Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №367/2015

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого II ступеня

ТАЦІЯ Василя Яковича - президента Національної академії правових наук України, м.Харків

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

БОБАЛА Юрія Ярославовича - ректора Національного університету "Львівська політехніка"

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ОХЕНДОВСЬКОГО Михайла Володимировича - Голову Центральної виборчої комісії

РУШКОВСЬКОГО Миколу Миколайовича - артиста державного підприємства "Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки", м.Київ

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

ЗАГІРНЯКА Михайла Васильовича - ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Полтавська область

КРИЩЕНКА Вадима Дмитровича - професора кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

МАЛЮТУ Володимира Ігоровича - лікаря футбольної команди товариства "Футбольний клуб "Динамо" Київ"

ЯКІРА Михайла Семеновича - учителя Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер" Печерського району міста Києва

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

АНДРІЇШИНА Андрія Петровича - багаторазового призера XVIII зимових Дефлімпійських ігор з лижних перегонів

КАРАЧЕНЦЕВА Юрія Івановича - директора державної установи "Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я.Данилевського Національної академії медичних наук України", м.Харків

КУХАРЧУКА Володимира Микитовича - голову правління сільськогосподарського виробничого кооперативу "Авангард", Миколаївська область

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

БРАТКОВСЬКОГО Романа Степановича - директора Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки

ВОЙЧЕНКА Валерія Володимировича - начальника комунального закладу "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" Дніпропетровської обласної ради"

ГНИЛИЦЬКОГО Володимира Олександровича - заступника голови Харківської обласної спілки сімей загиблих (померлих) та ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій в Афганістані та інших локальних конфліктах

ГУНДЕРА Петра Михайловича - директора Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського

ДРОЗДА Ярослава - генерального консула Республіки Польща у Львові

КІМА Рудольфа Максимовича - голову Івано-Франківської обласної Асоціації учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів)

КЛИМЕНКА Миколу Олександровича - директора навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою, завідувача кафедри Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне

КОВАЛЕНКА Віктора Миколайовича - директора Департаменту Харківської обласної державної адміністрації

КРИВОРОТЧЕНКА Сергія Віталійовича - першого заступника генерального директора товариства "Міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ"

КУРСТАКА Валерія Люцляновича - волонтера, приватного підприємця, Волинська область

ЛЕВКІВСЬКОГО Казимира Михайловича - начальника відділення Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України

ЛУНЯЧЕНКА Анатолія Васильовича - суддю апеляційного суду Одеської області у відставці

МАНДЗЮКА Павла Петровича - багаторазового призера XVIII зимових Дефлімпійських ігор з лижних перегонів

МОСКАЛЕНКА Віктора Семеновича - заступника Голови Вищого господарського суду України у відставці

ПИШНЯК Алісу Григорівну - призерку XVIII зимових Дефлімпійських ігор з лижних перегонів

ПИШНЯКА Володимира Степановича - багаторазового призера XVIII зимових Дефлімпійських ігор з лижних перегонів

ФЕДОРИШИНА Василя Семеновича - начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області

ШКВАРНІЦЬКОГО Івана Івановича - бетоняра товариства "Ягуар" акціонерного товариства "Холдингова компанія "Київміськбуд"

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

КОНОНОВУ Вікторію Володимирівну - волонтера, Луганська область

МАМАЛУЯ Олександра Олексійовича - учасника антитерористичної операції, м.Харків

НЕПОМ’ЯЩІГО Миколу Володимировича - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", м.Київ

СТЕЦЮКА Степана Володимировича - голову Кременецької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Тернопільська область

ЧЕРНІКОВА Олександра Юрійовича (посмертно) - журналіста товариства "Телевізійна компанія "Приват ТБ Дніпро", м.Дніпропетровськ

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ДОКТОРОВУ Жанну Павлівну - Керівника Головного управління Адміністрації Президента України

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЗУБОК Ніну Володимирівну - голову Чернігівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БОНДАРЕНКО Тетяну Анатоліївну - Золочівського селищного голову, Харківська область

ГЛАЗКО Галину Олексіївну - старшого тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, м.Київ

ГРЕБЕНЮК Інну Андріївну - голову ради Бобринецької районної організації ветеранів України, Кіровоградська область

ЗУБКОВУ Галину Анатоліївну - завідувача лабораторії державної установи "Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка Національної академії медичних наук України", м.Київ

ЄВСТИГНЕЄВУ Олену Валентинівну - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", м.Київ

КРАВЧЕНКО Євгенію Сергіївну - старшого прокурора відділу управління Генеральної прокуратури України

ЛЕХОВІЦЕР Зою Василівну - начальника технологічного бюро акціонерного товариства "Мотор Січ", м.Запоріжжя

ЛИННИК Світлану Олексіївну - голову виконкому Київської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України"

МАКАРОВУ Тетяну Володимирівну - керівника сектору громадської організації "Робочий конгрес громадянського суспільства", м.Одеса

ПОПОВУ Наталію Володимирівну - волонтера громадської організації "Волонтерська Сотня Доброволя", м.Київ

СНІТКО Ганну Григорівну - учительку Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка

СОЛОШЕНКО Ірину Леонідівну - волонтера громадської організації "Волонтерська Сотня Доброволя", м.Київ

ТКАЧУК Вікторію Олексіївну - Костянтинівського міжрайонного прокурора Донецької області

ФЕДОРЦІВ Мирославу Кіндратівну - учасницю національно-визвольного руху, Тернопільська область

ХОДАК Ганну Володимирівну - матір трьох дітей, Полтавська область

Нагородити орденом Данила Галицького

ПОЛІЩУКА Олександра Миколайовича - керівника служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України

Нагородити медаллю "За бездоганну службу" III ступеня

САНДУЛА Ігоря Миколайовича - начальника відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України

Нагородити медаллю "За врятоване життя"

ЛЕВИЦЬКОГО Петра Ростиславовича - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", Тернопільська область

ПУКАВСЬКОГО Клавдія Венедиктовича - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", Львівська область

СИВАКА Миколу Федоровича - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", м.Київ

ФОМІНУ Олену Олегівну - волонтера, члена громадської організації "Всеукраїнська Гвардія Революції", м.Київ

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

ГАЛАНА Олега Віталійовича - слюсаря-електрика комунального підприємства "Краматорське трамвайно-тролейбусне управління", Донецька область

ГРЕБІНКУ Анатолія Івановича - машиніста автогрейдера філії "Краснопільський райавтодор" дочірнього підприємства "Сумський облавтодор" акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"

КОРНЕЛЮКА Миколу Васильовича - старшого слідчого відділу Головного управління Генеральної прокуратури України

КУЛАКОВУ Надію Іванівну - провідного тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів

ЛАВРИКА Олега Анатолійовича - старшого тренера штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів

МАРЧАКА Олександра Олександровича - голову Дунаєвецького районного товариства батьків, опікунів дітей-інвалідів та інвалідів дитинства "Надія", Хмельницька область

ПОНОМАРЕНКА Василя Васильовича - фрезерувальника цеху акціонерного товариства "Чернігівський завод радіоприладів"

РОМАНОВУ Валентину Вікторівну - формувальника акціонерного товариства "Запорізький абразивний комбінат"

САЛЯКА Андрія Богдановича - слідчого відділу прокуратури Дніпропетровської області

САМСОНЮКА Івана Сергійовича - прокурора м.Стаханова Луганської області

СВОЯКОВА Юрія Миколайовича - старшого прокурора відділу прокуратури Сумської області

Присвоїти почесні звання:

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БОРОВСЬКІЙ Любові Збігневні - артистці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

БОРСУК Наталії Василівні - художньому керівникові дитячого народного художнього колективу "Спортивно-танцювальний ансамбль "Пульс" Центру дитячої та юнацької творчості "Шевченківець", м.Київ

БОРУТІ Ярославу Йосиповичу - артистові-вокалісту, композиторові, м.Івано-Франківськ

КРИЖАНІВСЬКІЙ Тетяні Миколаївні - актрисі Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради

МАКАРЕНКУ Герману Георгійовичу - диригентові Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка

ТУЯГІНУ Володимиру Федоровичу - балетмейстерові-постановнику Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, м.Київ

ЧИРИПЮКУ Дмитру Івановичу - режисерові-постановнику Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, м.Київ

ШВЕЦЬ Ірині Борисівні - солістці Вінницької обласної філармонії

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

АРДЕЛЬЯН Людмилі Миколаївні - актрисі дубляжу підприємства "1+1 Продакшн", м.Київ

БЄЛКІНІЙ Олені Львівні - диригентові Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради

КРОХМАЛЬНІЙ Інні Григорівні - артистці академічного ансамблю народної музики "Візерунок" установи Тернопільської обласної ради "Тернопільська обласна філармонія"

ПІСНОМУ Богдану Михайловичу - поетові-пісняру, члену творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Львів

СКОРОБАГАТЬКУ Анатолію Миколайовичу - солістові-акордеоністу творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

СУХОДОЄВУ Юрію Пилиповичу - доцентові кафедри Одеської державної академії будівництва та архітектури

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

ЛЕПКО Надії Іллівні - учительці, директору закладу "Загальноосвітня школа I–III ступенів № 3 імені М.Коцюбинського Вінницької міської ради"

СЕРБИН Тетяні Сергіївні - учительці Білоцерківської спеціалізованої школи I–III ступенів № 13 з поглибленим вивченням французької мови Білоцерківської міської ради, Київська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

ДЕМСЬКОМУ Едуарду Францовичу - професорові кафедри юридичного факультету Академії праці, соціальних відносин і туризму Федерації професійних спілок України, кандидату юридичних наук, м.Київ

ЛУЧИЦЬКОМУ Євгену Васильовичу - керівникові відділу державної установи "Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка Національної академії медичних наук України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

ГАЛИЦЬКОМУ Володимиру Васильовичу - доцентові кафедри Інституту екранних мистецтв імені Івана Миколайчука, м.Київ

МАРДАНЮ Олександру Євгеновичу - письменникові, драматургу, м.Одеса

НАВОЄВІЙ Ірині Леонідівні - диригентові-хормейстеру Житомирського музичного училища імені В.С.Косенка

ПОГОРЕЛЬЧУКУ Володимиру Анатолійовичу - завідувачеві кафедри Харківської державної академії дизайну та мистецтв

ЯСИНСЬКІЙ Олені Георгіївні - старшому викладачеві кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

ІОНІЧ Неллі Петрівні - ветеранові акціонерного товариства "Електронмаш", м.Херсон

МАРУТ Сільвії Георгіївні - проректорові – головному бухгалтеру Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

НІКУЛІНІЙ Олені Валеріївні - керівникові служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ"

ЖАРОВУ Вячеславу Лук’яновичу - заступникові начальника управління акціонерного товариства "Мотор Січ", м.Запоріжжя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

ГАЛЧАНСЬКОМУ Петру Анатолійовичу - члену Одеського регіонального відділення Національної спілки журналістів України

ПІДДУБНОМУ Ігорю Миколайовичу - головному редакторові тижневика "П’ятниця", м.Харків

САВЧАКУ Михайлу Івановичу - голові Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

ГЕРАСІМОВІЙ Тетяні Петрівні - завідувачеві відділення комунального закладу Київської обласної ради "Київська обласна клінічна лікарня"

ГУШИЛИКУ Борису Івановичу - заступникові головного лікаря Чернівецького обласного медичного діагностичного центру

МОСЕНЦЕВУ Миколі Федоровичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

ПЕЛЕХУ Віталію Анатолійовичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

САРСАКОВУ Михайлу Михайловичу - завідувачеві відділення Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні, Миколаївська область

СІРКУ Андрію Григоровичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

ТОЛУБАЄВУ Олександру Миколайовичу - заступникові головного лікаря комунального закладу "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І.Мечникова"

ЯРІШУ Ігорю Романовичу - лікареві Щирецької міської лікарні Пустомитівського району, Львівська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

ВОЛОШИНІЙ Аллі Олексіївні - майстрині народної творчості, м.Житомир

РОМАНЕНКУ Олександру Івановичу - майстрові декоративно-прикладного мистецтва, Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

СЛЄПНЬОВУ Вячеславу Михайловичу - плавильнику абразивних матеріалів акціонерного товариства "Запорізький абразивний комбінат"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

ГНЕПІ Ірині Еристатівні - викладачеві школи мистецтв міста Хуст, Закарпатська область

НАКОНЕЧНІЙ Марії Йосифівні - завідувачеві відділу, викладачу-методистові Львівського державного музичного училища імені С.П.Людкевича

ПОКРОВЕЦЬКОМУ Богдану Федоровичу - художникові-оформлювачу Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

РАВЛЮК-ГОЛІЦИНІЙ Ользі Миколаївні - деканові Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

РОСТОВІЙ Наталії Миколаївні - генеральному директорові Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І.А.Кочерги

ЧАВУС Ларисі Іванівні - викладачеві, проректору Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

ЖУЧЕНКУ Анатолію Івановичу - завідувачеві кафедри Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"

ЗАКОРДОНЦЮ Олександру Олексійовичу - проректорові Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ

ІСАЄНКУ Володимиру Миколайовичу - директорові Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

ІЩЕНКУ Валерію Васильовичу - проректорові Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

ЛУЦИШИН Зоряні Орестівні - професорові кафедри Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка

МАРИНЦЮ Василю Юрійовичу - директорові Міжгірського професійного ліцею, Закарпатська область

МИХАЙЛОВУ Сергію Івановичу - директорові відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України "Ірпінський економічний коледж", Київська область

МІШИНУ Олександру Володимировичу - проректорові Одеської національної морської академії Міністерства освіти і науки України

САБУРОВУ Олександру Івановичу - начальникові Морехідного училища імені О.І.Маринеска Одеської національної морської академії Міністерства освіти і науки України

СКИДАН Антоніні Олександрівні - завідувачеві Усть-Путильським дошкільним навчальним закладом Путильського району, Чернівецька область

ТЕРЕЩУКУ Григорію Васильовичу - першому проректорові Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

ЛИННИКУ Сергію Олександровичу - генеральному директорові дочірнього підприємства "Санаторно-курортний реабілітаційний центр "Слов’янський курорт" акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

ДОМАРАЦЬКОМУ Петру Васильовичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства "Завод "Маяк", м.Київ

ЛЕВЧЕНКУ Олександру Миколайовичу - слюсареві відокремленого підрозділу "Лубенський верстатобудівний завод" акціонерного товариства "Мотор Січ", Полтавська область

ЛИСЕНКУ Олександру Івановичу - слюсареві-ремонтнику цеху акціонерного товариства "СУМИХІМПРОМ"

МУЗИЦІ Людмилі Арсенівні - заступникові голови правління – головному технологу акціонерного товариства "Вінницький олійножировий комбінат"

САБІНСЬКОМУ Олексію Михайловичу - заступникові директора товариства "Славутський цикорієсушильний завод", Хмельницька область

СВИДЮК Ірині Володимирівні - керівникові цеху акціонерного товариства "Санта Україна", Миколаївська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ГРИШИНУ Володимиру Олександровичу - керівникові товариства "Агропромислова компанія "АРХАТ", Житомирська область

ЧЕРНИШУ Івану Васильовичу - головному зоотехнікові товариства "Савинці", Полтавська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

ТАРАСОВІЙ Маргариті Олександрівні - головному спеціалістові Рівненського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

ТОВСТЕНКУ Олександру Павловичу - директорові Департаменту Міністерства соціальної політики України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

БЛАЩУКУ Валерію Миколайовичу - головному інженерові комунального підприємства "Рівнеелектроавтотранс" Рівненської міської ради

БУШЕ Святославу Петровичу - начальникові комунального підприємства "Вінницьке шляхове управління"

ГОНТАРЕНКУ Борису Васильовичу - директорові комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Голосіївського району міста Києва

ЄРМОЛАЄВУ Вячеславу Володимировичу - директорові комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Дарницького району міста Києва

КОСЬМІНУ Миколі Фомичу - директорові товариства "Сміларемпобуттехніка", Черкаська область

ПАЩУКУ Володимиру Петровичу - керівникові апарату Національної ради з питань телебачення і радіомовлення

ФІЛІПЧУКУ Віктору Ростиславовичу - голові правління Спілки споживчих товариств Хмельницької області

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

ЗАХАРЕВИЧУ Олексію Миколайовичу - ветеранові Державного авіаційного підприємства "Україна" Державного управління справами

ЧЕРНЄЦОВУ Володимиру Геннадійовичу - головному механікові дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

ГОНЧАРЕНКУ Андрію Миколайовичу - прокуророві м.Харкова Харківської області

ГУЗИРЮ Володимиру Павловичу - першому заступникові Генерального прокурора України

КАМПОВУ Івану Михайловичу - слідчому відділу прокуратури Закарпатської області

КОВАЛЕНКУ Олександру Володимировичу - начальникові управління Генеральної прокуратури України

НІМЧУКУ Руслану Віталійовичу - керівникові юридичного управління Апарату Ради національної безпеки і оборони України

ПОСТОЛ Тетяні Миколаївні - начальникові управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

ЧЕРНІКОВУ Василю Юрійовичу - заступникові начальника Головного управління – начальнику управління Генеральної прокуратури України

ШАРНІНУ Юрію Анатолійовичу - заступникові начальника відділу управління прокуратури Одеської області

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

ВИНОГРАДОВУ Ернсту Євсійовичу - тренерові-викладачу комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Восход", м.Київ

ЗАВАЛЬНЮКУ Вячеславу Дмитровичу - віце-президентові Федерації хокею України, м.Київ

ІВАНОВУ Миколі Павловичу - директорові Олександрівської дитячо-юнацької спортивної школи, Кіровоградська область

КОРОЛЮ Петру Євгенійовичу - тренерові-викладачу Збаразької районної комунальної дитячо-юнацької спортивної школи, Тернопільська область

СКАЛОЗУБ Вірі Андріївні - завідувачеві секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму

ФЕДОРЧАКУ Віктору Йосиповичу - тренерові-викладачу дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Тернопільського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт"

ШЕВЧЕНКУ Тарасу Юхимовичу - директорові обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву "Олімп", Волинська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ"

ТЕРОСИПОВУ Вячеславу Михайловичу - виконувачеві обов’язків генерального директора акціонерного товариства "Лисичанськвугілля", Луганська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

СТУКАНУ Віктору Євграфовичу - скульпторові, Вінницька область.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

27 червня 2015 року