Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

У Молдові Володимир Зеленський зустрівся з Ріші Сунаком

1 червня 2023 року - 18:16

У Молдові Володимир Зеленський зустрівся з Ріші Сунаком

У межах візиту до Молдови для участі в саміті Європейської політичної спільноти Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. 

Глава держави відзначив, що це вже третя зустріч лідерів за останній місяць. Він подякував Сполученому Королівству за потужну підтримку України в боротьбі з російською агресією.

«Я вдячний Великій Британії й особисто пану Прем’єр-міністру за допомогу, яка надається Україні. За лідерство у створенні танкової та авіаційної коаліцій, зокрема в готовності почати підготовку українських пілотів», – наголосив Президент України. 

Володимир Зеленський високо оцінив нещодавню передачу Україні далекобійних ракет Storm Shadow.

«Це саме та зброя, якої ми потребуємо сьогодні. Вона допомагає нам перемогти», – акцентував він.

Під час переговорів Глава держави поінформував Прем'єр-міністра про ситуацію на фронті. Президент наголосив на тому, що протягом останніх днів російський агресор значно активізував ракетний терор та атаки безпілотниками, що свідчить про необхідність посилення протиповітряної оборони України.

«Для захисту нашого населення та цивільної інфраструктури необхідно створити повітряний щит над українськими містами», – зазначив Володимир Зеленський. 

На зустрічі також порушувалося питання щодо очікувань України від Вільнюського саміту НАТО. Глава держави акцентував, що для нашої країни важливо отримати чіткий сигнал про перспективи членства в Альянсі, що буде ще одним мотиваційним чинником для Збройних Сил України та всього українського народу.

Окрему увагу співрозмовники приділили реалізації української формули миру й організації Глобального саміту миру, необхідності подальшого посилення тиску на державу-агресора та підготовці до проведення Лондонської міжнародної конференції з відбудови України.