Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Пліч-о-пліч: 15 регіонів України долучаються до відновлення населених пунктів Херсонщини

7 липня 2023 року - 21:42

Пліч-о-пліч: 15 регіонів України долучаються до відновлення населених пунктів Херсонщини

Заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба за дорученням Глави держави здійснив робочу поїздку на Херсонщину, де презентував ініціативу «Пліч-о-пліч». У межах цієї ініціативи 15 областей України допоможуть відновити населені пункти Херсонської області, які постраждали внаслідок бойових дій та окупації російською армією.

Ініціатива передбачає відбудову 26 деокупованих населених пунктів Херсонщини силами областей і спроможних громад. Йдеться про відновлення житла та інфраструктури, створення умов для повернення херсонців у свої домівки.

«Попри російський терор, окупацію, руйнування та обстріли люди повертаються додому. Хочуть жити на своїй землі, у своїй країні, навчати й виховувати тут дітей. Прагнуть відбудувати свої домівки та вулиці. Лише разом, об'єднавши зусилля, ми можемо повернути на Херсонщину нормальне життя. Життя, яке зруйнувала Росія», – розповів Олексій Кулеба.

Він також повідомив, що в межах ініціативи ремонтні бригади з різних куточків країни, здебільшого на волонтерських засадах, долучаються до відбудови Херсонської області. Зокрема, Вінниччина відновлює смт Калинівське, Волинь – село Благодатівка, Дніпропетровщина – села Ольгине, Старолісся, Бобровий Кут, Житомирщина – село Трифонівка, Закарпаття – села Новопавлівка та Олександрівка, Івано-Франківщина – село Давидів Брід, Кіровоградщина – село Мала Олександрівка, Львівщина – села Нова Зоря, Таврійське та смт Біла Криниця, Одещина – села Киселівка, Благодатне та Новодмитрівка, Полтавщина – село Чкалове та Правдине, Рівненщина – села Заградівка, Орлове та Кочубеївка, Тернопільщина – смт Архангельське, Хмельниччина – смт Високопілля, Черкащина – села Новопетрівка та Іванівка, Буковина – село Новомиколаївка.

«Перед нами, перед областями та громадами, – багато викликів. Але переконаний, що разом ми якнайшвидше повернемо життя на героїчну Херсонщину. Важливо, що «Пліч-о-пліч» – це лише невелика частина масштабної національної програми We build Ukraine. Окремо вдячний областям, які одразу ж підтримали ініціативу, адже українці – це одна велика родина», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

У деяких громадах уже стартували ремонтні роботи, в інших вони почнуться найближчим часом. Загалом у межах пілотного проекту заплановано відновити понад 3500 об’єктів.

«Далі – інші постраждалі регіони й посилення партнерства, єднання, допомоги та зв’язків між українцями й самоврядуванням», – наголосив Олексій  Кулеба.