Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив з уповноваженим МЗС Німеччини ситуацію на Донбасі та євроатлантичну інтеграцію України

28 липня 2021 року - 09:38

Ігор Жовква обговорив з уповноваженим МЗС Німеччини ситуацію на Донбасі та євроатлантичну інтеграцію України

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква зустрівся з уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Маттіасом Люттенбергом.

Ігор Жовква поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію на Донбасі, а також про загрози, пов’язані зі збереженням значної військової присутності Російської Федерації вздовж кордону України.

Зі свого боку Маттіас Люттенберг наголосив на незмінності позиції ФРН щодо підтримки територіальної цілісності й суверенітету України. Він привітав зусилля, яких докладає наша держава з метою відновлення миру на Донбасі. Важливим досягненням мирного процесу було названо суттєве зниження інтенсивності обстрілів, а також кількості втрат серед військових і мирного населення впродовж року, що минув після схвалення в Тристоронній контактній групі додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню.

Співрозмовники відзначили високий рівень взаєморозуміння між українською та німецькою сторонами щодо ключових підходів до мирного врегулювання на Донбасі. Ігор Жовква та Маттіас Люттенберг підкреслили необхідність врегулювання ситуації дипломатичними засобами.

Торкаючись питання незаконної анексії Криму Російською Федерацією, німецький урядовець запевнив, що ФРН буде представлена на інавгураційному саміті Кримської платформи на високому політичному рівні.

Заступник керівника Офісу Президента поінформував Маттіаса Люттенберга про позицію України щодо реалізації проекту «Північний потік – 2», наголосивши на пов’язаних з ним гострих безпекових загрозах як для нашої держави, так і для всієї Європи. Зі свого боку уповноважений МЗС ФРН повідомив про готовність німецької сторони до проведення консультацій щодо «Північного потоку – 2», які ініціювала наша держава.   

Було обговорено питання європейської інтеграції України, зокрема можливість підписання двосторонньої декларації щодо європейської перспективи нашої держави. Маттіас Люттенберг відзначив важливість виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Він також погодився з необхідністю продовження діалогу сторін щодо реалізації євроінтеграційного курсу нашої держави.

Ігор Жовква наголосив на неприпустимості будь-яких ініціатив щодо відновлення діалогу ЄС – Росія на найвищому рівні до повної деокупації всіх українських територій.

Співрозмовники також погодилися з важливістю поглиблення взаємодії в контексті реалізації євроатлантичного курсу України.