Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна та Фінляндська Республіка підписали угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом

12 вересня 2019 року - 18:11

Україна та Фінляндська Республіка підписали угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом

У присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо підписано низку двосторонніх українсько-фінських документів.

Зокрема, Угоду між Україною та Фінляндською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. З української сторони документ підписав голова Служби безпеки України Іван Баканов, з фінської – Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Пяйві Маріт Лайне.

«Сьогодні наші сторони підписали важливий документ – Угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. Це створює нові можливості для співпраці безпекових органів, зокрема у контексті протидії гібридним загрозам з боку Російської Федерації», – пояснив Володимир Зеленський під час спільної з Президентом Фінляндської Республіки зустрічі з представниками ЗМІ у Києві.

Укладення цієї Угоди зумовлене необхідністю створення правових засад захисту інформації з обмеженим доступом, обмін якою, у разі потреби, здійснюватиметься між Україною та Фінляндською Республікою.

Положеннями договору передбачено визначення компетентних органів безпеки, відповідальних за виконання Угоди, порівняння грифів обмеження доступу, встановлення правил щодо обміну інформацією з обмеженим доступом та вимог стосовно надання доступу до такої інформації, а також унормовано зобов’язання сторін щодо забезпечення охорони інформації з обмеженим доступом та принципи її охорони.

Крім того, голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова та директор Національного архіву Фінляндії Юссі Нуортева підписали Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та Національним архівом Фінляндії.

Метою Меморандуму є посилення двосторонньої співпраці у сфері архівної справи, налагодження та розвиток взаємовигідного й конструктивного діалогу між архівними установами України та Фінляндії.

Відповідно до положень Меморандуму, сторони забезпечуватимуть рівні права доступу українських та фінських дослідників до документів архівних установ, сприятимуть поповненню національних архівних фондів копіями архівних документів, які перебувають на збереженні в державних архівах іншої сторони і становлять інтерес для дослідників; здійснюватимуть обмін фахівцями; реалізовуватимуть спільні наукові дослідження та виставкові й видавничі проекти тощо.

Підписання Меморандуму матиме позитивний вплив на адаптацію національного законодавства в архівній сфері та у сфері діловодства до європейського галузевого законодавства та стандартів.

ф

Заходи за участю Президента України та Президента Фінляндської Республіки

12 вересня 2019 року - 16:38