Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Механізми підтримання миру та міжнародної безпеки потребують оновлення – Володимир Зеленський

25 вересня 2019 року - 17:26

Механізми підтримання миру та міжнародної безпеки потребують оновлення – Володимир Зеленський

Україна не ставить під сумнів авторитет міжнародних інституцій, зокрема Організації Об’єднаних Націй, але їхні механізми небездоганні та дають збій, а тому потребують оновлення. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час промови на загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку (США).

«Організація Об’єднаних Націй. Та будьмо відверті – чи є нації сьогодні справді об’єднаними? А навіть якщо так, то що саме їх об’єднує? Це лиха, катастрофи, війни. З цієї найвищої у світі трибуни завжди чути заклики до справедливих змін, праведні обіцянки, проголошення нових ініціатив. Настав час зробити так, щоб вони завжди підкріплювалися реальними справами. Бо у сучасному світі слова давно вже знецінені», – сказав Володимир Зеленський.

Він наголосив: «Ми не ставимо під сумнів авторитет міжнародних інституцій, зокрема Організації Об’єднаних Націй. Але слід визнати, що механізми є небездоганними. Вони починають давати збій, а отже – потребують оновлення».

Глава держави нагадав, що ООН була створена у 1945 році для підтримки та зміцнення миру й міжнародної безпеки, але наразі її основа перебуває у небезпеці, оскільки будь-яка війна на планеті, зокрема в Україні, є найбільшою загрозою для всієї цивілізації.

«У 2019 році людина розумна, homo sapiens, і досі вирішує конфлікти, вбиваючи собі подібних. Упродовж всього часу свого існування людство постійно знаходило нові способи для подолання відстані, передачі інформації, лікування хвороб. І тільки одне залишається незмінним: суперечності між народами та державами досі вирішуються не словами, а ракетами. Not by word. But by war», – наголосив Президент України.

Він підкреслив, що на кожному лідерові країни лежить відповідальність за долю всього світу. Водночас Володимир Зеленський зазначив, що вважає сильним лідером не того, хто відправляє тисячі солдатів на вірну смерть, а хто береже життя кожної людини.

«Це – не просто трибуна. І не сцена. І сім з половиною мільярдів мешканців планети – це не просто глядачі, а безпосередні учасники реального життя. Основи сценарію цього життя закладаються саме тут. І сьогодні від кожного присутнього залежить одне – чи буде це життя взагалі», – зауважив він, звертаючись до учасників заходу.

ф

Робочий візит Президента України до США для участі у 74-й сесії Генасамблеї ООН

24 вересня 2019 року - 09:03