агрофірма імені Суворова», Чернівецька область
ДЕМБИЦЬКУ Олену Іванівну – директора сільськогосподарського товариства «Степове», Харківська область
КОЛИЧЕВУ Юганю Іванівну – оператора машинного доїння сільськогосподарського підприємства «Ласточка», Закарпатська область
ЛАЗАРЕНКО Ольгу Дмитрівну – завідувача молочнотоварного комплексу селянсько-фермерського господарства «Прогрес», Одеська область
МЕДУШІВСЬКУ Віру Никифорівну – оператора машинного доїння сільськогосподарського підприємства «Маяк-Агро», Черкаська область
НАДОЛЮ Ніну Миколаївну – керівника підприємства Агрофірма «Лан», Луганська область
ПЕРЕХОДЬКО Надію Іванівну – першого заступника начальника головного управління Рівненської обласної державної адміністрації
САВКУ Марію Володимирівну – директора акціонерного товариства «Авангард», Івано-Франківська область
ЧЕРНОМИЗ Тамару Олександрівну – старшого наукового співробітника Буковинського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук, м.Чернівці
ШРАМКОВУ Ніну Яківну – робітницю сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Зеленогірськ», Автономна Республіка Крим

Нагородити орденом Данила Галицького

ГОНЧАРЕНКА Владислава Васильовича – голову Мар'їнської районної ради, Донецька область
КОРОЛЕНКА Леоніда Семеновича – начальника головного управління ветеринарної медицини в Дніпропетровській області

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АНДРІЄНКА Івана Миколайовича – механізатора акціонерного товариства племзаводу «Михайлівна», Сумська область
АФОНАСЬЄВА Олександра Михайловича – комбайнера підприємства «Агрофірма «Степове», Дніпропетровська область
БУРДУКА Миколу Михайловича – автокранівника Ріпкинського райсількомунгоспу, Чернігівська область
ВОВЧЕНКА Олександра Петровича – тракториста-машиніста акціонерного товариства «Агро-Союз», Дніпропетровська область
ГЛУХЕНЬКОГО Володимира Степановича – директора підприємства «Сількомунгосп», Черкаська область
КОХАНЮКА Олега Леонідовича – головного агронома товариства «Агропромислова компанія «Розкішна», Кіровоградська область
МІЩАНЮКА Андрія Миколайовича – голову асоціації «Рівнеоблсількомунгосп»
ПОЛЯНСЬКОГО Володимира Антоновича – механізатора товариства «Відродження», Хмельницька область
ТАЛАЛОВА Павла Івановича – головного агронома сільськогосподарського виробничого кооперативу «Грузія», Автономна Республіка Крим
ШКАБАРУ Лідію Миколаївну – оператора машинного доїння акціонерного товариства племзаводу «Михайлівна», Сумська область

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

ГЛЕМБОВСЬКОМУ Миколі Миколайовичу – директорові Одеського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ЄРЕСЬКУ Георгію Олексійовичу – директорові Технологічного інституту молока та м'яса Української академії аграрних наук, м.Київ
МЕЛЬНИКУ Олександру Васильовичу – завідувачеві кафедри Уманського державного аграрного університету, Черкаська область
ПЕЛИХУ Віктору Григоровичу – завідувачеві кафедри Херсонського державного аграрного університету

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ГАВРИЛЮКУ Віктору Миколайовичу – начальникові управління Міністерства аграрної політики України
ШУЛІЦІ Світлані Олександрівні – головному бухгалтерові сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», м.Миколаїв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

ВЕРБИЦЬКОМУ Петру Івановичу – голові Державного комітету ветеринарної медицини України
СОКАЛЬСЬКОМУ Віктору Сергійовичу – начальникові Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ЗАСУСІ Юрію Васильовичу – завідувачеві кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ
КОБЦЮ Анатолію Степановичу – ректорові Дніпропетровського державного аграрного університету
ШИШКІНІЙ Галині Валентинівні – директорові відокремленого структурного підрозділу «Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету», Запорізька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ЗАДОРОЖНОМУ Валерію Івановичу – голові Ради директорів концерну «Беарс Фуд Інгредієнте», м.Київ
ОМЕЛЯНОВИЧУ Денису Сергійовичу – генеральному директорові акціонерного товариства «АПК-ІНВЕСТ», м.Донецьк

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БАРАНУ Андрію Степановичу – директорові агропромислового підприємства «Агропродсервіс», Тернопільська область
БЕРГЕРУ Сергію Володимировичу – керівникові селянського (фермерського) господарства «Даманське», Кіровоградська область
БЄЛЯЄВУ Володимиру Миколайовичу – начальникові управління Василівської районної державної адміністрації, Запорізька область
БОГАТЮКУ Миколі Степановичу – директорові сільськогосподарського підприємства імені Шевченка, Тернопільська область
БОГОМІЛУ Анатолію Івановичу – директорові товариства «Хлібороб», Одеська область
БОДНАРЧУКУ Ярославу Мироновичу – директорові товариства «Мрія-Підгайці», Тернопільська область
ВАДАТУРСЬКОМУ Андрію Олексійовичу – заступникові генерального директора сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», м.Миколаїв
ВАКУЛЕНКУ Миколі Олександровичу – директорові Верхняцької дослідно-селекційної станції Інституту коренеплідних культур Української академії аграрних наук, Черкаська область
ВАСИЛЮКУ Петру Миколайовичу – начальникові Київського обласного державного центру експертизи сортів рослин з державною інспекцією з охорони прав на сорти рослин по місту Києву та Київській області
ВИХРИСТЕНКУ Валентину Івановичу – директорові сільськогосподарського товариства «Світанок», Черкаська область
ВИХРИСТЮКУ Віктору Костянтиновичу – заступникові голови – начальнику управління Тиврівської районної державної адміністрації, Вінницька область
ВІТЮКУ Анатолію Семеновичу – директорові Чуднівської філії державного підприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод»
ГАЗДЮКУ Петру Васильовичу – директорові підприємства «Оберіг», Тернопільська область
ГАЛИЩУКУ Володимиру Івановичу – начальникові головного управління Хмельницької обласної державної адміністрації
ГЛІГОРУ Степану Савичу – директорові агровиробничого підприємства «Золотий колос», Чернівецька область
ГОДЛЕВСЬКОМУ Віктору Сергійовичу – голові фермерського господарства «Годлевський В.С.», Запорізька область
ГОНТАРЮ Олександру Петровичу – голові постійної комісії Херсонської обласної ради
ГОРОДНИЦЬКОМУ Володимиру Андрійовичу – першому заступникові голови – начальнику управління Підволочиської районної державної адміністрації, Тернопільська область
ГРИШКУ Миколі Васильовичу – заступникові директора товариства «Агрофірма «Маяк», Одеська область
ГУБЕНКУ Василю Івановичу – завідувачеві кафедри Білоцерківського національного аграрного університету, Київська область
ГУЩИНІЙ Олені Петрівні – головному економістові товариства «Качинський+», м.Севастополь
ДАНЧЕНКУ Арнольду Даниловичу – директорові Учбово-технологічного центру аквакультури Державного комітету рибного господарства України, Київська область
ДЕРЕВ'ЯНКУ Миколі Григоровичу – директорові товариства «Новосілля», Миколаївська область
ДЗЮБИНСЬКОМУ Миколі Федоровичу – начальникові управління Луганської обласної державної адміністрації
ДИКОМУ Володимиру Стаховичу – головному агрономові державного підприємства «Племрепродуктор «Степове», Миколаївська область
ДІДЕНКУ Ігорю Григоровичу – директорові товариства «Великобагачанський комбікормовий завод», Полтавська область
ДІДКІВСЬКОМУ Володимиру Олександровичу – директорові агрофірми «Єрчики», Житомирська область
ДІДКІВСЬКОМУ Миколі Петровичу – начальникові головного управління Житомирської обласної державної адміністрації
ДОВГОМУ Анатолію Андрійовичу – директорові сільськогосподарського товариства «Спілка селян «Тростянець», Полтавська область
ДОРОШЕНКО Ріті Кирилівні – зоотехнікові-селекціонерові державного підприємства «Київське обласне підприємство по племінній справі у тваринництві»
ДУРАЧУ Олегу Володимировичу – голові сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Кірова, Донецька область
ДЯКОВУ Сергію Миколайовичу – директорові товариства «Агрофірма «Україна», Херсонська область
ЗИМОГЛЯДУ Миколі Миколайовичу – генеральному директорові сільськогосподарського товариства імені Шевченка, Сумська область
ІВАНЧИНІ Олегу Антоновичу – директорові агрофірми «Білий Стік», Львівська область
ІЛЬНИЦЬКОМУ Володимиру Степановичу – начальникові управління Михайлівської районної державної адміністрації, Запорізька область
ІЛЬЧЕНКУ Юрію Павловичу – генеральному директорові господарської асоціації «Харківцукор»
ІСЛАМОВУ Вісхану Алавдієвичу – директорові дочірнього підприємства «Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів» акціонерної компанії «Хліб України», Харківська область
КАРТАВОМУ Олексію Олексійовичу – директорові акціонерного товариства агрофірми «Мрія», Сумська область
КОВАЛЬ Любові Євгенівні – начальникові Львівської обласної державної насіннєвої інспекції
КОЛЄСНІКУ Юрію Вікторовичу – генеральному директорові акціонерного товариства "РАЙЗ-МАКСИМКО», Полтавська область
КОЛОМІЙЦЮ Валентину Васильовичу – механізаторові Гайсинської філії акціонерного товариства «Зернопродукт МХП», Вінницька область
КОЧУБЕЮ Олександру Васильовичу – генеральному директорові товариства «Полтава-насіння»
КРАВЧЕНКУ Олександру Івановичу – директорові товариства Агрофірма «ДІМ», Київська область
КРАМАРЮ Василю Лаврентійовичу – директорові агрофірми «Авангард ЛТД», Кіровоградська область
КУДІНОВУ Василю Степановичу – трактористові державного підприємства «Садовод», м.Севастополь
КУДРЕВИЧУ Миколі Андрійовичу – генеральному директорові сільськогосподарського товариства «Мрія», Харківська область
КУЛАЮ Євгенію Олексійовичу – голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Урожай», Волинська область
КУРКЧИ Олександру Георгійовичу – головному агрономові, заступнику начальника управління сільського господарства акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область
ЛИСОМУ Ігорю Васильовичу – голові правління «Кримська фруктова компанія»
ЛІСНОМУ Миколі Івановичу – заступникові голови фермерського господарства «НІЛ», Дніпропетровська область
МАКСАКУ Анатолію Миколайовичу – начальникові головного управління Чернігівської обласної державної адміністрації
МИХАЙЛОВУ Івану Петровичу – директорові сільськогосподарського товариства імені Фрунзе, Донецька область
МУСТЕЦОВУ Вадиму Анатолійовичу – виконавчому директорові сільськогосподарського товариства «Дружба народів», Автономна Республіка Крим
ОБРАЗЦОВУ Василю Степановичу – голові селянського (фермерського) господарства «Міраж», Харківська область
ОВЧАРЕНКУ Василю Олексійовичу – голові правління колективного сільськогосподарського підприємства імені Кірова, Луганська область
ОНИКІЄНКУ Володимиру Вікторовичу – начальникові головного управління Черкаської обласної державної адміністрації
ОСТРИНСЬКОМУ Віктору Костянтиновичу – голові Обухівської районної державної адміністрації, Київська область
ПАЛАМАРЮ Анатолію Максимовичу – зоотехнікові державного підприємства «Київське обласне підприємство по племінній справі у тваринництві»
ПАСІЧНЯКУ Василю Івановичу – директорові Вінницького обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість»
ПАУКУ Івану Федоровичу – начальникові головного управління Закарпатської обласної державної адміністрації
ПИЛИПЧУКУ Миколі Михайловичу – директорові сільськогосподарського підприємства «Імені Воловікова», Рівненська область
ПИСАРЕНКУ Віктору Григоровичу – директорові сільськогосподарського товариства «МТС «Альянс», Луганська область
ПУШКАРУКУ Миколі Петровичу – механізаторові сільськогосподарського підприємства «Рать», Волинська область
РАЦЮКУ Василю Миколайовичу – голові Ставищенської районної державної адміністрації, Київська область
РЕКАШОВУ Олександру Васильовичу – начальникові управління Приморської районної державної адміністрації, Запорізька область
РИБАКУ Станіславу Михайловичу – керуючому товариства «Росія», Кіровоградська область
РОЗСОСІ Євгену Васильовичу – директорові державного підприємства «Дослідне господарство Артемівської дослідної станції розсадництва Інституту садівництва Української академії аграрних наук», Донецька область
САВЧЕНКУ Олександру Володимировичу – голові фермерського господарства «Савченко О.В.», Кіровоградська область
СЕДІЛУ Григорію Михайловичу – директорові Інституту землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук, Львівська область
СЕРЕДЕНКУ Миколі Борисовичу – директорові сільськогосподарського підприємства «Димитрово», Кіровоградська область
СОСНОВОМУ Євгену Івановичу – голові правління сільськогосподарського виробничого кооперативу «Зоря», Хмельницька область
СТЕЦЕНКУ Михайлу Васильовичу – директорові сільськогосподарського товариства «Мусіївське», Полтавська область
СУПРУНУ Олегу Миколайовичу – голові сільськогосподарського товариства «Агрофірма імені Т.Г.Шевченка», Харківська область
СУХОЛИТКОМУ Миколі Васильовичу – начальникові головного управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації
ТЕСЛЕНКУ Володимиру Петровичу – заступникові директора Департаменту – начальникові відділу Міністерства аграрної політики України
ТРИНІВУ Ігорю Васильовичу – директорові Рогатинського державного аграрного коледжу, Івано-Франківська область
ФІТАСУ Івану Івановичу – голові правління акціонерного товариства «Чопівське», Закарпатська область
ХОРОЛЬЦЮ Дмитру Миколайовичу – начальникові управління Шишацької районної державної адміністрації, Полтавська область
ЦИБУЛЬСЬКОМУ Віктору Володимировичу – голові фермерського господарства «Вільне, Вінницька область»
ЧЕРВІНСЬКІЙ Людмилі Феліксівні – начальникові управління Міністерства аграрної політики України
ЧЕРНЕНКУ Петру Олексійовичу – директорові державного підприємства «Дослідне господарство Агрофірма «Надія» Сумського інституту агропромислового виробництва Української академії агарних наук
ЧИКИНУ Дмитру Васильовичу – директорові сільськогосподарського товариства «Світоч», Миколаївська область
ШАНОЙЛУ Олександру Михайловичу – заступникові голови Чернігівської обласної державної адміністрації
ШАПОШНИКУ Миколі Олексійовичу – голові селянського фермерського господарства «Весела Долина», Дніпропетровська область
ШИШКУНОВУ Олегу Федоровичу – генеральному директорові сільськогосподарського підприємства «Родіна», Харківська область
ШКУРКУ Ігорю Вікторовичу – генеральному директорові акціонерного товариства науково-виробничого об'єднання «Чернігівеліткартопля»
ШУЛЬЗІ Анатолію Олексійовичу – директорові товариства «Продовольча компанія «Зоря Поділля», Вінницька область
ЮНИКУ Володимиру Олексійовичу – генеральному директорові товариства «Агро-Лан», Львівська область
ЯЩЕНКУ Анатолію Миколайовичу – директорові відділку «Шамраївка» акціонерного товариства «Шамраївський цукровий завод», Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

БОГОНІСУ Павлу Миколайовичу – директорові товариства «Зірка», Тернопільська область
КОПЬОНКІНУ Віктору Івановичу – начальникові об'єднання «Кримсількомунгосп»
ПАРЧЕВСЬКОМУ Миколі Миколайовичу – голові Вінницької асоціації «Облсількомунсервіс».

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

13 листопада 2009 року