Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Питання тарифів для населення розглянуть на найближчому засіданні РНБО – Президент

28 липня 2021 року - 13:14

Питання тарифів для населення розглянуть на найближчому засіданні РНБО – Президент

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Ради національної безпеки і оборони з ініціативою розглянути на найближчому засіданні питання тарифів для населення на електроенергію та газ. Про це Глава держави повідомив під час інтерв’ю в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Децентралізація», що триває у Києві.

«Ми стежимо (за ситуацією з тарифами. – Ред.). На жаль, ми не можемо втручатися в усі дії тих чи інших місцевих влад», – зазначив Президент, відповідаючи на запитання журналістів щодо тарифів на комунальні послуги та дій місцевої влади на цьому напрямі.

Водночас, за словами Володимира Зеленського, коли накопичується багато питань, центральна влада мусить вживати заходів для розв'язання проблем.

«Передусім нас цікавить суспільство. Ми повинні зробити все, щоб ціни на електроенергію для людей не піднімалися», – наголосив він і додав, що цій темі приділяється значна увага.

«Я попросив винести це питання на засідання РНБО на цьому тижні, щоб, по-перше, люди зрозуміли, що з 1 серпня сюрпризів для суспільства не буде. Також хотів би, щоб на місцях влада розуміла, що те, що ми запропонували, – річний контракт (річний тарифний план з фіксованою ціною на газ. – Ред.) – він кращий від усіх цін, які є сьогодні на території Європи», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави додав, що місцева влада має активніше пояснювати населенню переваги від укладання таких річних контрактів.

Президент також акцентував увагу на необхідності зробити все можливе для уникнення підвищення тарифів на електроенергію для населення.

«Моє ставлення дуже просте – сьогодні 1,68 грн (тариф за 1 кВт • год. – Ред.). Вважаю, що в нас є прошарок населення, який не може собі дозволити платити навіть 1,68 грн. І тому РНБО розглядатиме також це питання й можливості зменшення цін на електроенергію для таких окремих верств населення», – повідомив Володимир Зеленський.

Президент також зазначив, що деякі політичні опоненти заради власної вигоди навмисне лякають людей вигаданим підвищенням тарифів на комунальні послуги. Глава держави запевнив, що жодних неприємних сюрпризів для громадян не буде.