Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Інформаційна довідка про розгляд інформаційних запитів в Адміністрації Президента України за березень 2016 року

За період роботи з 1 січня по 31 березня 2016 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 704 запити на інформацію, серед яких:

 • 137 запитів (19,5%) отримано від засобів масової інформації;
 • 467 запитів (66,3%) від фізичних осіб;
 • 237 запитів (33,7%) від юридичних осіб та об’єднань громадян.

Протягом березня 2016 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 256 запитів на інформацію. Із них за категорією запитувачів отримано:

 • 75 запитів або 29,3% від загальної кількості запитів – від засобів масової інформації;
 • 150 запитів (58,6%) – від фізичних осіб;
 • 69 запитів (26,9%) – від юридичних осіб
 • 37 запитів (14,5%) – від громадських організацій.

Окремо зазначаємо, що протягом березня 2016 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації опрацьовано 75 запитів від представників засобів масової інформації. Основна інформація, яка цікавила запитувачів-журналістів, стосувалась таких питань, як: список подарунків, що були отримані Президентом України П.Порошенком у 2014-2016 роках; розмір заробітної плати голів обласних рад та голів міських рад обласних центрів України; перелік осіб, які користуються приміщеннями в будинку відпочинку «Конча Заспа» та комплексі відпочинку «Пуща водиця»;  нормативно-правові акти, що регламентують забезпечення та обслуговування високопосадовців попередніх років.

За формою надходження отримано таку кількість запитів на інформацію:

 • електронною поштою – 212 запитів (82,8%);
 • поштою – 32 запити (12,5%);
 • особисто – 7 запитів (2,7%);
 • телефоном – 5 запитів (2%).

Стосовно строків розгляду запитів на інформацію зазначаємо, що з 256 запитів на інформацію, отриманих протягом березня 2016 року у строк до трьох днів було опрацьовано 56 запитів (21,9%) і 198 запитів (77,3%) – у 5-денний строк.

Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації на підставі пункту 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" було використане законодавчо закріплене право на продовження строку розгляду двох запитів. Відповіді на зазначені запити було надано в повному обсязі до сплину встановленого чинним законодавством 20-денного терміну.

Серед загальної кількості запитів, отриманих у березні 2016 року, 174 запити (68%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента України, 82 запити (32%) – надіслані за належністю до інших розпорядників інформації.

У зв’язку з набранням чинності  Закону України від 2 липня 2015 року №577 «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», а також забезпечуючи ефективність реалізації громадянами України права на електронне звернення, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано та передано за належністю до Приймальні Президента України 45 електронних звернень до Президента України, які надійшли на електронну пошту Головного департаменту.

На виконання Доручення Глави Адміністрації Президента України від 20 січня 2015 року, а також з метою становлення та реалізації політики «Єдиного голосу» в Адміністрації Президента України, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано в межах компетенції та передано для подальшої роботи до Головного департаменту інформаційної політики два запити від представників ЗМІ, що містили прохання про надання коментаря.

Протягом березня 2016 року запитувачів найбільше цікавила наступна інформація:

 • копії Указів та Розпоряджень Президента України;
 • перелік осіб, яким було присвоєно звання «Герой України» Президентом України В. Ющенком;
 • копії положень окремих структурних підрозділів Адміністрації Президента України;
 • перелік законів України, щодо яких Президентом України П. Порошенком застосовано право вето;
 • інформація про розмір заробітної плати працівників Адміністрації Президента України за грудень 2015 року тощо.

Серед регіонів України, які надіслали найбільшу кількість запитів на інформацію до Адміністрації Президента України у березні 2016 року слід виділити:

 1. місто Київ – 112 запитів;
 2. Дніпропетровську область – 8 запитів;
 3. Київську та Полтавську області – по 7 запитів.

Моніторинг інформаційних запитів. Березень-2016 - xlsx - 135.0 Kb