Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Рада з питань свободи слова рекомендувала органам влади забезпечити онлайн-трансляцію засідань задля висвітлення їхньої роботи журналістами

2 червня 2021 року - 19:40

Рада з питань свободи слова рекомендувала органам влади забезпечити онлайн-трансляцію засідань задля висвітлення їхньої роботи журналістами

В Офісі Глави держави відбулося чергове засідання Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України, під час якого було розглянуто ситуацію з обмеженням доступу представників ЗМІ до судів, органів місцевого самоврядування та інших органів у регіонах у зв'язку з поширенням COVID-19.

Учасники засідання заслухали інформацію, яку надали «Детектор медіа» та Інститут масової інформації, щодо повторюваних випадків обмеження доступу журналістів до засідань з боку органів місцевого самоврядування, судів, інших суб’єктів владних повноважень під приводом карантинних обмежень.

Рада рекомендувала місцевій владі вжити заходів для припинення порушень свободи слова, зокрема забезпечивши онлайн-трансляцію своїх засідань у разі неможливості надати доступ усім охочим журналістам.

Також Міністерству культури та інформаційної політики рекомендовано поширити письмове нагадування про передбачену законодавством відповідальність за порушення прав журналістів.

Крім того, Рада рекомендувала Президентові припинити практику присвоєння почесного звання «Заслужений журналіст України», яка була успадкована як елемент нагородної системи Радянського Союзу. Член Ради Максим Кречетов зазначив, що за 30 років незалежності в Україні з'явилася низка професійних відзнак, які заснували самі журналісти, коли до обрання переможців безпосередньо залучена журналістська спільнота.

Водночас члени Ради наголосили, що видатним діячам інформаційної сфери можуть бути присвоєні інші державні нагороди та стипендії. Рада підтримала рекомендацію НСЖУ щодо призначення державних стипендій низці діячів, а також довічної стипендії Миколі Семені, який понад два роки провів в ув’язненні в окупованому Росією Криму.

Рада з питань свободи слова також рекомендувала низці державних органів посилити заходи із захисту національного інформаційного простору в умовах продовження російської інформаційної агресії проти України.