Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Членство в ЄС є пріоритетним напрямом для Української держави та нашого народу – Володимир Зеленський за результатами зустрічі з Шарлем Мішелем у Києві

20 квітня 2022 року - 20:02

Членство в ЄС є пріоритетним напрямом для Української держави та нашого народу – Володимир Зеленський за результатами зустрічі з Шарлем Мішелем у Києві

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, який перебуває в нашій країні з візитом.

Глава держави акцентував, що Україна вже передала європейській стороні частину анкети-опитувальника для отримання статусу кандидата на членство у Євросоюзі.

«Дуже очікуємо на засідання, на голосування в цьому пріоритетному для нашої держави напрямку. Очікуємо на велику підтримку країн Європейського Союзу й на особисту підтримку Президента Шарля Мішеля», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками переговорів з Президентом Європейської ради в Києві.

Зі свого боку Шарль Мішель зазначив, що в кінці червня має бути оголошене рішення щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Він висловив переконання, що наша країна здобуде потужну підтримку свого євроінтеграційного курсу.

«Дорога до Європейського Союзу – це дорога у ваше майбутнє. І кожного дня ви демонструєте, що цілком віддані демократичним принципам і свободам. Ви б’єтеся не просто за майбутнє українських дітей, а за фундаментальні, основоположні цінності Європи», – наголосив Президент Європейської ради.

Володимир Зеленський подякував Шарлю Мішелю за створення Трастового фонду солідарності, який допоможе у відбудові нашої держави.

«Ми повинні об’єднати зусилля заради відновлення нашої критичної інфраструктури, інфраструктури наших міст, нашої країни, наших сіл, зокрема, враховуючи велику кількість переміщених осіб в Україні через цю війну», – переконаний Глава держави.

Президент України наголосив, що роботи з відновлення інфраструктури населених пунктів треба починати вже зараз, не чекаючи завершення війни.

«Люди живуть зараз, люди зараз користуються всією цією інфраструктурою, якої не вистачає», – зазначив він.

Володимир Зеленський наголосив, що Трастовий фонд солідарності з Україною має стати однією з основних складових забезпечення підтримки економіки нашої держави та її повоєнного відновлення.

«Ми обговорили перспективи проведення відповідної донорської конференції для запуску цього фонду. Складні виклики потребують невідкладних дій без зволікань. Наших спільних дій. Адже лише разом ми зможемо й точно все подолаємо та прийдемо до успіху», – сказав Глава держави.

Президент України також зазначив, що наша країна високо цінує ініціативу зі створення Трастового фонду солідарності, яку підтримали держави –члени Європейського Союзу і яка має об’єднати зусилля для відновлення зруйнованої інфраструктури.

Крім того, сторони обговорили технічні деталі мобілізації коштів, щоб Україна могла ефективно відповісти на соціальні виклики.

«Я й усі ми вражені вашим лідерством. Ви своїм особистим прикладом показуєте, які сміливі й мужні українці. Ми з вами пліч-о-пліч і зробимо все, щоб вас підтримати, щоб Україна перемогла в цій війні», – наголосив Шарль Мішель.

ф

Зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля у Києві

20 квітня 2022 року - 17:05