Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Міжнародна експертна група Макфола-Єрмака розробила план дій щодо посилення санкцій проти РФ

13 квітня 2022 року - 20:37

Міжнародна експертна група Макфола-Єрмака розробила план дій щодо посилення санкцій проти РФ

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів чергове засідання групи українських і міжнародних експертів, які аналізують реальний вплив застосованих проти Росії санкцій та надають пропозиції щодо їх посилення.

На початку зустрічі він зазначив, що міжнародна експертна група Макфола-Єрмака працює вже три тижні. Президент України Володимир Зеленський і Офіс Глави держави дуже цінують зусилля експертів, і цей напрямок є одним із ключових пріоритетів для України нині.

«Наша спільна мета – зупинити війну, і для цього ми повинні розгромити Росію всіма можливими й неможливими санкціями. Я знаю, що в наших експертів зараз є дві сторінки пріоритетних санкцій проти РФ, які пропонуються для США, ЄС, Великої Британії та інших партнерів», – наголосив Андрій Єрмак.

За його словами, у цьому списку є повне ембарго на експорт сирої нафти та природного газу, додаткові заборони для фінансових установ як Росії, так і Білорусі, подальші торговельні бар’єри та мита, інші потужні заходи.

Також опрацьовуються підходи щодо посилення персональних обмежень та накладення вторинних санкцій.

Андрій Єрмак зазначив, що українські експерти вже запропонували свою частину плану дій.

Екс-радник Президента Сполучених Штатів з питань національної безпеки, Посол Майкл Макфол, який є координатором міжнародної групи експертів, зазначив, що найближчим часом іноземні фахівці нададуть свої коментарі та пропозиції.

Під час засідання заслухали також доповідь члена Ради національної безпеки Білого дому Пітера Харрелла, який зосередився на політичному вимірі санкцій.