Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2016

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом Свободи

МАРЧУКА Івана Степановича - художника-живописця, м.Київ

ЩЕРБАКА Юрія Миколайовича - державного і громадського діяча, поета, публіциста, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ПАСІЧНИКА Василя Івановича - директора Чернігівського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

ЧЕПЕЛИКА Володимира Андрійовича - професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БІЛИКА Антона Івановича - директора приватно-орендного підприємства "Іванівське", Тернопільська область

ГУРЖІЯ Андрія Миколайовича - віце-президента Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

ДАВИДЕНКА Гаврила Івановича - суддю Верховного Суду України у відставці

ФРАНКА Петра Михайловича - голову Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Львів

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

БАЛАЯНА Романа Г ургеновича - кінорежисера, академіка-секретаря відділення Національної академії мистецтв України, м.Київ

БІЛИКА Любомира Степановича - директора Чортківського державного медичного коледжу, Тернопільська область

ГОЛУБНИЧОГО Володимира Степановича - ветерана спорту, дворазового олімпійського чемпіона та дворазового рекордсмена світу зі спортивної ходьби, м.Суми

ДУРДИНЦЯ Василя Васильовича - радника Міністра внутрішніх справ України, генерала внутрішньої служби України

КАРПЕНКА Анатолія Яковича - головного спеціаліста акціонерного товариства "Полюс", м.Київ

ШАРАПОВА Олександра Михайловича - радника директора дочірнього підприємства державної компанії "Укрспецекспорт" - державного підприємства "Укроборонсервіс", м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" II ступеня

БРОНЗА Йосипа Львовича - голову ради адвокатів Одеської області

ГЕРБЕДУ Сергія Володимировича - заступника голови Національної служби посередництва і примирення

ЗАГОРСЬКОГО Володимира Степановича - директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

ЄГОРОВА Андрія Юрійовича - начальника філії "Октябрьск" державного підприємства "Адміністрація морських портів України", м.Миколаїв

ЗІНКЕВИЧА Тимофія Семеновича (МИХАЇЛА) - керуючого Волинською єпархією Української православної церкви Київського патріархату

КОПИЛЕНКА Олександра Любимовича - директора Інституту законодавства Верховної Ради України

МИКИТЕНКА Олега Івановича - редактора-консультанта та директора журналу "Всесвіт" товариства "Журнал "Всесвіт", м.Київ

ОКОПНОГО Олексія Макаровича - голову ради ветеранів Міністерства аграрної політики та продовольства України

СІРЕНКА Олександра Олександровича - голову правління акціонерного товариства "Яготинський маслозавод", Київська область

СУКАЧА Миколу Васильовича - керівника художнього та головного диригента академічного симфонічного оркестру "Філармонія" обласного комунального концертно-видовищного підприємства "Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм"

ЧЕРНЕЦЯ Василя Гнатовича - ректора Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" IIІ ступеня

АНДРУСИШИНА Володимира Йосифовича - продюсера проектів, засновника товариства "МЕДІАЛАЙТ", м.Київ

АНТОНЕНКА Віктора Єгоровича - начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, Донецька область

БАРАНЦЯ Миколу Максимовича - суддю господарського суду Кіровоградської області у відставці

БУЛКУ Ольгу Аркадіївну - заступника Голови Державної судової адміністрації України

ВАЩИЛІНУ Надію Михайлівну - суддю господарського суду Закарпатської області у відставці

ВЕРБИЦЬКОГО Володимира Валентиновича - директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, м.Київ

ГАРБАРУКА Сергія Володимировича - Голобського селищного голову, Волинська область

ГЛУШКА Михайла Михайловича - розкрійника цеху акціонерного товариства "Санта Україна", Миколаївська область

ГОНЧАРУКА Олександра Олександровича - Керівника Головного департаменту Адміністрації Президента України

ГУМЕНЮКА Миколу Івановича - генерального директора товариства "Юрія-Фарм", м.Київ

ДІДЕНКА Олега Валентиновича - директора дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м.Київ

ДУДУ Ігоря Микитовича - директора Тернопільського обласного художнього музею

ЕПЕЛЬБЛАТА Еміля Фішевича - ветерана педагогічної праці, Хмельницька область

ЗАВАДСЬКОГО Віктора Станіславовича - директора-розпорядника Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ

ЗАРИШНЯКА Анатолія Семеновича - віце-президента - головного вченого секретаря Національної академії аграрних наук України, м.Київ

КЛИМ Оксану Василівну - завідувача відділу дирекції програм прямоефірного мовлення Львівської обласної державної телерадіокомпанії

КОЛОМІЙЦЯ Володимира Олексійовича директора державного підприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Донецька область

КОМАРНИЦЬКОГО Ігоря Михайловича - проректора Хмельницького кооперативного торгово-економічного інституту

КОНЦУРА Юрія Івановича - технолога дільниці цеху акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", Дніпропетровська область

КОНЬКА Олега Володимировича - заступника голови Запорізької обласної громадської організації "Асоціація пошукових загонів Запорізької області"

КУПЧИНСЬКОГО Богдана Івановича - члена Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури

КУЧЕРА Івана Йосиповича - артиста-соліста-інструменталіста державного підприємства "Національний будинок органної та камерної музики України", м.Київ

ЛУЦІВА Юрія Олексійовича - диригента, професора Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка

МАТВІЄНКА Андрія Степановича - учасника бойових дій у Другій світовій війні, м.Київ

МОСКОВКО Марину Олександрівну - виконавчого директора благодійної організації "Благодійний фонд "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова", м.Київ

НАЙШТЕТІКА Євгена Володимировича - засновника благодійної організації "Благодійний фонд "Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова", м.Київ

НОВОХАТНЬОГО Андрія Олександровича - учасника бойових дій у Другій світовій війні, голову первинної ветеранської організації акціонерного товариства "Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання "Імпульс", Луганська область

ОЛЕФІРА Миколу Олексійовича - заступника голови правління акціонерного товариства "ФЕД", м.Харків

ОЛЬШЕВСЬКОГО Ігоря Олександровича Здолбунівського. міського голову, Рівненська область

ПАВЕЛКІВА Романа Володимировича - першого проректора Рівненського державного гуманітарного університету

РЯЗАНЦЕВА Миколу Івановича - начальника цеху акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об’єднання Азот", Луганська область

САЧКА Володимира Володимировича - завідувача відділу Секретаріату Центральної виборчої комісії

СУКМАНОВСЬКОГО Михайла Романовича - декана Золочівського деканату Української греко-католицької церкви, Львівська область

ТИМЧУКА Сергія Артемовича - ветерана праці, Хмельницька область

ШКАРЛЕТА Сергія Миколайовича - ректора Чернігівського національного технологічного університету

ШУПЛИКА Віталія Миколайовича - заступника голови громадської організації "Київська міська спілка ветеранів АТО Деснянського району"

ЯНЧЕВСЬКУ Анну Володимирівну - члена громадської організації "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО", м.Київ

Нагородити орденом Богдана Хмельницького II ступеня

ШАСТУНА Івана Денисовича - учасника бойових дій у Другій світовій війні, почесного члена президії ради Черкаської міської організації ветеранів України

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

БРЕДЕЛЬОВА Бориса Анатолійовича - полковника

КРУГЛІКОВА Юрія Олександровича (посмертно) - учасника антитерористичної операції на Сході України, м.Львів

ПІНЧУКА Івана Петровича - учасника бойових дій у Другій світовій війні, активіста організації ветеранів Малиновського району м.Одеси

ЧАБАНА Андрія Архиповича - благодійника, учасника бойових дій у Другій світовій війні, Київська область

ЯКУБОВСЬКОГО Максима Вікторовича - військового прокурора Південного регіону України, генерал-майора юстиції

Нагородити орденом "3а мужність" III ступеня

БОНДАРЕВИЧА Сергія Миколайовича - водія відділення Головного управління ДСНС у Запорізькій області, сержанта служби цивільного захисту

БУЙВОЛА Ігоря Володимировича - заступника командира Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

ВЛАСЮКА Іллю Михайловича - водія Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

ВОВЧКА Руслана Ігоровича - командира відділення Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області, старшого прапорщика служби цивільного захисту

ГАГАЄВА Олександра Анатолійовича - водія Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

КОМКА Анатолія Семеновича - завідувача відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

ОЖОГАНИЧА Василя Івановича - голову ради Шосткинської міськрайонної громадської організації інвалідів та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС "Союз чорнобильців України", Сумська область

ОСЕЦЬКОГО Захара Володимировича - водія Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

ТИРТИШНОГО Юрія Олексійовича - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська гвардія революції", м.Львів

ШЕВЧУКА Івана Михайловича - голову осередку Івано-Франківської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ГРИГОР’ЄВУ Лілію Іванівну - суддю Верховного Суду України у відставці

ДІЦУЛ Ліліану Вікторівну - матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу Деснянського району м.Києва

МОМОТЕНКО Тамару Дмитрівну - підполковника

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БАГРІЙ Наталію Іванівну - керівника цеху акціонерного товариства "Санта Україна", Миколаївська область

БОЙКО Любов Миколаївну - педагога-організатора, керівника гуртка Вінницького міського центру художньо- хореографічної освіти для дітей та юнацтва "Барвінок"

БУРЛАКУ Галину Григорівну - голову фермерського господарства "Щаслива доля", Полтавська область

ГОНЧАРОВУ Надію Михайлівну - чергову по залізничній станції Сватове структурного підрозділу "Станція Попасна" регіональної філії "Донецька залізниця"

ІВАШИНУ Ірину Михайлівну - начальника лабораторії цеху товариства "Запорізький титано-магнієвий комбінат"

ЛІГОСТАЄВУ Світлану Михайлівну - власного кореспондента Національного інформаційного агентства України (Укрінформ), м.Харків

МАМОНТОВУ Олену Григорівну - начальника Головного управління статистики у Харківській області Державної служби статистики України

НЕГОДУ Тамару Михайлівну - голову творчої спілки майстрів народних промислів, Київська область

РУЖИН Зою Володимирівну - керівника культурно-просвітницького центру "Золоте зерно" Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою

СМОЛІНУ Надію Павлівну - першого проректора - директора вищого мистецького коледжу Київської дитячої Академії мистецтв

ФУРЛЕТ Наталію Ярославівну - директора департаменту Міністерства освіти і науки України

ШУЛІКУ Наталію Валеріївну - координатора Центру допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, м.Дніпро

Нагородити орденом Данила Галицького

КЛИМОВИЧА Олександра Олександровича - прокурора відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, старшого лейтенанта юстиції

КРАВЧЕНКА Руслана Андрійовича - прокурора відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, капітана юстиції

ЛІТВІНОВА Геннадія Миколайовича - полковника

НІМЧЕНКА Ігоря Васильовича - прокурора відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, підполковника юстиції

СОМА Володимира Михайловича - завідувача сектору Секретаріату Центральної виборчої комісії

ТКАЧЕНКА Андрія Миколайовича - заступника начальника відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, підполковника юстиції

ФУШТЕЯ Ігоря Миколайовича - слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України, підполковника юстиції

Нагородити медаллю "3а військову службу Україні”

БІЛОГО Андрія Сергійовича - підполковника

ПОЛЬНІКОВА Олександра Михайловича - полковника

Нагородити медаллю "За бездоганну службу” III ступеня

ФУРСОВА Євгена Михайловича - підполковника

Нагородити медаллю "За врятоване життя”

ВАРАВУ Валентину Юріївну - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська гвардія революції", м.Київ

КОРОЛЬОВА Костянтина Анатолійовича - інструктора Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

ЛЕМЕШКА Тараса Миколайовича - водія Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

МАКАРЕВИЧА Григорія Михайловича - пенсіонера, м.Кіровоград

СІМУТІНА Ігоря Ігоровича - інструктора Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

СТОРОЖУКА Володимира Леонідовича - водія Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, м.Київ

Нагородити медаллю "3а працю і звитягу"

АНАЙМАНОВИЧ Ольгу Гнатівну - начальника відділу державного підприємства "Київський обласний державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів"

БОРОДІНА Володимира Геннадійовича - машиніста цеху акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", Дніпропетровська область

ЗАТИШНЯК Наталію Вікторівну - логопеда Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів "Майбутнє"

КАЛЬМЕТЬЄВА Костянтина Геннадійовича - волонтера, м.Харків

САЛОВА Василя Григоровича - оглядача-ремонтника виробничого підрозділу "Експлуатаційне вагонне депо Куп’янськ" регіональної філії "Південна залізниця", Харківська область

СЛІСАРЕНКО Юлію Андріївну - головного консультанта управління Секретаріату Центральної виборчої комісії

ЦАРУКА Миколу Миколайовича - агломератника цеху акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", Дніпропетровська область

ШОВКУН Наталію Степанівну- референта державного підприємства "Всеукраїнський державний науково- виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів", м.Київ

Нагородити відзнакою Президента України - Хрестом Івана Мазепи

БОРДУНА Івана Михайловича - волонтера громадської організації "Народний тил", м.Київ

ГРУЛЕНКА Павла Валерійовича - волонтера громадської організації "Народний тил", м.Київ

КРИВОНОСА Павла Олександровича- генерального директора державного підприємства "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв" Державного управління справами

МАЗЕПУ Геннадія Святославовича - волонтера громадської організації "Народний тил", м.Київ

МАЗЕПУ Ігоря Всеволодовича - волонтера, голову координаційної ради Міжнародної громадської організації "Родина Мазеп", м.Київ

МАЗОХУ Дмитра Петровича - волонтера благодійної організації "Благодійний фонд "Народна армія", м.Дніпро

ПРОСКУРНЯКА Юрія Мирославовича - волонтера громадської організації "Народний тил", м.Чернівці

ЩЕРБАКОВА Дмитра Вікторовича - волонтера громадської організації "Народний тил", м.Київ

Присвоїти почесні звання:

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

АНДРІЄВСЬКІЙ- БОДЕНЧУК Тетяні Михайлівні - артистці-солістці-інструменталістці Національної філармонії України, м.Київ

КУЗЬМЕНКУ Олександру Федоровичу   - артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

КУРАЧУ Юрію Володимировичу - генеральному директорові - художньому керівнику Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І.Майбороди, м.Київ

МАЛЬЦЕВУ Віталію Володимировичу - концертмейстерові оркестру Національної філармонії України, м.Київ

ПАВЛИКУ Віктору Франковичу - співакові, викладачу Київського національного університету культури і мистецтв

ПАВЛОВСЬКІЙ Наталії Валеріївні - солістці-цимбалістці концертного колективу "Горлиця-APT", м.Київ

РЕВЕНКО Вірі Олексіївні - солістці-вокалістці творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

СМОТРИТЕЛЮ Володимиру Петровичу - акторові, директору Хмельницького міського моно-театру "Кут"

"НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

ВОЛИКУ Павлу Івановичу - художникові, Полтавська область

КУЗЬМІ Борису Івановичу - художникові-живописцю, графіку, Закарпатська область

МАТВЄЄВУ Євгенію Володимировичу - художникові, заступнику голови правління Київської спілки художників книги

СВАЛЯВЧИКУ Василю Петровичу - художникові, члену громадського об’єднання "Спілка художників "Карпатські кольори", Закарпатська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

АВДЄЄНКО Вікторії Вадимівні - актрисі театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний Молодий театр"

БАЖАНОВУ Миколі Леонідовичу - акторові комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т.Г.Шевченка"

ДРАГАНУ Мирославу Тарасовичу - солістові-піаністу Львівської обласної філармонії

ЄРГІЄВІЙ Олені Петрівні - солістці-інструменталістці, художньому керівникові скрипкового ансамблю Одеського училища мистецтв та культури імені К.Ф.Данькевича

ЗАСУХІНІЙ Наталії Михайлівні - завідувачеві трупи Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру

КОМАРОВІЙ Світлані Вікторівні - провідному майстрові сцени комунального закладу "Дніпродзержинський академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки" Дніпродзержинської міської ради, Дніпропетровська область

МАЛІНОВИЧУ Андрію Володимировичу - акторові комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т.Г.Шевченка"

МЕДІНУ Сергію Леонідовичу - артистові драми, провідному майстру сцени комунального закладу культури Сумської обласної ради "Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна"

МИРОНОВИЧ Євгенії Іванівні - артистці драми комунального закладу "Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.Л.Кропивницького"

МИРОШНИЧЕНКО Інні Вікторівні - актрисі товариства "Київська студія телевізійних фільмів"

САЛТИКОВУ Альберту Олександровичу - солістові-вокалісту, авторові-виконавцю творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

СТОЯНОВУ Олександру Афанасійовичу - артистові балету - провідному майстру сцени державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

СТРІЛЬЦЮ Валерію Юрійовичу - акторові Одеського обласного театру ляльок

ТЕРЕНТ’ЄВУ Сергію Володимировичу - солістові-інструменталісту Одеської обласної філармонії

ХАРЧЕНКО Ніні Сергіївні - артистці-вокалістці-солістці державного підприємства "Національний будинок органної та камерної музики України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

СВІРСЬКОМУ Володимиру Петровичу - директорові товариства "СВП Майстер", Житомирська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

БЕЖУК Марії Мар’янівні - учительці Заліщицької державної гімназії, Тернопільська область

ДЬОМІНІЙ Наталії Миколаївні - учительці, директору комунального закладу освіти "Спеціалізована школа № 71 художньо-архітектурного напрямку" Дніпропетровської міської ради

ТУСТАНІВСЬКОМУ Леву Богдановичу - учителеві Унятицької середньої загальноосвітньої школи І—II ступенів Дрогобицького району, Львівська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

БОМБІ Мирославу Ярославовичу - завідувачеві кафедри Львівського інституту економіки і туризму, доктору сільськогосподарських наук, професорові

КИРИДОН Аллі Миколаївні - директорові державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво", доктору історичних наук, професорові, м.Київ

МАЯКУ Миколі Михайловичу - професорові кафедри Житомирського державного технологічного університету, доктору технічних наук, професорові

СТАТІВЦІ Анатолію Миколайовичу - професорові кафедри Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктору юридичних наук, професору, м.Харків

ЧУЖИКОВУ Віктору Івановичу - проректорові, завідувачу кафедри державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", докторові економічних наук, професору

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

АНИСІМОВУ Валерію Михайловичу - кінооператорові-постановнику, м.Київ

БІГУС Ользі Олегівні - завідувачеві кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

КРЕМЕНЮ Дмитру Дмитровичу  - письменникові, м.Миколаїв

РУДЗІНСЬКОМУ Михайлу Степановичу - директорові установи Тернопільської обласної ради "Тернопільське обласне державне музичне училище імені С .Крушельницької"

СЛІПІЧУ Павлу Анатолійовичу - директорові дизайн-ліцею управління культури Херсонської міської ради

ТАЙНЕЛЬ Ельвірі Золтанівні - завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

ШАПОВАЛ Олені Віталіївні - доцентові кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

ШЕЙКО Аллі Олексіївні - головному хормейстерові творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ"

ІВАСЕНКУ Миколі Онуфрійовичу - донорові, м.Рівне

МОСКАЛЕНКУ Дмитру Івановичу - донорові, м.Хмельницький

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

МЄЗЄНЦЕВІЙ Наталії Борисівні - завідувачеві секретаріату депутатської фракції у Верховній Раді України

ПАХАЧУК Галині Данилівні - директорові Департаменту Міністерства фінансів України

СМИРНОВУ Олександру Миколайовичу - заступникові голови Миколаївської обласної ради

СТАРИНЦЮ Олександру Георгійовичу - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ВЕРБИЧУ Віктору Олексійовичу - редакторові відділу товариства "Волинська правда"

ГРИДЖУКУ Івану Миколайовичу - редакторові Надвірнянської районної газети "Народна Воля", Івано-Франківська область

ДЖУМУРАТ Ростиславі Богданівні - завідувачеві редакції Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії

ІСАКУ Анатолію Федоровичу - головному редакторові Чернівецької обласної громадсько-політичної газети "Буковина"

ЛИСЕВИЧУ Михайлу Васильовичу - виконувачеві обов’язків редактора газети Тернопільської обласної ради і Тернопільської обласної державної адміністрації "Свобода"

КУДУСОВІЙ Ділярі Лутфіївні - директорові комунального підприємства "Студія "Мелітопольський район" Мелітопольської районної ради, Запорізька область

МАКСИМЕНКО Світлані Михайлівні - завідувачеві відділу дирекції програм художнього мовлення Львівської обласної державної телерадіокомпанії

МАЛЬЧЕНКО Надії Миколаївні - редакторові газети "Літинський вісник", Вінницька область

МЕЛЬНИКУ Петру Петровичу - заступникові голови - відповідальному секретарю Кіровоградської обласної спілки журналістів

ОЖОГІНУ Віктору Івановичу - члену Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України

ПАРИМСЬКОМУ Ігорю Святославовичу - завідувачеві кафедри Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ШАПОВАЛОВУ Андрію Анатолійовичу - директорові виконавчому філії Національної телекомпанії України "Луганська регіональна дирекція"

ШКАРАБАНУ Стефану Васильовичу - редакторові газети "Вільне слово", Тернопільська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БЕЗНОСЕНКУ Максиму Петровичу - лікареві відділення Миколаївського обласного онкологічного диспансеру

ГАВЛОВСЬКІЙ Аллі Борисівні - лікареві відділення філії акціонерного товариства "Миргородкурорт" - "СКК "Миргород" - "Бальнеогрязелікарня", Полтавська область

ГОНЧАРУК Олені Олександрівні - лікареві Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів "Майбутнє"

КУХАРЮ Владиславу Вікторовичу - начальникові управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради

ПАСІЧНИКУ Геннадію Петровичу - завідувачеві відділення клінічної лікарні "Феофанія" Державного управління справами

РОГОВУ Анатолію Володимировичу - начальникові управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради, Київська область

САВЧЕНКУ Сергію Євгенійовичу - професорові кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

КАРЧЕВСЬКОМУ Руслану Анатолійовичу - директорові державного підприємства "Житомирське лісове господарство" Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства

ПИРОГУ Миколі Миколайовичу - начальникові відділу – головному мисливствознавцю Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

КУЛЬЧИЦЬКОМУ Михайлу Йосиповичу - майстрові народних художніх промислів - художньої різьби по дереву, Тернопільська область

РЕШТІ Івану Вікторовичу - майстрові гончарства, м.Житомир

ХІМ’ЯК Анастасії Юріївні - майстрині ліжникарства, Івано-Франківська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

ЛИСАЧОВУ Василю Івановичу - головному інженерові товариства "Датчикове підприємство "ЗАВОД РАПІД", м.Чернігів

СТРИГУНОВУ Павлу Миколайовичу - головному конструкторові малого підприємства - науково-виробничої фірми "Продекологія", м.Рівне

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

ЕФРЕМОВУ Павлу Івановичу - начальникові цеху акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", Дніпропетровська область

КОПАЄВУ Євгену Миколайовичу - голові правління акціонерного товариства "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", м.Дніпро

РУБАНУ Андрію Валерійовичу - плавильникові цеху акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", Дніпропетровська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТРОЛОГ УКРАЇНИ"

КУЗЬМЕНКУ Юрію Володимировичу - заступникові генерального директора державного підприємства "Всеукраїнський державний науково- виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів", м.Київ

РУДЕНКУ Михайлу Васильовичу - директорові товариства "Інженерно- впровадницька фірма "Темпо", м.Івано- Франківськ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

БАРАНОВУ Івану Михайловичу - директору комунального вищого навчального закладу "Олександрійське училище культури", Кіровоградська область

БІДУСІ Галині Михайлівні - балетмейстерові, керівнику народного ансамблю танцю "Вербиченька" міського Палацу культури Бердянської міської ради, Запорізька область

ВАШКЕБІ Каталіні Гейзівні - директорові Виноградівської районної централізованої бібліотечної системи, Закарпатська область

ГАЛАБУРДІ Надії Ярославівні - викладачеві Новосільської музичної школи Підволочиської районної ради, Тернопільська область

ГЛОБІ Аллі Григоріївні - завідувачеві лабораторії кафедри Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

ДРОЗДОВСЬКОМУ Дмитру Ігоровичу - головному редакторові журналу "Всесвіт" товариства "Журнал "Всесвіт", м.Київ

КОВАЛЬЧУКУ Володимиру Володимировичу - старшому викладачеві Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу

КОЗІНУ Віктору Тимофійовичу - композиторові, м.Дніпро

КОЧЕВЕНКО Людмилі Іванівні - директорові комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу "Музична школа № 2 імені Святослава Ріхтера", м.Житомир

КУДЛЯКУ Віктору Михайловичу - старшому науковому співробітникові Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України

МАНЬКОВСЬКІЙ Руслані Вікторівні - заступникові голови Національної спілки краєзнавців України, м.Київ

МУСІНУ Геннадію Григоровичу - члену Запорізького обласного відділення Українського фонду культури

ПИЛИПЧУКУ Дмитру Пилиповичу - письменникові, м.Київ

ТКАЧУК Євгенії Степанівні - директорові Будинку культури селища Яблунів Косівського району, Івано- Франківська область

ТРУСОВІЙ Ірині Вікторівні - начальникові відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації

ЦАРЕВСЬКОМУ Сергію Миколайовичу - директорові Старобільської дитячої школи мистецтв, Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

БІГУН Наталії Вікторівні - директорові Решетилівського художнього професійного ліцею, Полтавська область

БУДНІК Ірині Олександрівні - заступникові директора середньої загальноосвітньої школи № 288 Святошинського району міста Києва

ДЗВІНЧУКУ Дмитру Івановичу - директорові Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано Франківського національного технічного університету нафти і газу

ЗАБОЛОТНОМУ Віктору Павловичу - директорові середньої загальноосвітньої школи І—III ступенів № 170 Оболонського району міста Києва

МІНЄНКО Галині Миколаївні - директорові відокремленого підрозділу "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

МРІЩУКУ Володимиру Петровичу - директорові закладу "Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія № 2 Вінницької міської ради"

ПОКАСЬ Лілії Антонівні - завідувачеві кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

ПОЛІЩУКУ Володимиру Трохимовичу - завідувачеві кафедри Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

ШОСТАКУ Анатолію Вікторовичу - доцентові кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ЯРОВІЙ Євгенії Валентинівні - начальникові управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

ЄВСІКОВІЙ Ірині Вікторівні - голові Маріупольської міської організації Товариства Червоного Хреста України, Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

КОБЗАРЮ Анатолію Михайловичу - начальникові цеху акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об’єднання Азот", Луганська область

КУЦІ Павлу Олексійовичу - генеральному директорові акціонерного товариства "Харківський жировий комбінат"

ЛАТИШУ Дмитру Михайловичу - старшому майстрові дільниці цеху акціонерного товариства "Мотор Січ", м.Запоріжжя

ЛЕБЕДЮ Костянтину Васильовичу - комерційному директорові товариства "Науково-виробниче підприємство "Ріст", Запорізька область

ТКАЧУКУ Сергію Михайловичу - голові Костопільської районної ради, Рівненська область

ХИМКУ Мирославу Петровичу - першому віце-президентові акціонерного товариства "УКРТРАНСГАЗ", м.Київ

ЧЕРНЕЦЬКОМУ Мирону Львовичу - генеральному директорові товариства "ОДЕК" Україна, м.Рівне

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

БОРОДАЮ Олександру Олександровичу - виконавчому директорові товариства "Мала Токмачка", Запорізька область

ГРЕКУ Віктору Іордановичу - директорові державного підприємства "Дослідне господарство "Оленівське" Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства", Київська область

ЛИЛІ Петру Івановичу - голові спостережної ради товариства імені Шевченка, Черкаська область

РІЗНИКУ Олександру Миколайовичу - трактористові-машиністу Золотоніської експлуатаційної дільниці Лівобережного міжрайонного управління водного господарства, Черкаська область

РУДЮ Олександру Гавриловичу - директорові товариства "Весна", Дніпропетровська область

СЛИНЬКУ Миколі Івановичу - голові фермерського господарства "Ярослав-2005", Сумська область

ТИМЧАКУ Ігорю Анатолійовичу - директорові сільськогосподарського підприємства "ПРОМІНЬ", Вінницька область

ТІНЕЮ Віктору Анатолійовичу - голові фермерського господарства "Пролісок", Хмельницька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

БОЙКО Євгенії Володимирівні - голові Новоселицької районної державної адміністрації, Чернівецька область

НАСАДУ Миколі Миколайовичу - голові представництва Всеукраїнської спілки громадських організацій "Конфедерація громадських організацій інвалідів України" у Запорізькій області

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

КУДЛАЄНКУ Сергію Володимировичу - народному депутатові України

ЛЕСИКУ Валентину Івановичу - голові правління Чечельницького районного споживчого товариства, Вінницька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

БУСЛАЄВУ Володимиру Михайловичу - старшому електромеханіку Миколаївської дистанції сигналізації та зв’язку державного підприємства "Одеська залізниця"

ЖИКОЛ Ользі Михайлівні - начальникові пасажирського поїзда структурного підрозділу "Маріупольське вагонне депо" регіональної філії "Донецька залізниця"

СЛІВІНСЬКОМУ Роману Володимировичу - ветеранові залізничного транспорту, м.Тернопіль

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

БАРКОВІЙ Людмилі Леонідівні - судді апеляційного суду Донецької області у відставці

БОНДАРЕНКУ Володимиру Павловичу - судді Харківського апеляційного господарського суду у відставці

ГОРБАЧУ Анатолію Івановичу - заступникові директора Департаменту, начальнику Управління Секретаріату Кабінету Міністрів України

ДМИТРЕНКУ Миколі Івановичу - судді господарського суду Харківської області у відставці

КАЧАНУ Володимиру Трохимовичу - адвокатові адвокатського об’єднання "Адвокатська фірма "Петро Бойко та Партнери", м.Київ

КОЗЛОВУ Миколі Вікторовичу - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики

КОТУ Олексію Олександровичу - керуючому партнеру адвокатського об’єднання "Юридична фірма "Антіка", м.Київ

КУРОЧЦІ Юлії Євгеніївні - помічникові судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

ЛИЧИКУ Сергію Яковичу - начальникові відділу управління Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, полковнику юстиції

ЛОТОЦЬКІЙ Лілії Олександрівні - судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду у відставці

МАСЛОВУ Василю Олексійовичу - судді апеляційного суду Сумської області у відставці

МЕЛЬНИКУ Вадиму Івановичу - начальникові Головного управління Державної фіскальної служби України, полковнику податкової міліції

МІШУРІ Світлані Іванівні - заступникові керівника Головного управління Апарату Верховної Ради України

НАГОРНІЙ Наталії Григорівні - помічникові судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

ПОПЕЛЮШКУ Василю Олександровичу - директорові Навчально-наукового інституту права імені І.Малиновського Національного університету "Острозька академія", Рівненська область

ПРУГЛО Інні Іванівні - керівникові апарату апеляційного суду Запорізької області

РЕПІКОВУ Анатолію Васильовичу - генеральному директорові підприємства "Східно-європейська корпорація юридичної та правової допомоги", м.Житомир

РЖЕМОВСЬКОМУ Леоніду Петровичу  - судді апеляційного суду Донецької області у відставці

САВЕНКУ Ігорю Олександровичу - начальникові територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

БОГАТИРЕНКУ Володимиру Володимировичу - старшому тренерові жіночої збірної команди Київської міської організації Федерації боксу України

ГАРТВИЧУ Олександру Георгійовичу - першому віце-президентові громадської організації "Всеукраїнська федерація рукопашного бою", м.Київ

ГОЦУЛУ Ігорю Євгенійовичу - першому заступникові Міністра молоді та спорту України

ІЛІЦІ Івану Г еоргійовичу - директорові Чернівецького фізкультурно- спортивного клубу "Локомотив"

КРУКУ Миколі Зеноновичу - доцентові кафедри Житомирського державного університету імені Івана Франка

МАРАЧУ Віктору Миколайовичу - керівникові фізичного виховання Дніпропетровського монтажного технікуму

МЕЄРОВИЧУ Юрію Михайловичу - старшому тренерові-викладачу відділення Охтирської дитячо-юнацької спортивної школи, Сумська область

МІШІЄВУ Пейсаху Борисовичу - старшому тренерові-викладачу відділення Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву № 3, м.Київ

РАДЧЕНКУ Юрію Анатолійовичу - директорові громадської організації "Всеукраїнська федерація рукопашного бою", м.Київ

РИМАРЮ Володимиру Івановичу - тренерові-викладачу відділення комунального закладу "Школа вищої спортивної майстерності" Черкаської обласної ради

СЕМЕНЦЮ Олександру Володимировичу - директорові дитячо-юнацької спортивної школи м.Лубни, Полтавська область

ТОСКАЛЮКУ Петру Устимовичу - тренерові-викладачу дитячо-юнацької спортивної школи Попільнянського району, Житомирська область

ШАПОВАЛУ Миколі Сергійовичу - тренерові-викладачу обласного комунального закладу "Сумська дитячо-юнацька спортивна школа"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ"

КРОПИВНИЦЬКОМУ Віталію Станіславовичу - начальникові Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, генерал-майору служби цивільного захисту

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ"

ВАСИЛЬЄВУ Сергію Васильовичу - заступникові начальника управління - начальнику відділу Державного агентства водних ресурсів України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

ЗОРЕНКУ Івану Яковичу - художникові-скульптору, Київська область

КАФАРСЬКОМУ Юрію Дамазійовичу - художникові, викладачу Могилів-Подільського початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу – дитячої школи мистецтв, Вінницька область

ОХАПКІНУ Олександру Ігоревичу - художникові, викладачу Олександрійської дитячої художньої школи, Кіровоградська область

СІНІШИНУ Анатолію Андрійовичу - художникові-живописцю, м.Одеса

ТИРОНУ Манолію Манолійовичу - художникові декоративно-прикладного мистецтва, м.Чернівці

ТОЦЬКОМУ Леоніду Григоровичу - художникові-монументалісту Київського творчо-виробничого комбінату "Художник" Національної спілки художників України.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

25 червня 2016 року