Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Інформаційна довідка про розгляд інформаційних запитів в Адміністрації Президента України за лютий 2016 року

За період роботи з 1 січня по 29 лютого 2016 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 448 запитів на інформацію, серед яких:

 • 62 запити (13,8%) отримано від засобів масової інформації;
 • 317 запитів (70,8%) від фізичних осіб;
 • 131 запит (29,2%) від юридичних осіб та об’єднань громадян.

Протягом лютого 2016 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 242 запити на інформацію. Із них за категорією запитувачів отримано:

 • 48 запитів або 19,8% від загальної кількості запитів – від засобів масової інформації;
 • 157 запитів (64,9%) – від фізичних осіб;
 • 45 запитів (18,6%) – від юридичних осіб
 • 40 запитів (16,5%) – від громадських організацій.

Окремо зазначаємо, що протягом лютого 2016 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації опрацьовано 48 запитів від представників засобів масової інформації. Основна інформація, яка цікавила запитувачів-журналістів, стосувалась таких питань, як: діяльність Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, розмір заробітної плати отриманої у січні 2016 року посадовими особами Адміністрації Президента України, розміри посадових окладів голів ОДА за січень 2016 року, закордонні відрядження Президента України, проведення ремонту, реконструкції, переобладнання приміщень у будівлі Адміністрації Президента України тощо.

За формою надходження отримано таку кількість запитів на інформацію:

 • електронною поштою – 185 запитів (76,4%);
 • поштою – 44 запити (18,2%);
 • особисто – 12 запитів (5,0%);
 • телефоном – 1 запит (0,4%).

Стосовно строків розгляду запитів на інформацію зазначаємо, що з 242 запитів на інформацію, отриманих протягом лютого 2016 року у строк до трьох днів було опрацьовано 113 запитів (46,7%) і 120 запитів (49,6%) – у 5-денний строк, що є свідченням оперативності опрацювання запитів на інформацію і недопущення порушення строків їх розгляду.

Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації на підставі пункту 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" було використане законодавчо закріплене право на продовження строку розгляду 9 запитів. Відповіді на зазначені запити було надано в повному обсязі до сплину встановленого чинним законодавством 20-денного терміну.

Серед загальної кількості запитів, отриманих у лютому 2016 року, 164 запити (67,8%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента України, 78 запитів (32,2%) були надіслані за належністю до інших розпорядників інформації.

У зв’язку з набранням чинності  Закону України від 2 липня 2015 року №577 «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», а також забезпечуючи ефективність реалізації громадянами України права на електронне звернення, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано та передано за належністю до Приймальні Президента України 38 електронних звернень до Президента України, які надійшли на електронну пошту Головного департаменту.

На виконання Доручення Глави Адміністрації Президента України від 20 січня 2015 року, а також з метою становлення та реалізації політики «Єдиного голосу» в Адміністрації Президента України, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано в межах компетенції та передано для подальшої роботи до Головного департаменту інформаційної політики один запит від представників ЗМІ, що містив прохання про надання коментаря.

Протягом лютого 2016 року запитувачів найбільше цікавила наступна інформація:

 • копії Указів та Розпоряджень Президента України, зокрема про присвоєння звання «Герой України», про присвоєння військових звань, про присвоєння спеціальних звань, про присвоєння класних чинів
 • інформація щодо осіб, помилуваних за період з 1994 по 2015 роки;
 • інформація щодо розмірів посадових окладів, доплат і премій голів обласних державних і військово-цивільних адміністрацій;
 • інформація щодо патрульних автомобілів патрульної поліції м. Києва тощо.

Серед регіонів України, які надіслали найбільшу кількість запитів на інформацію до Адміністрації Президента України у лютому 2016 року слід виділити:

 1. місто Київ – 93 запити;
 2. Харківську область – 15 запитів;
 3. Львівську область – 11 запитів.

Моніторинг інформаційних запитів. Лютий-2016 - xlsx - 135.0 Kb