Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив з радником Прем’єр-міністра Хорватії євроатлантичну інтеграцію України

18 червня 2021 року - 22:29

Ігор Жовква обговорив з радником Прем’єр-міністра Хорватії євроатлантичну інтеграцію України

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів онлайн-консультації зі спеціальним радником Прем’єр-міністра Республіки Хорватія з питань зовнішньої політики Владіміром Дробняком.

Під час розмови основна увага була приділена результатам саміту НАТО, який відбувся 14 червня у Брюсселі. Ігор Жовква відзначив важливість підтвердження лідерами держав – членів Альянсу того, що Україна стане членом НАТО і План дій щодо членства є невід’ємною частиною цього процесу. Він подякував хорватській стороні за дієву підтримку євроатлантичної стратегії нашої держави та врахування інтересів України у заключному комюніке саміту.

Заступник керівника Офісу Президента ознайомив Владіміра Дробняка з безпековою ситуацією на сході України та в тимчасово окупованому Криму. Ігор Жовква відзначив щоденну фіксацію випадків порушення режиму припинення вогню та збереження Росією численного військового контингенту вздовж українсько-російського кордону.

Радник Прем’єр-міністра Хорватії зі свого боку наголосив на незмінності твердої підтримки його країною суверенітету й територіальної цілісності України. Він підтвердив готовність хорватської сторони забезпечити максимально високий рівень участі в інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня цього року в Києві.

Співрозмовники приділили окрему увагу реалізації європейських прагнень України. Ігор Жовква розповів про кроки, які здійснює наша держава для досягнення вступу до Європейського Союзу. Сторони обмінялися думками щодо важливості надання Україні вже сьогодні чіткої європейської перспективи та подальшої підтримки цього курсу з боку Хорватії.