Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Інформаційна довідка про розгляд інформаційних запитів в Адміністрації Президента України за липень 2015 року

Загалом, за період роботи з 1 січня по 31 липня 2015 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 1462 інформаційних запити, а саме:

• 129 запитів (8,8%) отримано від засобів масової інформації;

• 1119 запитів (76,5%) від фізичних осіб;

• 343 запити (23,5%) від юридичних осіб та громадських організацій.

Протягом липня 2015 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшов 221 інформаційний запит, а саме:

• 187 запитів або 84,6% від фізичних осіб;

• 13 запитів (5,8%) від юридичних осіб

• 21 запит (9,6%) від громадських організацій.

Окремо слід зазначити, що протягом липня 2015 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації надійшло 15 запитів від представників ЗМІ. Основною інформацією, яка цікавила запитувачів-журналістів, були відомості щодо заробітних плат керівників структурних підрозділів Адміністрації Президента України, надання українського громадянства іноземцям, які воюють у складі добровольчих батальйонів на території зони АТО, щодо процедури призначення, переведення, звільнення суддів, щодо радників Президента України, спеціальних авіаційних рейсів ДАП «Україна» тощо.

Основна кількість запитів, що надійшли до Адміністрації Президента України у липні 2015 року, була отримана електронною поштою – 176 запитів (79,6%), 31 запит (14%) надісланий в письмовому вигляді поштою, 10 запитів прийнято від запитувачів особисто і 4 запити по телефону.

У липні 2015 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації законодавчо закріплене право на продовження строку розгляду запитів не використовувалося. Усі запити, отримані у липні, були опрацьовані у встановлений чинним законодавством строк, а саме у 5 денний термін.

Серед загальної кількості запитів, отриманих у липні 2015 року, 137 запитів (61,9%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента, 84 запити (38,1%) – надіслані за належністю до інших розпорядників інформації.

Документи та інформація, які найбільше цікавили запитувачів протягом липня 2015 року:

• копії Указів та Розпоряджень Президента України, у тому числі таких, з яких було знято позначку «Опублікуванню не підлягає» та гриф «Для службового користування»;

• стратегія розвитку «Україна 2020» англійською мовою;

• декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік очільників обласних державних адміністрацій;

• інформація про структурні підрозділи обласних державних адміністрацій, відповідальних за розгляд інформаційних запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

• інформація про телефонні переговори Президента України з керівниками інших держав;

• інформація, пов’язана питаннями демобілізації військовослужбовців.

Серед регіонів України, громадяни яких надіслали найбільшу кількість інформаційних запитів до Адміністрації Президента України у липні 2015 року, варто відзначити:

1. місто Київ – 41 запит;

2. Київську область – 10 запитів;

3. Харківську область – 8 запитів.